Okuma Ceymar 30 - jakie opinie?

/ 7 odpowiedzi
Witam szanowne grono wędkarzy. To mój pierwszy post więc wypadałoby się przywitać - Hey :)
Chciałbym uzyskać kilka opinii o młynku okuma ceymar 30. Czy warto za te pieniądze kupić ten kołowrotek? Jakie są wasze opinie?
Po za tym chciałbym zapytać jako amator jaką plecionkę do tego młynka polecacie? Chciałbym coś o średnicy 0.14-0.18 jednak w opisie młynka jest aby była to 0.20 (trochę za gruba na moje połowy) 210 metrów. Zależy mi aby plecionka była czarna lub czerwona. Jeśli mogę nawinąć na nią w/w średnice to ile metrów najlepiej np 0.16? Z góry dzięki za odpowiedzi. Wysyłam wędkarską piątkę :)
Pierre87


Jest coś takiego jak wyszukiwarka temat już był poruszany odnośnie kołowrotka. Na resztę pytań też znajdziesz odpowiedź. Od siebie dodam że prawie zawsze pod plecionke musisz dać podkład z żyłki bądź innej plecionki. (2015/09/17 01:11)

Sith


http://www.wedkarski.com/zylki-plecionki/9674-plecionka-nihonto-octa-braid-300-metrow-mikado.html 0,08mm najwyżej 0,10mm czarna lub zielona w zupełności wystarczy a 300m wypełni Ci całą szpulę i jeszcze trochę zostanie.
Nie dawaj podkładu z plecionki - plecionka ślizga się na szpuli, więc albo dwa-trzy pierwsze zwoje przyklej taśmą izolacyjną, albo daj płyciutki (kilkanaście zwojów) podkład z żyłki. Żyłkę z plecionką najlepiej połączyć węzłem zderzakowym. (2015/09/17 06:14)

Draq


I jaki jest sens kupowania 300m cienkiej i słabej jakościowo plecionki za kwotę, za którą bez problemu kupi się szpulę 120-150m renomowanej plecionki? (2015/09/17 09:16)

cestro


Dokładnie. Rozmiar napisałem jaki bym chciał, kolor też. Głównie chciałbym abyście polecili firmę - słyszałem, że Power Pro jest bardzo dobra. Ile musiałbym jej kupić aby wypełnić szpulę? Np rozmiar 0,16. No i chętnie też bym przeczytał opinie na temat kołowrotka. (2015/09/17 18:44)

Draq


Kupujesz normalną szpulę 135m i nawijasz... jak za mało to dajesz podkład z żyłki lub plecionki i po problemie. Nie ma sensu wydawać kasy na szpulę 300m i z niej nawijać np. 200m. (2015/09/17 19:43)

cestro


Dzięki Draq za poradę :) (2015/09/17 20:20)

cestro


Przyszła paczuszka z młynkiem. Powiem tak. Otwieram i ku mojemu zdziwieniu - bardzo malutki kołowrotek, spodziewałem się chociaż ciut większego. No ale nic, jest OK. Nawinąłem plecionkę z dość solidnym podkładem. Wbrew opinią w internecie, że nawija stożek na szpuli - wszystko tutaj gra i trąbi. Jestem nad wodą - młynek strasznie "szumi" przy kręceniu. 5-10 minut i przestał, chyba się wyszumiał i chodzi bardzo cichutko.


Image Hosted by FotoZrzut.pl


Image Hosted by FotoZrzut.pl


Image Hosted by FotoZrzut.pl (2015/10/01 19:55)