Okres ochrony dla szczupaka

/ 25 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam do kiedy jest okres ochrony dla szczupaka?
kaban


Dziwne pytanie bo wydaje mi się, że jeżeli ktoś łowi ryby to powinien znać regulamin PZW jakikolwiek by on doskonały nie był lub ewentualnie prywatnych łowisk. Wracając do pytania to do pierwszego maja o czym wie chyba każdy normalny wędkarz bo to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu miłośników tego hobby... . (2020/01/18 12:22)

ogtw


Na niektórych łowiskach może być inny okres ochronny, dlatego przeczytaj dokładnie cały regulamin, może to zająć nawet kilkanaście minut. Jak masz odpowiedni program, to może ci sam komputer przeczytać. (2020/01/18 12:51)

WedkarzIncognito


Okres ochronny dla szczupaka wypada od 1 stycznia do 30 kwietnia, okres ten jest powszechnie stosowany na większości wód i łowisk ponieważ ryby te odbywają tarło (luty-kwiecień), ale okres ten może ulec zmianie w zależności od regulaminu danego łowiska lub łowisk. Dla przykładu dodam że znam łowisko na którym okres ochronny dla szczupaka zaczyna się od 1 grudnia, zaś na innym zbiorniku w okresie ochronnym szczupłego jest całkowity zakaz spinningu, dlatego obowiązkiem każdego wędkującego jest zapoznanie się z regulaminem danego łowiska.
Edit.
@Szymon .. jak już straciłem tyle czasu na odpisanie na twoje pytanie, to teraz ja muszę zadać to pytanie. Jak można tak marnować swój czas i czas innych? Skoro wątek został założony z dniem dzisiejszym tj. 18.01.2020, w portalu jesteś również od dnia dzisiejszego, to ja pytam jaki cel był w założeniu tego wątku i zadaniu takiego pytania, skoro kopiując twoje pytanie, lub nawet wpisując je w google, odpowiedź uzyskujesz w 0,56 s i dostajesz około 53900 wyników od wujaszka google, a więc po co to marnowanie czasu? (2020/01/18 13:24)

Sith


Incognito, szkoda nerwów. Przecież już powinieneś się przyzwyczaić (ja już przywykłem), że są ludzie którzy nauczyli się tylko pisać, czytanie sprawia im poważne trudności, a czasem bywa nawet bolesne... ;)) (2020/01/18 14:26)

marcin-sz


jeszcze na okonia wprowadzili (2020/01/18 14:40)

WedkarzIncognito


Sith przyzwyczajam się, ale przychodzi mi to z wielką trudnością, a powodem tej trudności są wątki takie jak ten lub te które dziś już przejrzałem pt. "Kołowrotki" i "feder rzeczny", po odpisaniu w każdym z tych wątków postanowiłem (może i troche niekulturalnie) wrócić do tego wątku i edytować post by sie trochę rozładować. Po ostatnim incydencie gdy lekkomyślnie, trochę lekceważąco odpisałem na równie "leniwe" zapytanie odnośnie sprzętu i zostałem troche zjechany, postanowiłem że w miarę swoich możliwości będę starał się pomagać na forum, no ale jak widzę taki wątek jak ten to uważam że nawet mistrzom medytacji czy innym buddyjskim mnichom puściłyby nerwy. (2020/01/18 14:46)

Basia Kier


Efekt "wymagań edukacyjnych" stosowany od dziesiątek lat przez system oświaty - uczeń ma mieć wszystko podsunięte na tacy, bo inaczej mamusia oskarży belfra o to, że nie nauczył Brajanka (ale - broń Boże - nie wolno niczego od Brajanka wymagać). Dla takich nawet zadanie typu "pokoloruj drwala" okazuje się zbyt wygórowanym wyzwaniem. (2020/01/18 15:28)

Sith


Nic dodać, nic ująć. Niestety taki mamy system edukacji od lat i nic na to nie poradzimy. Rządzi dysleksja, dysgrafia i wiele innych dys... Wynik - "takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". (2020/01/18 18:31)

barrakuda81


Pewnie wszyscy macie nieco racji.Co zatem tu robimy?...:-)Az taka padaka jest na forum że musimy pisac cokolwiek?:-)Pogadajmy o czymś ważnym. (2020/01/18 21:14)

Basia Kier


@barrakuda81: No bo taki czas, u mnie mrozik skuł zbiorniki centymetrową warstwą, zatem totalnie nie ma co robić.Martwy sezon na niektórych terenach, to i nuda na forum robi swoje. Zaczyna się polityka i te sprawy, a że związek dokłada do tego cegiełki, to i różnych rzeczy można się naczytać w postach. (2020/01/19 08:00)

