Okulary polaryzacyjne za 40 zł-rozczarowanie

/ 15 odpowiedzi

  • konto usunięte

W ubiegłym sezonie kupiłem okulary polaryzacyjne. Wydałem na nie ze 40 zł więc górna półka to to nie jest. Mimo wszystko rozentuzjazmowany pojechałem nad wodę, oczywiście ani razu nie zdejmując ich na trasie:P Nad Odrą okazało się, że w sumie to żadnego konkretnego efektu nie ma :( Poza przyciemnieniem. Zastanawiam się, czy jest to wina nieprzezroczystej wody (stan był mimo wszystko niski), okularów, czy może tego, że daltonizm nie jest mi obcy. Może za dużo oczekiwałem?
u?ytkownik10857


Z tego co jest mi wiadomo to "polarojdy"mają za zadanie eliminować refleksy świetlne powstałe, szczególnie, na pofalowanej wodzie no i jednocześnie pozwolić podglądać to co dzieje się pod powierzchnią. Te same okulary stosowałem na wodach o mniejszej przeźroczystości i krystalicznie czystej wodzie górskiej. Efekt jest nieporównywalny, zarówno jeśli chodzi o ochronę oka przed refleksami jak i możliwości obserwacji tego co dzieje się pod wodą. Myślę, że na użyteczność okularów decydujący wpływ ma właśnie przeźroczystość wody. Polecam, jeśli mogę, wędkowanie (szczególnie w słoneczne dni) w okularach,bo jeśli nie można"podglądać" to warto chronić wzrok przed nadmiernym naświetleniem. (2009/04/01 17:42)

szlre


Ja kupiłem takie za 40 i byłem też rozczarowany , myślałem że to lipa te polarojdy. Ale ostatnio dostałem od żony inne jakieś szpanerskie (z polarojdem) i jak byłem ostatnio na rybach to mnie z butów wyrwało ,po prostu wszystko było widać pod wodą. Więc myślę że jest ważne jakie te polarojdy. Pozdrawiam. (2009/04/01 21:34)

Zdzichu


Stosowanie okularów polaryzacyjnych w trakcie łowienia gwarantuje nieocenione wrażenia, dostrzeżemy każdy kamyk, pniak, przynętę czy, co najważniejsze atak ryby.Jednak nie w każdej sytuacji (pozycji) spełniają swoje zadanie, najlepszy efekt uzyskamy jeśli nasze położenie względem słońca wynosi 90 stopni(tak mówi instr. obsługi).Są dwie wersje tych okularów rozjaśniające(AM) i ściemniające(SM).Mam okulary za ok.50 zł ("plastikowe" szkła) i jestem zadowolony, polecam również podczas jazdy samochodem.Jeśli Twoje nie dają efektu, może źle trafiłeś ... albo jak napisałeś za wiele oczekiwałeś.........

Pozdro ... (2009/04/01 22:06)

u?ytkownik2569


To jest świetna sprawa, Używam takich w których prowadzę samochód o żółtych szkłach, czasem pomagają ale pamiętam początki zdarzało mi się zacinać na pusto kiedy widziałem atak pstrąga, więc z początku raczej mi szkodziły niż pomagały , teraz nie wyobrażam sobie wędkowania bez nich.Polecam (2009/04/01 22:26)

rysiek38


kiedys kumpel pozyczyl mi swoje sprawdzone bo moje to byla sciema i jak zauwazylem jaki okon odprowadza mi blache to mi sie odechcialo (2009/04/01 22:50)

kobikobi1


dla mnie okulary polaryzacyjne to wynalazek tysiąclecia,nie wyobrażam sobie wyprawy pstrągowej bez polaryzatorów.To chyba się nie da!? (2009/04/01 23:32)

rysiek38


jak ktos ma jakis sprawdzony model znaczy sie firme to prosze o podpowiedz bo to fajna sprawa choc tego okonia to wolalbym czuc na blaszce :-)) (2009/04/02 00:58)

FanAtyk


Kiedyś mój ojciec kupił takie okularki to się zdziwiłem nielekko jak on może tyle kasy wydawać na okulary. Aż któregoś dnia nie wziąłem ich na ryby - jak ktoś już wcześniej powiedział, bardzo one pomagają kiedy słońce się odbija od lekkich fali na wodzie. W czystej wodzie można sporo zobaczyć - no i to cholerne słońce w lato odbite od wody nie razi ! (2009/04/02 10:04)

u?ytkownik10172


Dzięki panowie za informacje. Wychodzi na to, że prawdopodobnie mam kiepskie okulary:/ W sobotę jadę do fishing-martu, to sobie kupię te zaproponowane przez Zdzicha:) Boję się tylko, że coś z moimi oczami może być nie tak - jak wspomniałem gen daltonizmu został mi przekazany:P (2009/04/02 10:20)

jurex


Zależy wlasnie czy kupiłeś sciemniajace czy rozjasniajace bo to też jest ważne.Osobiscie używam ściemniajacych niestety plastiki ,szklane sie stłukły a wielka szkoda.W plastikach czesto mimo zabezpieczeń rysują sie ''szkiełka'' i daje to efekt jakby były zaparowane.Okulary kupiłem na internecie ABU GARCIA i też kosztowały 40 zł (2009/04/02 18:52)

jurek


Okulary polaryzacyjne to ...fajna sprawa .....zwłaszcza przy spinningowaniu , ale nie tylko ..................małym babolem jest to że jak wędkujemy długo w słoneczne dni....................to wtedy po okularach pozostają białe nie opalone miejsca ...........ale i na to jest sposób .............można zapytać się Naszych pań............i podpowiedzą że jest samoopalacz..........wystarczy posmarować wieczorem, i rano wszystko jest w porządku. (2009/04/02 19:02)

loli_83


Panowie a które waszym zdaniem są lepsze: ściemniające czy rozjaśniające ? Też zamierzam kupić tylko nie wiem jaki model wybrać ? Bardziej nastawiam się na ściemniające... (2009/04/02 19:21)

Zdzichu


Uważam, że te 40-50 zł można wydać, kiedyś kupiłem okulary za ... nieważne, położyłem na zderzaku, potem trzasnąłem klapą bagażnika, nie było już co zbierać. Loli, zależy jak patrzysz na świat (oczywiście żartuję), śmiem twierdzić, że masz b.dobry wzrok więc polecam ściemniające.Zresztą przy zakupie zrób "przymiarkę" i jednych i drugich, wtedy będzie Tobie łatwiej się zdecydować. Pozdro ... (2009/04/02 19:36)

loli_83


Zdzichu dzięki za info na pewno skorzystam z twojej porady i sprawdzę te które poleciłeś z Fishing-Mart. Pozdro (2009/04/02 19:40)