Zaloguj się do konta

Okręg PZW Łódź a rejestr połowu.

utworzono: 2011/06/09 23:19
marcinp1984

Witam
Jak to jest teraz z tymi rejestrami połowu dla członków PZW Łódź? Jest on obowiązkowy czy nie jest? Tak już mam w głowie namieszane że sam już nie wiem o co chodzi :D 2 miesiące temu wyrabiałem sobie kartę, żeby wszystko było na legalu. Opłaciłem okręg łódzki i sieradzki z  porozumienia za złotóweczkę. Jedną z pierwszych rzeczy która wpadła mi w oko na zezwoleniu okręgu sieradzkiego to punkt 8: "Posiadacz zezwolenia ma obowiązek prowadzić Rejestr Połowu Ryb". Na moje pytanie czy też to muszę prowadzić usłyszałem... "Nie, członkowie okręgu PZW w łodzi nie mają obowiązku prowadzić takiego rejestru na wodach okręgu łódzkiego a że jestem członkiem tego okręgu to na wodach okręgu sieradzkiego też nie mam takiego obowiązku".
Bardzo proszę o opinie kogoś kto dobrze się w tym orientuje bo nie chce płacić mandatu za takie głupoty.
[2011-06-09 23:19]

jagielka

Na wodach Łódzkiego nie musisz, a co do sieradzkiego miałem kontrol na warcie i wszystko okey a rejestru nie mam. Jeżeli w pozwoleniu na sieradzkie mam rejestr musisz wpisywać a jeżeli nie to nie...
[2011-06-09 23:45]

LABEO

Jeśli dostałeś rejestr do okręgu sieradzkiego to lepiej go wypełniaj zaraz nad wodą oczywiście w okręgu sieradzkim.W łódzkim jeśli nie jest to konieczne to nie musisz ale osobiście ja bym dla świętego spokoju wypełnił.W niedziele na wiśle w mazowieckim wyłapałem 100 za brak takiego wpisu{prawa ręka w gipsie więc wypełnienie rejestru było seksualnie niemożliwe ale trafił się służbista i trudno,najłatwiej ukarać kalekę}Wypełniaj,zajmie ci to minutę albo i nie a masz głowę spokojną.
[2011-06-10 07:28]

auratus 2

Ja też nie jak nie rozumiem jak jest na prawdę z rejestrami połowów . Dlaczego jeden okręg postanawia , że nie trzeba wypełniać rejestrów a drugi wymaga i wlepia mandaty za brak wpisu ? Czy Polacy to zawsze muszą być odmieńcami i mieć własne widzi misie ? Ten z jednego "stołka" mówi tak a drugi z innego mówi nie bo mają władzę :( .Ja jestem z Sieradzkiego i radze Ci wypełniaj bo nie ma , że zmiłuj :( . "Chłop to chłop nawet jak go w złoto ubierzesz to i tak będzie chłopem "
[2011-06-10 09:12]

marcinp1984

LABEO rejestru żadnego nie otrzymałem. Po prostu na zezwoleniu na okręg sieradzki jest napisane, że jego posiadacz ma obowiązek prowadzić taki rejestr. Ale podobno mnie to nie obowiązuje bo jako członek okręgu łódzkiego obowiązują mnie przepisy tego właśnie okręgu. Oczywiście nie mówię o wymiarach ochronnych bo tu już muszę się stosować do sieradzkiego... więc teraz bądź mądry i sobie wymyśl co mnie dotyczy jako członka PZW Łódź na okręgu sieradzkim :D
[2011-06-10 09:54]

toffik

kolego okręg sieradzki ma rejestr połowów tak jak częstochowski i wiele innnych okręgów [2011-06-10 10:55]

marcinp1984


Toffik, to że ma to doskonale wiem. Kwestia dotyczy tylko tego, czy członkowie okręgu łódzkiego, którzy mają zezwolenie na połów w okręgu sieradzkim też muszą go prowadzić. Bo z tego co mi powiedziano to nie jednak ja mam wątpliwości, których nikt nie jest w stanie mi rozwiać.
[2011-06-10 12:36]

kch65

Ustaw o rś stanowi jasno, że jeżeli obowiązuje rejestr połowu to informacja o tym powinna się znajdować w pozwoleniu. jestem ze Szczecina i u nas rejestr obowiązuje a żeby wędkarze o tym nie zapominali jest on integralną częścią zezwolenia, które tak czy siak trzeba mieć przy sobie.
[2011-06-10 12:41]

marcinp1984

czyli wychodziło by na to że w łódzkim nie muszę mieć rejestru a w sieradzkim tak?
[2011-06-10 13:18]

JaroDaw

czyli wychodziło by na to że w łódzkim nie muszę mieć rejestru a w sieradzkim tak?

masz zezwolenie na sieradzki ?
[2011-06-10 13:29]

JaroDaw

Ja jestem z częstochowskiego i rejestr w sierackim mnie nie obowiązuje. [2011-06-10 13:32]

marcinp1984

tak mam zezwolenie na sieradzki i do tej pory wędkowałem bez rejestru. Ale nie wiem czy dobrze robiłem :D
[2011-06-10 14:04]

marcinp1984

W związku z tym że na forum nie pojawiła się żadna zadowalająca mnie odpowiedzi skontaktowałem się z PZW w Sieradzu. Uzyskałem następującą odpowiedź:

"...W odpowiedzi na Pana korespondencję dotyczącą rejestrów informuję, że na podstawie wzajemnych uzgodnień między okręgami, wędkarze okregu łódzkiego nie mają obowiązku posiadania "rejestru połowu ryb"..."

Może ta informacja przyda się tym wszystkim, którzy tak jak ja mieli co do tego wątpliwości.
Pozdrawiam
[2011-06-14 14:35]

JaroDaw

W związku z tym że na forum nie pojawiła się żadna zadowalająca mnie odpowiedzi skontaktowałem się z PZW w Sieradzu. Uzyskałem następującą odpowiedź:

"...W odpowiedzi na Pana korespondencję dotyczącą rejestrów informuję, że na podstawie wzajemnych uzgodnień między okręgami, wędkarze okregu łódzkiego nie mają obowiązku posiadania "rejestru połowu ryb"..."

Może ta informacja przyda się tym wszystkim, którzy tak jak ja mieli co do tego wątpliwości.
Pozdrawiam

W związku...że nie pojawiła...zadowalająca..   ;)A jakby ktoś wprowadził Cię w błąd, to kto by mandat płacił ;))
[2011-06-14 14:51]

marcinp1984

To na wszelki wypadek zostawię sobie maila ze związku :D będzie podstawa żeby uniknąć mandatu ;) Miejmy nadzieje że napisała to dobrze poinformowana osoba ;]
[2011-06-14 20:03]

am11

ale to jest wszystko powalone, tu trzeba rejestr tam nie trzeba a działacze Idioci wymyślają bzdury i potem nie wiedzą co wymyślili.
[2011-06-14 22:09]