Okręg Zielona Góra

/ 7 odpowiedzi
Witam serdecznie.
Wyjeżdżam na kilka dni w okolice miejscowości Skąpe konkretnie Międzylesie chciałbym wybrać się w tej okolicy nad Odrę proszę o rady gdzie mógłbym powędkować.
Chodzi mi o płoć,leszcza. Wędki gruntowe

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik38976


Witam serdecznie.
Wyjeżdżam na kilka dni w okolice miejscowości Skąpe konkretnie Międzylesie chciałbym wybrać się w tej okolicy nad Odrę proszę o rady gdzie mógłbym powędkować.

Chodzi mi o płoć,leszcza. Wędki gruntowe


Z Miedzylesia to masz kawałek do Odry, napisz gdzie koło Skąpego będziesz konkretnie.

(2010/07/12 23:28)

bastin99


Wiem że nie jest blisko, ale z okolic Bielawy  gdzie mieszkam do Odry mam 75 km, dlatego pobyt w Międzylesiu chciałbym wykorzystać i wyskoczyć gdzieś nad Odrę. Mam nawigacje to z ewentualnym znalezieniem poleconej przez Ciebie miejscówki nie miałbym problemu.Chyba.
                                                             Pozdrawiam (2010/07/13 07:57)

u?ytkownik38976


Z Międzylesia pojedziesz przez Podłą Górę, Sycowice (za kościołem w lewo przez las) pojedź na Nietkowice lub Będów (ok.15 km), tam w tych miejscowościach dojedziesz juz do Odry. Nie ma tam konkretnych teraz miejscówek, bo po powodzi rzeka zmieniła nieco ukształtowanie dna koryta, tak jak po każdej powodzi trzeba szukać miejscówek na wyczucie. W Nietkowicach masz dodatkowo fajny "kanał Nietkowicki" z miejscówkami po obu stronach brzegu, po lewej i prawej stronie mostu. Piękny leszcz, płoc gruntowa i okoń. W Brodach jest prom na druga stronę Odry, ale miejscówki po tamtej stronie są gorsze, bo jest bardziej płaski teren i był bardziej zalany, więc lepiej Ci będzie łowić po stronie od której zajedziesz. Nieopodal Miedzylesia masz także w Ciborzu fajne jezioro z dobrą rybą. Połamania kijów. (2010/07/13 08:29)

bastin99


Dzięki za informacje a jeżeli chodzi o jeziorko w Ciborzu to zgadza się jest piękne tylko że to wody chyba PGRyb ale na spacer na pewno się tam wybiorę.
                                                                          Dzięki (2010/07/13 08:40)

u?ytkownik38976


Tak, to płatna woda, ale rybna bardzo. Ale pomyśl nad tym kanałem Nietkowickim. (2010/07/13 08:57)

bastin99



Będę w Międzylesiu od dziś do końca tygodnia to na pewno odwiedzę kanał Nietkowicki skoro tak dobrze o nim piszesz. Kiedy wrócę to napisze jak się udała wyprawa. (2010/07/13 09:21)

u?ytkownik38976


Ok, napisz, bo sam jestem ciekawy wyników. (2010/07/13 09:23)