Julian


Choć za czasów mojej edukacji nikt nawet nie słyszał !!!!! o dyslekcji i dysgrafii najlepszą metodą edukacyjną mojego taty był albo totalny szlaban na podwórko albo spotkanie z jego paskiem .
Zwłaszcza to drugie działało Rewelacyjnie !!!!! na stan mojej edukacji .Wracając do tak mądrze zadanego pytania zapytam wszystkich wędkarzy kierowców ile promil w wydychanym powietrzu sprawi że prawo jazdy mi zapier...... .
Ps .Mądre co ? (2020/01/19 09:51)

Sith


(...) zapytam wszystkich wędkarzy kierowców ile promil w wydychanym powietrzu sprawi że prawo jazdy mi zapier...... .
Ps .Mądre co ?
ponad 0,2 promila we krwi, a 0,25 promila w wydychanym powietrzu :) Choć ja mógłbym tego nie wiedzieć, nigdy nie jeżdżę "na 2 gazach"... ;)) (2020/01/19 11:05)

jabberwokie86


@barrakuda81: No bo taki czas, u mnie mrozik skuł zbiorniki centymetrową warstwą, zatem totalnie nie ma co robić.Martwy sezon na niektórych terenach, to i nuda na forum robi swoje. Zaczyna się polityka i te sprawy, a że związek dokłada do tego cegiełki, to i różnych rzeczy można się naczytać w postach.

Są jeszce rzeki;) Może nie tętnia życiem, jak wiosną i latem, ale chyba nie są zupełnie martwe:) (2020/01/19 11:45)

Sith


Są jeszce rzeki;) Może nie tętnia życiem, jak wiosną i latem, ale chyba nie są zupełnie martwe:)
Z tym "tętnieniem" nawet wiosną i latem nie przesadzałbym. Coś tam w nich pływa, ale w porównaniu z latami 60-90, to niemal pustynie... ;(
(2020/01/19 12:02)

kaban


Ten z wczoraj więc nie jest źle a dzisiaj też jest dzień i mam już namierzone kilka fajnych miejscówek. (2020/01/20 06:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban


A te z dzisiaj więc nie jest źle kolego Sith :) (2020/01/20 15:12)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Państwowy okres ochronny na szczupaka jest od 01 stycznia do 31 kwietnia.

A u mnie od 1 stycznia do 31 kwietnia, od 1 czerwca do 31 września i od 1 października do 31 grudnia. a wymiar 55 cm (2020/01/22 18:37)

ryukon1975


Państwowy okres ochronny na szczupaka jest od 01 stycznia do 31 kwietnia.

A u mnie od 1 stycznia do 31 kwietnia, od 1 czerwca do 31 września i od 1 października do 31 grudnia. a wymiar 55 cm

"Mądrość " niczym żywcem wyciągnięta z RAPR. :) Czyli nikt nic nie rozumie. Skoro okres ochronny trwa cały rok to w jakim celu ustalony jest wymiar ochronny? (2020/01/23 05:19)

Basia Kier


@ryukon1975: nie cały rok, wolno mu łowić w maju :) A jak się trafią w kalendarzu dni świąteczne to również w datach granicznych. Ale masz rację, zapis jakby z RAPR-u wzięty. (2020/01/23 05:47)

ryukon1975


Faktycznie maj woly od zakazu ale tak to rozpisane że na szybko przeoczyłem ten szczegół. Myślę że dałoby się to napisać jasno i czytelnie. (2020/01/23 06:09)

WedkarzIncognito


Również na szybko przeczytałem to w taki sposób że zakaz obowiązuje cały rok, ale w wpisie Artura moją uwagę zwrócił okres ochornny trwający do 31kwietnia, nie wiedziałem że według państwowego okresu ochronnego kwiecień ma 31 dni ;) A żeby było zrozumialej wystarczyłoby napisać że połow jest dozwolony od 1maja do 31maja, lub okres ochornny obowiązuje od 1czerwca do 30kwietnia. Swoją drogą współczuję wędkującym takiego okresu ochronnego, "no to co wolno, jak kur.. nic nie wolno"... (2020/01/23 08:50)

halski021


Myślę koledzy, że źle zrozumieliście Artura. Ja myślę, że pisał o ograniczeniu połowu szczupaka na wodzie Towarzystwa, które załozył. Ograniczenie wprowadzili pewnie, aby szczupaki mogły podrosnąć na ich wodzie. (2020/01/25 08:56)