Zaloguj się do konta

Okres ochronny suma - Brandka

utworzono: 2013/01/26 13:54
grzegorz67034

Witam w poprzednim sezonie jeden wędkarz powiedział mi że na Brantce w Miechowicach Sum nie ma okresu ochronnego czy jest to Prawda bo nie chcę zrobić sobie problemów Dziękuję
[2013-01-26 13:54]

fario4

Nie słuchaj co ludzie mówia i łów zgodnie z regulaminem a nie bedziesz miał problemów. połamania. [2013-01-26 14:28]

grzegorz67034

oki dziekuję chciałem tylko się upewnić czy ktoś na ten temat coś wie
[2013-01-26 14:31]

perwer

Pierdoły Ci ktoś gada .
 Na Brandce jest sporo suma i to dużego - w tym roku padło kilka sztuk pod 2 metry i sporo troche mniejszych. Przy mnie chłopak złowił 140 cm i 90 cm.
 Jest taki ciche przyzwolenie ,bo wszyscy chcą sie tego suma pozbyć ,jednak jakbyś miał kontrole ,to normalnie bekasz.... Wszystko jest tam tak jak w regulaminie .....jak dla mnie możesz rżnąć go w krzakach....uważam że nie jest to ryba do stawików kilko hektarowych .
[2013-01-26 19:54]

daro22

Witam,mialem w tamtym roku nocna kontrole na tym zbiorniku,panowie byli strasznie rozgadani i powiedziei nam,ze powoli traca kontrole nad ta ryba w tej wodzie i przymykaja oko na wedkarzy zabierajacych wasatego nawet w okresie ochronnym bo ponoc zaczal sie tam wycierac.Ostrzegli nas jednak,bo nie wszyscy na takie praktyki pozwalaja i ja nawet wiem jakich straznikow mieli na mysli.... [2013-01-27 01:27]

Samotnik

Czytając   wypowiedzi jestem zdziwiony  i wściekły! .   RAPR jest po to aby go  przestrzegać . Ciekawe co na to SSR. Hm .  Wielu z nas, wędkarzy    podnosi sobie wymiary  ochronne  a niektórych ryb  niezabiera  wcale .   Wielu przedłuża  okres  ochronny o np. 2 tygodnie  .  Tak chcą i chwała im za to . Pozdrawiam .   [2013-01-27 11:32]

Roxola

Spokojnie, po co się "wściekać"...  jestem właśnie po rozmowie ze strażnikami z Bytomia i towarzyszyłam im podczas kontroli wędkarzy na Brandce. Nie ma mowy, aby można było bezkarnie zabierać sumy w okresie ochronnym.Nie ma na to przyzwolenia, napisanie, że ktoś powiedział...   jest mało wiarygodne.

Przesyłam pozdrowienia od Darka @perwera, który teraz próbuje namówić rybki do współpracy,jednak wydają się być głuche na Jego prośby i nawoływania. Pogoda bardzo przyjemna na wędkowanie. [2013-01-27 12:07]

Samotnik

Uff.  Jestem dobrej mysli. Pozdrawiam. [2013-01-28 07:54]

daro22

Spokojnie, po co się "wściekać"...  jestem właśnie po rozmowie ze strażnikami z Bytomia i towarzyszyłam im podczas kontroli wędkarzy na Brandce.  Nie ma mowy, aby można było bezkarnie zabierać sumy w okresie ochronnym. Nie ma na to przyzwolenia, napisanie, że ktoś powiedział...   jest mało wiarygodne.

Przesyłam pozdrowienia od Darka @perwera, który teraz próbuje namówić rybki do współpracy, jednak wydają się być głuche na Jego prośby i nawoływania. Pogoda bardzo przyjemna na wędkowanie.

Szanowna Pani,nie wyssalem sobie tej informacji z palca i nie mam tez w zwyczaju wprowadzac ludzi w blad,napisalem tylko to co powiedzialo na nocnej kontroli dwoch bardzo przyjemnych sraznikow przypuszczam z Pani kola.Nie wazne,kazdy kto ma choc odrobine przyzwoitosci bedzie przestrzegal przepisow...Swoja droga to mam nauczke,nie bede wiecej powtarzal to kto co powiedzial,moze wtedy bede troszke bardziej wiarygodny...pozdrawiam serdecznie
[2013-06-02 23:09]