Zaloguj się do konta

Okropny smród ścieki do rzeki Orzyc.

utworzono: 2011/09/18 13:18
zupon

Witam kolegów. Jakiś czas temu wybrałem się na ryby nad rzekę Orzyc gdzie zawszę chodzę. Tym razem w miejsce w którym jeszcze nie byłem. Wędrując w dół rzeki i podziwiając piękne tereny na połów szczupaka i innych drapieżników w miejscowości Krasnosielc. W pewnym momencie poczułem okropny "smród", po przejściu kilku metrów zauważyłem że od każdego domu są odprowadzone rury ściekowe wprost do rzeki. Nawet od siedziby Gospodarki Komunalnej, która zajmuje się wywożeniem szamba(paradoks). Nie jest to świeża sprawa ponieważ budynki te stoją na górce a rury wychodzą poniżej. Czemu do tej pory nikt nie zareagował na to i co z tym mogę zrobić? Ja płace za wywóz swoich nieczystości więc czemu Ci ludzie mają tego nie robić. Dodam jeszcze że ryby tam nie złowiłem, nawet żab tam nie widziałem.

[2011-09-18 13:18]

Zrób zdjęcia tych odpływów i wal z tym materiałem do Wydziału Ochrony Środowiska. [2011-09-18 13:32]

Witam kolegów. Jakiś czas temu wybrałem się na ryby nad rzekę Orzyc gdzie zawszę chodzę. Tym razem w miejsce w którym jeszcze nie byłem. Wędrując w dół rzeki i podziwiając piękne tereny na połów szczupaka i innych drapieżników w miejscowości Krasnosielc. W pewnym momencie poczułem okropny "smród", po przejściu kilku metrów zauważyłem że od każdego domu są odprowadzone rury ściekowe wprost do rzeki. Nawet od siedziby Gospodarki Komunalnej, która zajmuje się wywożeniem szamba(paradoks). Nie jest to świeża sprawa ponieważ budynki te stoją na górce a rury wychodzą poniżej. Czemu do tej pory nikt nie zareagował na to i co z tym mogę zrobić? Ja płace za wywóz swoich nieczystości więc czemu Ci ludzie mają tego nie robić. Dodam jeszcze że ryby tam nie złowiłem, nawet żab tam nie widziałem.



Zatkaj te rury gipsem budowlanym wymieszanym z trocinami i szmatami, niech powąchają to co do rzeki spuszczają, niech się nażrą swoich fekaliów
[2011-09-18 13:37]

zupon

Zrób zdjęcia tych odpływów i wal z tym materiałem do Wydziału Ochrony Środowiska.




A myślisz kolego że to coś pomoże?. Jeśli tyle czasu się tym nikt nie zajął.

[2011-09-18 14:08]

Jestem pewien, że tak. Dosyć niedawno jeden z kolegów zaprezentował tutaj materiał ze zdjęciami z zanieczyszczaniem Odry i wywalczył zamknięcie odpływu tych ścieków. A PSR i Ochrona Środowiska takimi sprawami się również zajmuje z dużą skutecznością. Media również. [2011-09-18 14:12]

jurek

Ryby to tam pewnie są , bo jeśli to fekalia , to przyciąga ryby --tymi resztkami  ( już i ja nawet czuję ) ....................... Zrób , jak najwięcej zdjęć i zdjęć z punktami odniesienia do terenu , lub nawet krotki filmik , skąd te rury idą i zawiadom Policję , PSR , wszystkie służby odpowiedzialne , w tym PSSE ( Sanepid ) i WIOŚ ---------- na pewno ktoś zareaguje .
[2011-09-18 14:15]

