Zaloguj się do konta

Ołów z akumulatora samochodowego

utworzono: 2011/03/16 19:55

Witam, chcąc troche zaoszczędzić postanowiłem sam wykonać ciężarki z ołowiu lecz nie posiadam czystego ołowiu lecz mam dwa stare akumulatory i chciałbym się do niego dostać? Ale jak? Podobno w środku jest kwas. Na mechanice itp nie mam zielonego pojęcia. Najłatwiej bym rozwalił obudowe a resztę wypalił tylko czy ołów się nie roztopi. Prosze o pomoc gdyż z google nie uzyskałem pełlnej odpowiedzi. Z góry dzięki [2011-03-16 19:55]

przemx

Nie baw się w takie rzeczy, jeśli sie nie znasz. Polecam lukać allegro, tam ostatnio ktoś wystawiał za 5 zł za kg stare plomby ołowiane. Teraz nie widzę, jednak często takie oferty się pojawiają.
[2011-03-16 20:04]

krzychu64

Jeśli masz gdzieś w pobliżu zakład wulkanizacji to możesz popytać o stare ciężarki do wyważania kół. A akumulatorem się nie baw bo raz, że kwas jest niebezpieczny i można się poparzć, dwa możesz zatruć się oparami kwasu podczas  wytapiania ołowiu z płyt akumulatora.
[2011-03-16 20:14]

dziadek2

a ciężarek w kształcie samolotu 55 g kosztuje 1,70 zł ZŁOTY SIEDEMDZIESIĄT 1 ZŁ 70/100 gr  czy warto zanieczyszczać jeszcze wody ołowiem z siarką  [2011-03-16 20:23]

Stypa63

Jak jesteś zielony z mechaniki to radzę iść na skup złomu i zapytać o ołów, i nie ryzykuj poparzenia kwasem. Kolega w zeszłym roku kupował na skupie rury ołowiane chyba po 4 albo 5 zł za kilo, ale nie pamiętam dokładnie. Ja kiedyś rozebrałem kilka akumulatorów i powiem Ci że nie jest to takie proste. Musisz wylać kwas i kilka razy wypłukać wodą wnętrze akumulatora. Jak już pozbędziesz się kwasu to odetnij górną część akumulatora. Najwięcej ołowiu będziesz miał w sztabach łączących cele i w bolcach do podłączania klem. Dużo mniej ołowiu będzie w samych elektrodach które są mocno utlenione. Brązowe (chyba plusowe) wurzyć bo są bardziej utlenione i nic z nich nie ma, a szare musisz wykruszyć i wypłukać aż zostanie Ci sama ołowiana kratka, którą możesz przetopić razem z tymi sztabami łączącymi cele. Ale osobiście odradzam rozbieranie akumulatora. [2011-03-16 20:30]

witiakwicol1

Z całego serca radzę zaniechać tego pomysłu bo nie dość że możesz poważnie się poparzyć to jeszcze nie będziesz miał z tego pożytku ponieważ kwas siarkowy to największy wróg żywych więc oddaj je gdzieś na złom a wcześniej kolega dobrze Ci radził byś poszedł do wulkanizatora i kupił od niego zepsute do wyważania.Pozdrawiam.
[2011-03-16 20:42]

szymon198226

kolego sprzedaj akumulatory w skupie złomu zate pieniądze kup sobie ołów w sklepie wendkarskim napewno wystarczy na długo połamania [2011-03-16 21:48]

tytan1

Witam 

W akumulatorze jest elektrolit jest to kwas siarkowy i woda destylowana w stosunku ok.1-30 .Niebezpieczny związek chemiczny który odpowiednio trzeba utylizować.Jeden z kolegów proponował złomowisko ,jest to dobry pomysł a zamiast gotówki poproś o czysty ołów.I miłej zabawy w odlewaniu ołowiu

                                                Pozdrawiam

[2011-03-20 20:45]

Stypa63

I przy odlewaniu ciężarków uważajcie żeby forma była sucha (mowa o formach gipsowych) bo w wilgotnej jeszcze formie woda zacznie się gotować i płynny ołów wystrzeli w górę. Znam to z autopsii. [2011-03-20 21:03]

krzychu64

Jeśli na stałe chcesz zająć się odlewaniem ciężarków dla siebie to w cenie 52 zł możesz zakupić formę do ich odlewania w różnych gramaturach a tutaj masz link do strony:
http://www.ravenfishing.pl/pl/product/splawik_i_grunt/2930_przypony/lead_mould_uni/ravlp617/
[2011-03-20 21:24]