Określenie nurtu rzeki

/ 2 odpowiedzi
Witam , czy średni przepływ wody 27m3/s (są też miejsca z trochę bardziej wartkim nurtem) który jest w mojej w/w rzece to jest duży uciąg czy nie bo szczerze zastanawiam się nad kupnem feedera właśnie typowo pod moją rzekę i nie wiem czy kupić heavy czy może coś lżejszego ;) mowa o rzece Gwda okolice Piła - Ujście . Z góry bardzo dziękuje. 
notaki


Szanowny kolego...
Dane które podajesz to średni przepływ... dal wedkarza te dane nie mowia kompletnie nic, bowiem różnice w zalezności od miejsca ( czyli szerokości i glębokosci rzeki w okreslonej lokalizacji ) mogą powodować różnice o kilka rzędów wielkości.
Przepływa ten rózni się także w zalezności od pory roku, warunków atmosferycznych itd.. itd....
 
Powiem tak.... hevy feeder na pewno nie zaszkodzi.. da bezpieczeństwo, natomiast sam wskaźnik ( szczytowka ) nalezy dobierać do aktualnych warunków. Jesli te oferowane w komplecie nie wystarczają - trzeba sobie dokupić jeszce dwie , czy trzy szczytówki i masz sprzęt na każde warunki - od stawu po bystra rzekę

P.S. Mam feeder 150 g i z ekstra miekką szczytwką lowiłem na niego uklejki..
C.w okresla przede wszystkim zakres obciążeń , przy jakich wedzisko działa jako katapulta  i bez obawy o jego uszkodzenie, siła nurtu oczywiscie wymusza zakres stosowanych obciążen zestawu (2015/05/15 16:18)

kobus16


Dużo dała mi Twoja odpowiedz także bardzo dziękuję. Już wiem że moja przygoda z rzeką dopiero się zaczyna ;)) Pozdrawiam. (2015/05/15 16:31)