Zaloguj się do konta

Okuma Trinity RD 30

utworzono: 2013/03/27 10:03
saviano

Cześć,
Przymierzam się do kupna kołowrotka Okuma Trinity 30 RD i chciałem się dowiedzieć, jak się ten sprzęcik sprawuje. W Internecie znalazłem niewiele informacji na ten temat, dlatego zwracam się do Was koledzy. Jeżeli macie inną ciekawą propozycję w podobnej cenie (około 50 zł), będę wdzięczny także za argumentację.
Szukany przeze mnieuniwersalny kołowrotek musi posiadać kilka cech, a są to:

 - na razie musi obsługiwać łownienie na spławik, czasami na grunt i spinning
 - hamulec tylni (do przedniego jakoś nie mogę się przekonać)
 - niezbyt ciężki
 - najlepiej nie-plastikowe szpule (koniecznie zapasowa, ze względu na w/w metody łownienia)

Okumę Trinity opisują tak:

Grupa bardzo mocnych, praktycznie niezniszczalnych kołowrotków ogólnego przeznaczenia (spinning, grunt). Kołowrotki posiadają 5-letnią gwarancję producenta!!

Charakterystyka:
 • solidna grafitowa konstrukcja
 • 3 łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej
 • Mocna przekładnia
 • Grafitowa szpula główna
 • Grafitowa szpula zapasowa
 • Dwie wersje: z przednim albo z tylnym sprzęgłem hamulcowym

Dzięki
saviano

[2013-03-27 10:03]

Grzesiek75

W podobnej cenie nic innego bym nie szukał, okuma to sprawdzony sprzęt. [2013-03-27 11:41]

n-glass

Podłączam się do zdania kolegi. Okuma robi dobre kołowrotki ja zdecydowaną większość mam okumy i jeszcze mnie nie zawiodły. Polecam.
[2013-03-27 12:17]

esox61

To dobry wybór. Mam też kilka Okum i są ok.

[2013-03-27 21:06]

gravediggie

cześć,
posiadam ten kołowrotek w rozmiarze 20 z przednim hamulcem. Używam go do spinningu. Do tej pory łowiłem nim kilka razy raptem, udało się wykręcić trochę okoni i szczupaka ok 40cm. Jestem z niego póki co zadowolony, ale tak jak mówiłem łowiłem nim raptem kilka razy. Czy jest niezniszczalny? Przy pierwszym łowieniu poluzowała się śruba trzymająca rotor a kilka łowień później rozsypała się zapadka blokująca rotor (nie ma tam łożyska oporowego) - obie rzeczy były banalne, nakrętkę wystarczyło dokręcić a zapadkę poskładać. Pokazuje to  że jest to raczej sprzęt do lekkiego lub okazjonalnego łowienia.  Mimo wszystko wydaje mi się że w tej klasie to jest bardzo dobry wybór. Jest prosty, całkiem nieźle nasmarowany (a przynajmniej mój egzemplarz) i w porównaniu z konkurencją w tej cenie wygląda solidnie.  Gdybym miał raz jeszcze kupić niedrogi kołowrotek kupiłbym ten lub rozważył zakup nieco droższego Safina lub Impact. Oczywiście po uprzednim ich obejrzeniu.

ps obie szpule są grafitowe więc plecionka myślę odpada. Mam nadzieję że pomogłem, udanego zakupu![2013-04-01 22:05]

rybak56

Mam dwie okumy3000 z przednim ham.katowałem je przes całe lato i kawałek jesieniniema znaku łojenia OK.lecz po xzkupie nasmarowałem i poskrencałem oczywiście z wyczuciem.Pozdr. [2014-01-25 01:41]