Okuma Trio Rex FD 60 Surf

/ 8 odpowiedzi
Witam, posiada ktoś ten kołowrotek i mógłby coś o nim napisać?
użytkownik200880

Mam trio rexy ale nie surf tylko zwykle (najdroższe) ale z tego co wiem to te maja tylko 2 łożyska mniej, kreciołki super, pracują w porządku, moze nie masło jak ultegry ale czuć w nich moc :) pozatym mocny, plynny hamulec(quick drag), nie skracają żyłki, równo układają. Używam ich do karpiowek, karpiki i amurki 10+ nie robią na nich wrażenia, ogólnie mogę polecić :) (2017/06/27 16:33)

orbita9

Pan karpiczek  dzięki za odpowiedź. To powinno z tym surfami być podobnie, mam możliwość kupić go za 290zł i się tak zastanawiam nad tym.
Chyba że kupić Okuma Ceymar Baitfeeder 365 a kasę uskładać i kupić większy mocniejszy? (2017/06/27 17:51)

użytkownik200880

Ceymary znam tylko z kręcenia na sucho, i chociaż chodzą bardziej maślano na sucho to wolał bym trio rexy, ceymary są mi jakieś takie plastikowe, mają cieńsze oski i ogólnie jakoś mniej mi leżą, rexy mimo ze nie są wielkie, raczej średnie to siły im nie brakuje, i mają ładny dźwięk hamulca ;) (2017/06/27 19:12)

orbita9

Pan karpiczek  tyle że Ceymary tańsze są znacznie od trio więc róźnica wykonania jakaś jest. Oglądałem ten trio, wygląda ciekawie ale takie pytanie bo w sumie Okum dawno w rękach nie miałem to czy wszystkie są made in china? Na stopce pisze China Okuma, na pudełku wyprodukowano w Chinach. Wiadomo że wszystko praktycznie tam jest produkowane ale myślałem że Japońskie to Japońskie.  A co myślicie o Shimano Baitrunner ST 6000 FB ?? (2017/06/27 21:28)

użytkownik200880

Myślę że chińskie czy japońskie to bez różnicy, moj zauber z japoni zaczął wariowac po miesiącu, może półka niezbyt wysoka ale jednak, a inne nie japońskie chodzą i chodzą :) baitruner myślę spoko, ale brak szpuli long cast to troche wada jesli mają służyć w karpiówkach, ale to tylko moje zdanie :) a co do Japonii to prawdziwa japońska jakość to sie zaczyna w shiamno i daiwach za 1000+ albo i lepiej :) (2017/06/27 23:51)

orbita9

W sumie masz rację, nie ma reguły. Chociaż mam piłę spalinową Japońską i w lesie katowana daje radę gdzie innej marki u kolegów wysiadły dawno w tym samym czasie.
Ale ten baitruner mówisz byłby ok? Do karpiówki ma być ale nie na zbyt duże odległości.
W tym trio rex szpula zapasowa jest płytka, nie wiem czy tak w tych modelach co masz też tak jest ale trochę lipa, jak przy match.
Na pewno powyżej tych kwot będą Japońskie bo te tańsze to cóż tanim kosztem robocizny. Nie miałem styczności od dawmo dlatego pytałem :) (2017/06/28 00:07)

użytkownik200880

W moich trio rexach nie ma w ogóle szpul zapasowych, czy baitrunery będą ok to nie wiem, powinny byc ok aczkolwiek ja bym je zdyskwalifikowal z powodu braku szpulu long cast i z powodu wolnego biegu :) (2017/06/28 12:41)