Okręg Białostocki

/ 3 odpowiedzi

Przeglądałem porozumienia jakie zawierały poszczególne okręgi PZW i zauważyłem że Okręg Białostocki ma jedne z najbardziej licznych.Na stronie okręgu Białystok http://www.pzw.bialystok.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=193&Itemid=156

zauważyłe jednak że porozumienia zostały podzielone na dwie grupy stąd pojawia sie u mnie pytanie czy wędkarze z tego okręgu otrzymują dwa zezwolenia czy jednak muszą wybrać jedna grupę porozumień i tylko jedno zezwolenie .Jeśli jednak mają dostęp do wszystkich tych okręgów to pełen szacun piękny ,,kawałek" wody mają dla siebie.Pozdrawiam

kasalka


Nic złego się nie dzieje, nawet Masz niezłe rozwiązanie (o tym za chwilę) Po prostu okręgi I grupy mają/honorują jednakowe zezwolenie na połowy. Dostaniesz jeden "papierek" i na tych wodach wpisujesz. Druga grupa pewnie ma inne zezwolenia lub może trzeba im osobno wszystko zgłaszać, tak sądzę. Zezwolenie/a na okregi IIgrupy po prostu odbierzesz u siebie w Okręgu.
U mnie jest inaczej (jeszcze nie płaciłem składek, ale niech będzie że jestem w Radomiu). i niestety sam muszę za każdym razem się nachodzić. Zerknij http://www.pzwokregradom.strefa.pl/porozumienia2011.html
Pierwsze trzy okręgi (wody nizinne) nie ma problemu. Jest jedno, dostanę od skarbnika. Natomiast łowiąc w Twoim Okręgu muszę osobiście zgłosić się po zezwolenie czy do koła czy ZO.
Dlatego Ty mieszkając lub będąc "przy okazji", a nawet specjalnie w Białymstoku podejdziesz do Okręgu i sobie odpowiednie zezwolenie pobierzesz. Ja jadąc gdzieś (pierwszy raz) muszę dodatkowo przejechać może nawet kilkadziesiąt dodatkowych kilometrów czy też poświęcić pół dnia aby takie pozwolenie dostać.
Natomiast Kielce mają jeszcze lepiej (z informacji na stronach) wszystkie zezwolenia dostaniesz w biurze Okręgu lub u skarbnika Koła. (2011/01/30 03:42)

dariuszdyl


Porozumienia podzielone są na 2 grupy ponieważ w pierwszej grupie są tzw. pełne porozumienia czyli wody nizinne + górskie, 2 grupa to porozumienia tylko na wody nizinne i jeżeli chcesz wędkować na wodach górskich musisz zrobić dopłatę (2011/01/30 08:32)

parkowa74a


Porozumienia podzielone są na 2 grupy ponieważ w pierwszej grupie są tzw. pełne porozumienia czyli wody nizinne + górskie, 2 grupa to porozumienia tylko na wody nizinne i jeżeli chcesz wędkować na wodach górskich musisz zrobić dopłatę

To rozumiem ale zastanawia mnie fakt czy wedkarz z okregu Białystok dostaje dwa zezwolenia jedno z porozumieniami na wszystkie okręgi z grupy pierwszej a drugie jesli chce to na wszystkie okręgi(bez wód górskich) z grupy drugiej,czy też dla kazdego okregu z grupy drugiej jest osobne zezwolenie.Dopytuje bo mam w głowie jeden pomysł a w okregu Białystok nie moge nic ustalic przez telefon

(2011/01/30 08:49)