Zaloguj się do konta

Okuma Helios SX Spin

utworzono: 2018/12/27 02:32
Werewolf

Okuma Helios SX- czy któryś z kolegów miał może do czynienia z w.w wędką? Jeśli tak to z chęcią usłyszałbym jakieś opinie na jej temat.
Czy według was wersja 8-25g, 2,28m nadałaby się na uniwersalny spin? Potrzebuje wędki głownie pod szczupaka ale będę miała do czynienia również z sandaczami, boleniami jak i większymi okoniami. Łowie wobkami, gumami i blachami, na stawach jak i większych i mniejszych rzekach. Jedyny pewnik to łowienie z brzegu :) Czyli potrzebuje coś naprawdę do wszystkiego. Wiem, że każda wędka do czegoś bardziej się nadaje a do innych rzeczy mniej ale niestety nie stać mnie na inną wędkę do każdej ryby, metody.  Każda porada, opinia i propozycja mile widziana. Pozdrawiam! [2018-12-27 02:32]

ryukon1975

Jeśli szukasz uniwersalnej wędki do łowienia z brzegu to kij który wybrałeś raczej taki nie jest. Wybrałbym wędzisko dłuższe i o większym ciężarze wyrzutowym. Kij 2,6-2,75 m cw d0 28-30. g. Taki kij jako uniwersalny też będzie miał oczywiście pewne ograniczenia ale nie aż tak duże jak kij wybrany przez Ciebie. Niżej przykładowy kij do Twoich potrzeb.
https://allegro.pl/oferta/dragon-millenium-hdg-sp-crankbait-2-60m-10-28g-7285919086 [2018-12-27 06:36]

Werewolf

Faktycznie, ciekawa propozycja.
Ale zastanawiam się nad dwoma rzeczami. Ostatnio odwiedziłem sklep wędkarski i jak byłem zasinteresowany wędkami dłuższymi (2,4-2,7m) to panowie bardzo starali mi się to wyperswadować i mówili że dłuższa wędka wcale nic nie daje, rzuty nie będą dalsze a krótsza jest wygodniejsza. Nie wiem na ile ma to pokrycie w rzeczywistości a na ile tamci panowie chcieli mi coś wcinsąć :)
A jeśli chodzi o cieżar wyrzutowy to 90% mojego pudełka zawiera się w przedziale 5-25 więc zastanawiam się czy jest sens brać wędke o wiekszym c.w. gdyz raczej nie ma to wpływu na moc wędki prawda? [2018-12-27 12:39]

ryukon1975

Długość wędziska to nie tylko odległość rzutów. Jeśli chcesz łowić z brzegu to dłuższy kij pozwoli ominąć linką czy przynętą przybrzeżne zaczepy jak i przeszkody na brzegu. Podczas łowienia boleni dłuższy kij też się przydaje. Dalej nie tylko do tego by dłużej rzucić ale i poprowadzić przynętę przy powierzchni przez uniesienie wędziska w górę.
Takie argumenty jak cytujesz że krótsza wędka jest wygodniejsza czy że mały kołowrotek lepiej się komponuje wizualnie z wędziskiem to tylko do kabaretu się nadają. Wędkarstwo nie katalog mody gdzie kobieta dobiera sobie kapelusz do sukienki. To woda i ryby stawiają warunki. Należy je spełnić i nie ma tu nic więcej do powiedzenia.
Kij podałem tylko przykładowo choć to dobry sprzęt w tej cenie. Jednak podstawą jest dla mnie większa długość i jednak trochę większy ciężar wyrzutowy. Chyba że łowisz na np. płytkich wodach stojących to może i te 25 g sobie poradzą.
Ciężar wyrzutowy jak najbardziej ma wpływ na moc wędki weź kij o cw 25 g i taki o cw 130 g jak niżej i porównaj je.
https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/dragon-gp-concept-spinn/s/23772 [2018-12-27 13:02]

ryukon1975

W sumie to właśnie piszę coś na temat takiego wędziska. Jak bardzo się nie śpieszysz a chyba obecnie nie ma ku temu powodów to za kilka dni będziesz mógł je zobaczyć i coś przeczytać. [2018-12-28 05:34]

ryukon1975

Pisałem aż napisałem. jak powinno "wyglądać" w miarę uniwersalne wędzisko na rzekę.

https://wedkuje.pl/n/team-dagon-z-series/100470 [2018-12-30 13:23]

Werewolf

Zapoznałem się z tym materialem jak i również o street fishing spinie. Swietne wpisy. Napewno rzuciły mi nowe swiatło na temat wyboru wędki. [2018-12-30 21:49]

ryukon1975

CIesze się że mogłem trochę pomóc. Ogólnie nie należy się zamykać i być otwartym na to co nowe czy inne. Sam używam spinningów o różnej długości ale zawsze dobieram go do aktualnych potrzeb. Dziś jest dostępnych wiele materiałów i można się z nich sporo nauczyć. Nie tylko z naszych krajowych i nie tylko z tych czysto wędkarskich. Nawet od Chińczyków którzy podobno wszystko mją takie złe. Patrząc na film niżej sprzęt nie gorszy jak większość spotykanego u nas.Może technikę należaloby trochę poprawić? :) Jednak warunki do użycia krótkiego spinningu są idealne. [2019-01-01 06:44]

Sith

(...) Sam używam spinningów o różnej długości ale zawsze dobieram go do aktualnych potrzeb. (...)
I to jest clou zagadnienia. Prawda objawiona.
[2019-01-01 09:51]

ryukon1975

Jednak żeby ta prawda zadziałała trzeba być na nią przygotowanym.Sam rozglądam się za kijem typowo na szczupaka na rzekę. Ciężar wyrzutowy minimunm 35 g a najlepiej 42 g.Długość 2,45-2,55m. Niestety w serii Z-series takiego kija nie ma
Jest kijek 1,83 m cw 18-42g i 2,9 m cw 18-42 g. Ten długi z całą pewnością odpada. Może się zdecyduję na ten krotki. Byłby dobry jesienią po zejściu wysokich traw i innych zarośli ale na majowy zarośnięty i trudno dostępny brzeg może być trochę krótki na niektórych miejscówkach. Do maja jeszcze czas. Zdecyduję się na ten krótki lub poszukam w innych seriach.
Ogólnie to do takiego pisania był tu kiedyś ciekawy wątek chyba go reaktywuję. :) [2019-01-01 10:21]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia