Okuma Baitfeeder - Tactic i Travertine

/ 13 odpowiedzi
Witam. Jeżeli ktoś z Was posiada wymienione modele to byłbym wdzięczny za przedstawienie swoich doświadczeń , plusów i minusów tych kręciołków. Ewentualnie jeżeli ktoś posiada inne modele to czekam na propozycje. 
okuma tactic baitfeederokuma travertine baitfeeder
barrakuda81


Okuma Travertine Baitfeeder 55.Kupiłem z myślą o jakimś rekreacyjnym karpiowaniu ale że to nie moja bajka to kołowrotek trafił do ciężkiego wiślanego zestawu feederowego oraz sporadycznie do polowań na nocne jeziorowe węgorze i sandacze.Wolny bieg wszędzie się przyda - lepiej mieć niż nie mieć.Kilka ładnych lat i poza zadrapaniami nie dostrzegam zużycia.Bardzo dobry ,niedrogi kołowrotek "gruntowy" o wszechstronnym zastosowaniu.Lekka praca, płynnie działający hamulec - doprawdy trudno mi podać tu jakieś wady.Może przydałaby się druga aluminiowa szpula chociaż ta grafitowa też jest O.K. bo to w końcu nie spinningowanie. Kupiłem go chyba w 2008 za jakieś 130-140 zł - dziś są chyba ciut droższe ale jeśli jakościowo to samo to warto wziąć ten młynek pod uwagę. (2015/02/18 17:57)

u?ytkownik26223


Okuma Travertine  Baifeeder trb 55 posiadam 2 szt kupione w 2007 i 2008 roku głównie używane do połowów gruntowych ze sprężyną zanętową (40-60 g+futer)oraz rzadziej na "trupka" z gruntu.Sporadycznie do karpiowania jako zapasowy zestaw. (2015/02/18 18:21)

gucek6


Mam Travertine 45 na dwóch feederach .....bajka polecam (2015/02/18 20:38)

tstaros


Też mam  rozmiar 45 na heavy feederze i sprawuje się bez zarzutów, a mam go ponad 3 lata. Jedyne co bym zmienił, to gdybym kupował ten młynek teraz, to raczej w rozmiarze 55. (2015/02/19 08:57)

nicponios


ja natomiast posiadam TRAVERTINE 45 i 55,fakt 55 jest o wiele większym kołowrotekiem nadającym sie do karpiowania jak i do rzecznych feederów, 45 jest smuklejsza i bardziej pasuje do jeziorowego feederowania, ale nie powiem że na Odrze się nie sprawdza, bo oby dwa kołowrotki pracują jak MERCEDESY. POLECAM (2015/02/19 11:25)

Tomek-W


Hej.Posiadam Travertine 40 i 45.Mniejszy stosuje do delikatniejszego feederka natomiast 45 do feeder heavy + łowienie gruntowe drapieżników.Na 40 wyciągnełem suma 80 cm nie duży ale jakiś teścik przeszedł .Pracują nienagannie.Wolny bieg jak i hamulec super.Kolega posiada Tactica i tak samo super. A z tych które bym polecił jeszcze to Dragon Maxima z wolnym biegiem szczerze polecam tak samo 5 latek gwarancji .Pozdrawiam (2015/02/19 14:26)

DominikDebica


Te kołowrotki są bardzo dobrze wykonane. (2015/02/19 17:05)

wojtek1991


Ja osobiście polecam Kołowrotek Okuma Trio Red Core Baitfeeder - mam i polecam szczególnie na żyłki do 0,22 (2015/02/20 09:29)

u?ytkownik102837


Witam. Jeżeli ktoś z Was posiada wymienione modele to byłbym wdzięczny za przedstawienie swoich doświadczeń , plusów i minusów tych kręciołków. Ewentualnie jeżeli ktoś posiada inne modele to czekam na propozycje. 
okuma tactic baitfeederokuma travertine baitfeeder


posiadam oba modela i są godne mojego polecania. Młynki spisują się świetnie, używam dwóch okum travertine baitfeeder przy feederze w rozmiarze 40 i 45 (z biegiem czasu kupił bym dwie 45 ponieważ lepiej mi się sprawdzają i bardziej mi pasują). A okume tactic mam w największym rozmiarze pod karpie ale rzadko używam ponieważ niedawno zmieniłem obsadę na karpiówkach. (2015/02/21 18:13)

kovaleinen


Dzięki wszystkim za komentarze. Raczej zdecyduje się na Travertine 40. Poleci ktoś jakieś "tanie" sprawdzone sklepy ? (2015/02/25 22:24)

berthold


ja natomiast posiadam TRAVERTINE 45 i 55,fakt 55 jest o wiele większym kołowrotekiem nadającym sie do karpiowania jak i do rzecznych feederów, 45 jest smuklejsza i bardziej pasuje do jeziorowego feederowania, ale nie powiem że na Odrze się nie sprawdza, bo oby dwa kołowrotki pracują jak MERCEDESY. POLECAM




a nie masz wrażenia że pod obciążeniem  czyli np ściągania dużego koszyczka ten koł za cięzko pracuje ?? mam dwie 55-ki i takie mam wrażenie czego nie ma w 40-kach tam to jakby bardziej lekko pracowało , wykonanie super żadnych luzów a jednak stary 10-cio letni jaxon nazwy nie pamiętam ale typowo karpiowy 60-ka chodzi dużo lżej pod obciążeniem -ryba duży koszyk takie moje odczucia , dlatego kupiłem do federa 30-ki zaubery i teraz nawet nie wiem czy ściągam samą zerwaną żyłkę czy zestaw z leszczem 40 cm hehe , ale coś w tym jest (2015/02/26 09:39)

lragus


Dzięki wszystkim za komentarze. Raczej zdecyduje się na Travertine 40. Poleci ktoś jakieś "tanie" sprawdzone sklepy ?



Kolego nie wiem gdzie będziesz łowił na ten kęcioł, ale jeśli będzie to rzeka to polecam większy rozmiar, ja mam 45 i jest on troszeczkę za słaby na Wisłę, choć nie ukrywam że daje radę.
Na jesieni na stawach hodowlanych tym kołowrotkiem razem z feederem da vinci 3,60 cw 140 wyholowałem karpia 7,5 kg bez większego problemu.

Kręcioł świetny polecam w 100%! (2015/02/26 12:58)

kovaleinen


Głównie będę wędkował na średnich jeziorach z brzegu i czasami na stawach hodowlanych. rzeka odpada. Dlatego nie potrzebuje największych rozmiarów, szukam optymalnego ;) (2015/02/26 16:14)