Okres ochronny?

/ 7 odpowiedzi
Cytując - " w całym dorzeczu Pilicy , Małej Panwi, na Czarnej Strudze, Warcie powyżej Myszkowa obowiązuje okres ochronny pstrąga potokowego od 1 września do 31 stycznia. W tym czasie obowiązuje również zakaz spinningowania na ww. wodach krainy pstrąga i lipienia," 
Mam pytanie odnośnie połowu pstrąga potokowego.  
Skoro okres ochronny do 31 stycznia jest na Warcie powyżej Myszkowa to poniżej Myszkowa jest do 31grudnia?
Jeżeli tak to gdzie się kończy to powyżej Myszkowa?

asp

Kurczę, faktycznie zasadne pytanie, ale myślę, że od mostu drogowego przy ul. Pułaskiego w Myszkowie w górę rzeki jest okres ochronny do 31.01., a w dół rzeki do 31.12. Spójrz sobie na wykaz wód okręgu częstochowskiego - informator-wody krainy pstrąga i lipienia.
(2012/12/28 13:38)

u?ytkownik140854

Okres ochronny pstrąga potokowego powinien trwać aż do 30 kwietnia - nie mam tutaj żadnych wątpliwości. W większości krajów europejskich respektuje się w tej kwestii, po pierwsze:
prawa przyrody a dopiero później sztywne przepisy czy interes różnej maści "klubowiczów" (np; wędkarzy). Po odbyciu tarła, podzas, którego to pstrąg potokowy wchodzi do wielu dopływów i małych co bardziej czystych cieków i pozostaje tam jeszcze długo po tarle - wciąż zachowując przy tym reakcje tarłowe. Łowiąc pstrągi potokowe z zachowaniem obecnych przepisów, to tak jakby łowić je w tarle...Trudno będzie uwierzyć niektórym Polakom,ale jednak... (2012/12/28 17:15)

wedkarz2309

Tak, jak napisał kol. asp, w takich sytuacjach, najczęściej jest to jakiś próg wodny (zapora,wodospad, itp.), bądź jakiś most... (2012/12/29 08:26)

bonek18

Ok. Dzięki za informacje (2012/12/29 11:35)

acme

najlepiej zgłosic sie do tamtejszego kola pzw i sie dowiedziec.najrozsadniejsze rozwiazanie.to na 100% bedziesz przekonany. (2012/12/29 19:31)

Adji999

zakaz ten obowiązuje na całym odcinku górskim od mostu w mrzygłodzie gdzie warta według przepisów zmienia się w rzekę górską aż do końca tego odcinka pozdro (2012/12/30 13:09)

asp

Adji999, podaj przepisy, na których się opierasz. Ja czytam wykaz wód górskich (Informator - Wody Krainy Pstrąga i Lipienia) na stronie okręgu pzw Częstochowa. W w/w informatorze jest podane "Od granicy powiatu myszkowskiego w m. Mrzygłód do mostu drogowego przy ul. Pułaskiego w Myszkowie - okres ochronny do 31.01", drugi wyszczególniony odcinek "Od kanału oczyszczalni ścieków w Poraju do mostu drogowego w m. Słowik" - brak informacji, z czego wynika, że okres ochronny jest taki jak w RAPR (czyli do 31.12.).
Nie wiem tylko co z odcinkiem rzeki pomiędzy wyżej opisanymi odcinkami.
(2012/12/30 15:21)