zupon

Witam kolegów. Jakiś czas temu wybrałem się na ryby nad rzekę Orzyc gdzie zawszę chodzę. Tym razem w miejsce w którym jeszcze nie byłem. Wędrując w dół rzeki i podziwiając piękne tereny na połów szczupaka i innych drapieżników w miejscowości Krasnosielc. W pewnym momencie poczułem okropny "smród", po przejściu kilku metrów zauważyłem że od każdego domu są odprowadzone rury ściekowe wprost do rzeki. Nawet od siedziby Gospodarki Komunalnej, która zajmuje się wywożeniem szamba(paradoks). Nie jest to świeża sprawa ponieważ budynki te stoją na górce a rury wychodzą poniżej. Czemu do tej pory nikt nie zareagował na to i co z tym mogę zrobić? Ja płace za wywóz swoich nieczystości więc czemu Ci ludzie mają tego nie robić. Dodam jeszcze że ryby tam nie złowiłem, nawet żab tam nie widziałem.



Zatkaj te rury gipsem budowlanym wymieszanym z trocinami i szmatami, niech powąchają to co do rzeki spuszczają, niech się nażrą swoich fekaliów

Musiał bym chyba kilka przyczep tego gipsu załatwić bo to pół wsi ma tak zrobioną kanalizacje.
[2011-09-18 14:31]

zupon

Zrobię kilka zdjęć jak tam będę i pokarze wam jak to wygląda. Policji wzywać nie będę, bo nie wiem czy oni też nie mają tak poprowadzonej kanalizacji więc i narobię sobie problemów.
[2011-09-18 14:35]

cierpliwy1

Witam kolegów. Jakiś czas temu wybrałem się na ryby nad rzekę Orzyc gdzie zawszę chodzę. Tym razem w miejsce w którym jeszcze nie byłem. Wędrując w dół rzeki i podziwiając piękne tereny na połów szczupaka i innych drapieżników w miejscowości Krasnosielc. W pewnym momencie poczułem okropny "smród", po przejściu kilku metrów zauważyłem że od każdego domu są odprowadzone rury ściekowe wprost do rzeki. Nawet od siedziby Gospodarki Komunalnej, która zajmuje się wywożeniem szamba(paradoks). Nie jest to świeża sprawa ponieważ budynki te stoją na górce a rury wychodzą poniżej. Czemu do tej pory nikt nie zareagował na to i co z tym mogę zrobić? Ja płace za wywóz swoich nieczystości więc czemu Ci ludzie mają tego nie robić. Dodam jeszcze że ryby tam nie złowiłem, nawet żab tam nie widziałem.


Osobiście doradzam ,abyś pismem oficjalnie zgłosił to do prokuratury .W Płocku  w starym porcie co roku padały ryby już jesienią a zimą pod lodem działa się makabra .Jednego roku padło ponad 40 ton ,napisałem pismo do prokuratury podpisały  się pod tym  trzy koła wędkarskie i proszę minęła ciężka zima i nie było "przyduchy" rybki przezimowały bez szwanku .Wystarczyło ,jak prokurator wzywał po kolei przedstawicieli firm działających na ternie portu i odpowiednio przesłuchał .Firmy się troszkę wystraszyły i na razie jest spokój z truciem ,bo to było przyczyną padnięcie ryb a nie brak tlenu jak zawsze podawał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Często urzędy bagatelizują tak poważne tematy ,dlatego radzę zgłoś to do prokuratury
[2011-09-18 14:42]

zupon

Ryby to tam pewnie są , bo jeśli to fekalia , to przyciąga ryby --tymi resztkami  ( już i ja nawet czuję ) ....................... Zrób , jak najwięcej zdjęć i zdjęć z punktami odniesienia do terenu , lub nawet krotki filmik , skąd te rury idą i zawiadom Policję , PSR , wszystkie służby odpowiedzialne , w tym PSSE ( Sanepid ) i WIOŚ ---------- na pewno ktoś zareaguje .

Uwierz mi kolego że raczej tam niema ryb. Zresztą jaki organizm by chciał pływać w wodzie w której pływa pół tablicy mendelejewa. Poza tym smród w tej okolicy jest tak silny że psuje całą przyjemność z wędkowania.
[2011-09-18 16:39]