Zaloguj się do konta

Okuma Longbow II Baitfeeder 640

utworzono: 2013/01/23 15:00
Infernal1995

Witam,
ostatnio na allegro kupiłem ten właśnie kołowroteczek i niby wszystko fajnie, pięknie wszystko działa jak należy, nawinąłem żyłkę i coś jest nie tak, podejrzewam ,że z łożyskami, bo podczas wolnego kręcenia korbką strasznie trzeszczy, przy każdym obrocie rotora jest jakby jedno stuknięcie, otarcie.I nie wiem czy odesłać na gwarancje (będę musiał wysłać do szczecina paczką) i czekać pewnie ze 2 miechy czy może samemu rozkręcić i naoliwić. Miał ktoś podobny problem ? 
[2013-01-23 15:00]

Orsi1

Wg mnie lepiej wysłać na gwarancję bo do sezonu jeszcze trochę jest więc i tak nie będziesz używał. [2013-01-23 17:23]

esox61

Racja. Lepiej wysłać do serwisu niech się pomeczą. Koledze w ciągu miesiąca zrobili dwie naprawy i teraz młynek śmiga że hej. Naprawiam kołowrotki i przyznam że te modele z wolnym biegiem są dość skomplikowane i lepiej się za nie nie brać tym bardziej gdy są na gwarancji. Każda próba rozbierania spowoduje utratę gwarancji. Winą za te trzaski należy obarczyć producenta - w trakcie montażu żółtemu pracownikowi ręka drgnęła i prawdopodobnie mechanizm posuwu szpuli źle złożył. W serwisie wymienią na nowe podzespoły. [2013-01-24 11:49]

Infernal1995

Skontaktowałem sie ze sprzedawca i powiedzial ze jesli faktycznie kolowotek nie pracuje jak powinien to wymieni mi go od reki, ale wspomnial też o tym ze moze byc to jego normalna praca.No i teraz nie wiem czy wysylac czy nie bo jesli okaze sie ze kolowrotek jest sprawny to bede musial pokryc koszty wysylki.Przyznam sie ze porownywalem ten stukot do innych swoich kolowrotkow i jeden ma podobnie tylko ciszej a drugi na przyklad w ogole nie wydaje zadnych dzwiekow. No i zglupialem czy kolowrotek ma miec takie bicie ( jakby ocieranie sie lozyska ) czy nie. Z kolowrotkiem wszystko gra, nie zaciana sie ani nic tyklo wlasnie ten stukot.Najlepiej jakby wypowiedzial sie ktos kto ma ten model kolowrotka.
[2013-01-25 08:25]

esox61

Jeśli stuki wystepują podczas kręcenia korbką w skrajnych położeniach szpuli, to najczęściej przyczyną są luzy w mechanizmie posuwu. Wynikają one z rodzaju zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i dokładności spasowania elementów i często się to zdarza w kołowrotkch z klasycznym mechanizmem posuwu szpuli. Nawet ślimakowy posuw szpuli też potrafi dawać takie odgłosy. Wystarczy zrobić prosty test z każdym nawet nowym kołowrotkiem. Kręcąc korbką najpierw lekko naciskamy wierzch szpuli. W skrajnych położeniach będą wyczuwalne albo nawet słyszalne stuki. Podobnie gdy do szpuli przywiążemy kawałek linki i kręcąc korbką będziemy lekko ciągnąć za linkę do góry. I też zauważymy w skrajnych położeniach szpuli stuki cichsze albo głośniejsze zależnie od modelu. Im dłużej eksploatujemy młynek [2013-02-14 20:54]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia