Zaloguj się do konta

Okres ochrony suma okreg Kalisz

utworzono: 2012/06/10 11:22
dealer081

Witam koledzy moze ktos potwierdzic skrucenie okresu w tym okregu,paru wedkarzy nad woda mowilo o zmianie okresu do kaca maja,tak jak sandacz,szukalem jakiejs wzmianki na ten temat w necie,niestety nie znalazlem. [2012-06-10 11:22]

jogi

a/ w rzece Odrze od ujścia rzeki Warty do granicy z wodami morskimi:                                                                                        .                                                      od 1 grudnia do 31 maja

b/ w pozostałych wodach…….od 1 listopada do 30 czerwca                                                                                                                    Okręgi mogą przepisy w uzasadnionych przypadkach zaostrzyć ale nie mogą złagodzić. Skąd masz takie wiadomości ?                                                                                                            [2012-06-10 11:50]

JOPEK1971

Ten "okres ochronny" to głupota jakich mało,ten zapis przestrzegają WĘDKARZE których jest maleńki procent,reszta to kłusole z kartą wędkarską w kieszeni.Każdy kto podchodzi do wędkarstwa uczciwie,zgodnie z własnym sumieniem i zdobytym ciężko doświadczeniem, wypuści suma,i nie potrzebuje jakiś regulaminów.Regulamin istnieje tylko na papierku,i większośc ma to w doopie waląc do torby wszystko co ma wąsy.Mam miejscówkę gdzie łatwo o suma xxl,jak bym poinformował "wędkarzy" to zaroiło by się na brzegu.Z sandaczem tak było.W porcie ukleja wpływała na zimowisko,a sandacze "wariowały" sumy i rapy też,nikt nie zwrócił uwagi,rapy sandacze,sumy też wybierane były skrupulatnie przez ""wędkarzy"  [2012-06-10 12:14]

withanight88

Nie słyszałem nic o skróceniu okresu ochronnego suma. [2012-06-10 13:56]

JOPEK1971

Nie słyszałem nic o skróceniu okresu ochronnego suma.

Kogo to obchodzi?

[2012-06-10 19:44]

JOPEK1971

Kogo to obchodzi?

[2012-06-10 19:44]

withanight88

Kogo to obchodzi?

Nie rozumiem? [2012-06-10 20:05]

JOPEK1971

Kogo to obchodzi?

Nie rozumiem?
Okresy ochronne to tylko zapisy na papierze,prawie nikt ich nie respektuje.Nie wiedziałeś o tym?

[2012-06-10 21:08]

MASTINO

Powiem Ci, że coraz więcej osób zaczyna rozumieć respektować okresy ochronne. Gorzej jest z wymiarami. Przynajmniej u mnie. [2012-06-10 21:18]

JOPEK1971

Powiem Ci, że coraz więcej osób zaczyna rozumieć respektować okresy ochronne. Gorzej jest z wymiarami. Przynajmniej u mnie.

Też zauważyłem tą zmianę,ale jeszcze trzeba długo czekac.Wymiary ryb u mnie nie istnieją,wali się do torby wszystko.

[2012-06-10 21:25]

dealer081

Bylem w ten weekend na nocce,zapolowac na zebacza,niestety zapial sie tylko wegoz. Slyszalem jak 2 wedkarzy o tym rozmawialo,dlatego szukalem czegos na ten temat w necie i nie ma zadnej wzmianki,wiec postanowilem zapytac kolegow z wedkuje,bo nie mam zamiaru lamac regulaminu. [2012-06-10 21:27]

JOPEK1971

Bylem w ten weekend na nocce,zapolowac na zebacza,niestety zapial sie tylko wegoz. Slyszalem jak 2 wedkarzy o tym rozmawialo,dlatego szukalem czegos na ten temat w necie i nie ma zadnej wzmianki,wiec postanowilem zapytac kolegow z wedkuje,bo nie mam zamiaru lamac regulaminu.

Smacznego.

[2012-06-10 21:32]

MASTINO

Bylem w ten weekend na nocce,zapolowac na zebacza,niestety zapial sie tylko wegoz. Slyszalem jak 2 wedkarzy o tym rozmawialo,dlatego szukalem czegos na ten temat w necie i nie ma zadnej wzmianki,wiec postanowilem zapytac kolegow z wedkuje,bo nie mam zamiaru lamac regulaminu.

Nikt takiej zmiany w regulaminie ogólnym nie wprowadzał. Jakiś Okręg może przedłużyć sobie ten czas, ale nie może nikt skrócić. Wędkarze, którzy o tym rozmawiali, po prostu coś mylili, widocznie tez gdzieś usłyszał któryś od kogoś niedoinformowanego, albo plotkarza lubiącego wzbudzać sensacje tanimi bajkami.

