Opinie kija do spinningu

/ 10 odpowiedzi
Cześć,
szukam kija w cenie ok. 400 zł. Z założenia chciałbym aby to był kij bardziej pod okonie (głównie gumy SG 8CM z główkami 5/7g) ale jeżeli weźmie szczupak w granicach do 90 cm aby kij też dał radę.Nie chce typowej okoniówki 7/10 gram ale raczej coś bardziej uniwersalnego.
Po przejrzeniu internetu mój wybór padł na te kije:
- SHIMANO Beastmaster FX Spinning 2,10m 5­-21g
- Abu Garcia Mass Beat II 224 cm 5-20g
- DRAGON ProGUIDE X-series 2.13m 3-18g x-fast
- Wędka Savage Gear XLNT3 213cm 5-18g
Moje pytania:
- na której wg. was będzie najlepiej czuć brania
- czy poradzą sobie te wędki z większą rybą (oczywiście się na taką nie nastawiam ale wiadomo przyłowy się zdarzają - ostatnio padł szczupak 77 cm na kanibala 8 cm)

Z góry dzięki za sugestie
Sith


Z przedstawionego przez Ciebie zestawienia, osobiście stawiałbym na DRAGONA, ale to moje subiektywne odczucie. Moim zdaniem najbardziej pasuje do stawianych przez Ciebie warunków użytkowania. (2020/10/06 07:23)

WedkarzIncognito


Z tego zestawienia, mimo że bardzo chwale sobię SG, to wybrałbym chyba Dragona. Piszę chyba, ponieważ jestem osobą, która bardzo długo podejmuje decyzję, do tego muszę sam sobie przedstawić argumenty za i przeciw żeby dokonać (nie zawsze) właściwego wybóru :))) Na korzyść Dragona przemawia do mnie fakt, że jest on uzbrojony w przelotki Fuji Alconite oraz uchwyt Fuji TVS (na marginesie chcę dodać że uchwyt TVS jest tak skonstruowany że pozwala ułożyć część dłoni bezpośrednio na blanku, a to daje świetne czucie pracy przynęty, brań itd). Właśnie ze względu na uchwyt TVS byłbym skłonny wybrać Dragona, rozumiem że taki argument może być mało przekonujący, ale z tego zestawienia teoretycznie Dragon zwycięża.

Moje pytania:
- na której wg. was będzie najlepiej czuć brania
- czy poradzą sobie te wędki z większą rybą (oczywiście się na taką nie nastawiam ale wiadomo przyłowy się zdarzają - ostatnio padł szczupak 77 cm na kanibala 8 cm)

Na pierwsze pytanie odpiszę w prosty sposób, nie użytkowałem żadnego wędziska podanego w zestawieniu, stąd też nie mam pojęcia na której będzie najlepiej czuć brania :)
Na drugie pytanie również odpiszę w prosty sposób, jeśli hamulec będzie prawidłowo ustawiony, to wędziska z zestawienia poradzą sobie ze szczupakiem 70/80 :) (2020/10/06 11:26)

kaban


Zerknij na Team Dragon Z-series bo może lekko pszekracza wymieniony budżet ale po dwu latach użytkowania jest moim podstawowym kijaszkiem z jakim się wybieram nad rzekę. (2020/10/06 19:21)

PiterSz


Tu masz test Dragona ProGuide X 2,28m i 3-18g
https://www.fors.com.pl/forum-wedkarskie/21-testy-sprzetu-wedkarskiego/116842-spinning-dragon-proguide-x-2-28m-3-18g-test (2020/10/07 14:34)

Randal


Łowię Spinningiem Abu Garcia Mass Beat II i nie mogę mu niczego zarzucić. W użyciu prócz ABU posiadam jeszcze 6 spinningów różnych firm i każdy ma swoje przeznaczenie. Nie mógłbym z czystym sumieniem polecić żadnego ponieważ najlepiej było by połowić każdym z osobna i wtedy zdecydować który będzie dla ciebie najlepszy. Machanie, uginanie kija w sklepie i słuchanie rad nie dowodzi jego przydatności dla danego wędkarza. Może dlatego mam ich siedem. Dodam że wielu się pozbyłem, po prostu nie pasowały. (2020/10/08 18:05)

Dartne99


To Ĺźe Dragon testowany to nie znaczy ze najlepszy :-) (2020/10/08 20:48)

gregorFX


Dziś pierwszy raz byłem na rybkach z nowym ProguideX dokałdnie takim jak piszesz - kupiony 2 dni temu.
Kupiłem go właśnie na szczupaki z płytkiej wody, raczej nie nastawiam się w moich wodach na okazy - takie do 5kg max.
I dziś właśnie go przetestowałem na szczupaku 2,5kg który szalał jak boleń. Było też jeszcze kilka mniejszych szczupaków.
Kijek super, nie mam mu nic do zarzucenia, spisał się perfekcyjnie.
Mam różne kije do każdej medoty połowu a ten sam wytypowałem i w sklepie dokładnie go potestowałem i porównywałem z innymi.
Kij jest bardzo mocny i poradzi sobie również z wiekszymi zębatymi, ma naprawdę zapas mocy.
Jest lekki i dobrze leży w ręku. Dla mnie jest ok.
Łowiłem dziś na obrotóki, lekkie gumki bez główki i jest ok.
(2020/10/17 22:11)

Dartne99


Na zbiornik zaporowy zabieram Mikado 7-28 g i pciagne suma 1.5m :) (2020/10/17 23:53)