[2012-06-10 21:47]

dealer081

Smacznego.

alez niema za co po wegoz wrocil do wody,juz kiedys jadlem ta rybke i wystarczy,gdybym zlapal zebacza to napewno 1 by pojechal do domu,no tej rybki jeszcze nie prubowalem. [2012-06-10 21:58]

withanight88

Kogo to obchodzi?

Nie rozumiem?
Okresy ochronne to tylko zapisy na papierze,prawie nikt ich nie respektuje.Nie wiedziałeś o tym?

Jako ten respektujący, okresy ochronne nie dopuszczam do siebie mysli, że ktoś może się do okresów ochronnych nie stosować:) - to tak pół żartem.

Wiem, że u mnie są jeszcze ludzie, którzy stosują się do przepisów. 
Ci co się nie stosują , chyba nie potrafią sobie uświadomić, że szkodzą nie tylko innym ale także sobie. Szara rzeczywistość. [2012-06-11 08:46]

mastifff

Ciężki temat.....przepisy są oczywiście po to by je respektować.

A że jest to trudne..wystrczy spojrzeć każdy na siebie jako kierowce...chyba każdemu zdarza się łamać przepisy a tu skutki mogą być znacznie tragiczniejsze niż jedynie zupa rybna ;-)

[2012-06-11 13:21]

Jack14

Dobrze napisałeś "mogą" bo na przykład kierowca przekraczając dozwoloną prędkość o ok. 10km nie zawsze powoduje wypadek ,a kłusownik zabierając, zabijając ryby obięte ochroną , nie wymiarowe itp. już to zrobił. [2012-06-11 15:46]

pawelz

Klusownik czy kierowca przekraczajacy dozwolona predkosc w takim samym stopniu popelniaja wykroczenie. To o czym ty piszesz to konsekwencja wykroczenia.
Powinienes raczej porownac cos takiego:

Kierowca jedzie np 120 km/h tam gdzie mozna tylko 50.
Klusownik lowi na robaka tam gdzie wolno tylko na sztuczna przynete.

To to samo. Kierowca powoduje wypadek a klusownik zabija ryby. To konsekwencja lamania przepisow.
[2012-06-11 16:01]

Jack14

Bardzo dobre porównanie ale jak zwykle jest małe ALE.

Czy kierowca przekraczający podwójną linię ciągłą na jezdni (np. wyprzedzając inny pojazd) i doporowadził do wypadku śmiertelnego to już powinien być karany z paragrafu jako zabójstwo z premedytacją?? Przecież mu nie wolno było a jednak to zrobił.

Wracając do tematu to czym innym jest mieć w reklamówie np. dwa małe szczupaczki po jakieś 30cm od przekraczania prędkości o np. 9km.

[2012-06-11 16:14]

pawelz

Znowu nie do konca zgodze sie z tym porownaniem.
Porownaj czym rozni sie przekroczenie o 9 km predkosci (zadnych konsekwencji dla innych jeszcze nie ma) od lowienia na np. szarpaka. Tez poki nic nie zlowi, nic zlego sie nie zdarzylo.
Zlowienie tych 2 szczupaczkow, to tak jak spowodowanie stluczki przez to ze sie przekroczylo predkosc.
Ja tak to widze.
Co nie zmienia faktu, ze za lamanie jakochkolwiek przepisow (nie tylko za pojawienie sie konsekwencji z ich lamania) powinno sie placic kary :)
[2012-06-12 09:06]

VeGeTT

Panowie nie rozumiem tej polemiki... :) Jasne jest, że jeśli chcemy mieć co złapać w przyszłości to musimy się stosować do przepisów, a jeśli widzicie, że ktoś tego nie robi to reagujcie. Jak sami nie będziecie reagować to nigdy się to nie zakończy. Człowiek popełnia błędy i czasami musi zostać pouczony by w końcu się poprawił, nawet taki z mądrościami (czyt. kartą wędkarską) :)
Więc pomagajmy wszyscy razem zamiast tylko narzekać. 
Grubej ryby życzę :D [2012-06-12 23:18]

Jack14

No fakt coś za daleko zajechaliśmy tymi samochodami.

Pozdrawiam i też życzę grubej ryby.

[2012-06-14 16:17]

jogi

Koledzy! Za bardzo odbiegacie od tematu. Widocznie został wystarczająco wyjaśniony.     Pozdrawiam. [2012-06-14 17:25]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia