Okręg PZW Katowice wprowadza limity roczne połowu

/ 43 odpowiedzi
Uchwałą O.Katowice, w 2012 roku wprowadza się limity roczne takich ryb jak Karp (hehe), lin, sandacz, szczupak i jeszcze coś tam. Będzie kolejny martwy przepis. Jak zwykle.
Jack14


Jak zwykle santoryn (wieczny trollu) masz tyle do powiedzenia co zwykle.

Post raportuję.

(2011/12/01 18:52)

santoryn


Lepszy troll, niż wsiok. Pozdrawiam. (2011/12/01 18:56)

Jędrula


Uchwałą O.Katowice, w 2012 roku wprowadza się limity roczne takich ryb jak Karp (hehe), lin, sandacz, szczupak i jeszcze coś tam. Będzie kolejny martwy przepis. Jak zwykle.

 

 

 

 

 

 


 

Ach , super ! Bo mało karpi pływa w naszych wodach !? Masz jakiegoś linka do tego ?


 

(2011/12/01 21:11)

Chomikus


Okręg B-B ma już coś takiego 50szt rocznie (sandacz, szczupak ) (2011/12/01 21:19)

berthold


normalnie pękam do rozpuku jak przez cały sezon nie idzie złapać ryby bo jej nie ma a tu jeszcze niby zakaz chyba ino po to aby dalej udawać że wsio jest oki (2011/12/01 21:40)

torb


Karp, lin, sandacz, szczupak, sum, boleń, węgorz, brzana - łącznie w ciągu roku, w okręgu Katowice w roku 2012,  35 sztuk (2011/12/01 23:26)

Roxola


Kolega berthold nie pomyślał, że dlatego przez cały sezon nie może nic złowić

ponieważ do tej pory nie było takiego limitu?

Ta ryba jest, a raczej była i niektórzy wędkarze w rejestrze mają po 50szt sandaczy i więcej, nie wspomnę o innych gatunkach.

(2011/12/02 17:14)

u?ytkownik91421


e tam najlepiej niech wezma tylko skladki i wprowadza calkowity zakaz polu:) (2011/12/02 17:21)

Arcio


Muszą troche zaoszczędzić na zarybianiu choć tak do końca nie wiadomo ile ryb wpuszczają podczas zarybiania a na fakturze może byc dowolna ilość pozdro  (2011/12/06 15:43)

Woa-VooDoo


Czy chodzi o zarybianie ? chyba nie ? Raczej chodzi o to aby udupić tych wędkarzy którzy w rejestrze mają po 200 sandaczy na sezon  lub 500-600 kg karpika wpisanego w jeden rejestr.Takich wędkarzy na łowisko przypada kilku , na kozłowej górze są to tzw.kokociarze. (2011/12/06 15:56)

Roxola


Przedstawię przykład na rybie najtańszej:

35szt x 2kg po 10zł/kg ( średni karp ) = 700zł

To wiadomość dla tych którzy twierdzą, że karta się musi zwrócić.

(2011/12/06 16:24)

berthold


ja to i tak olewam bo ja w rejestrze mam tylko daty wpisane i nic po za tym (2011/12/06 16:35)

ola86


ja to i tak olewam bo ja w rejestrze mam tylko daty wpisane i nic po za tym




i nie tylko ty ale 90% olewa. (2011/12/07 10:55)

Woa-VooDoo


A czy ktoś może potwierdzić że na następny rok zostanie zmieniony limit karpia z 3 na 2 sztuki w ciągu doby ? Też mi się o uszy obiło. (2011/12/07 11:52)

89krzysztof


A mnie to nie rusza jakoś. Będzie to wygląda tak, że wędkarz nie będzie wpisywał każdej ryby do rejestru i już.  (2011/12/07 14:02)

arekde


I słusznie...pewnie przeanalizowali rejestry za lata poprzednie i wyszło, że za dużo ryb do domu zabieracie. Właśnie do tego to służy. (2011/12/07 19:27)

predator70


ciekawe czy rybacy również będą mieli limity? (2011/12/07 19:35)

perwer


Przedstawię przykład na rybie najtańszej:

35szt x 2kg po 10zł/kg ( średni karp ) = 700zł

To wiadomość dla tych którzy twierdzą, że karta się musi zwrócić.



Jak słysze od kogoś że karta sie musi zwrócić ,to raczej z takim kolegą do pogadania wspólnych tematów nie mam.
Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem rocznego limitu,chodź pewnie i tak nie uchroni przed wrzucaniem ryby w krzaki .Przymusowo wprowadził bym w woj.Katowickim obowiązek zamykania stawów na kilka dni po zarybieniu ....Wybicie ryby zarybieniowej w jeden ,dwa dni to porażka całego systemu w tym i poszczególnych kół. (2011/12/07 19:54)

gaardian


Moim zdaniem kolejny martwy w 90% przepis. Wprowadzając limity - co spotka się w większości z ostrym protestem(w mniemaniu większości PZW chce jeszcze bardziej wydymać wędkarzy) ludzie z przekory będą kombinowali.
Wydaje mi się że aby poczynić ten krok i uzyskać zamierzony cel którym w moim mniemaniu jest powiększenie liczebności ryb,najpierw czy najsamwpierw :) powinni zadbać o odpowiednie wyedukowanie środowiska wędkarskiego,czyli np. ulotka - po co,jak długo i jaki będzie efekt - żeby można było później zweryfikować wynik z zamierzeniem jakie było postawione i rozliczyć pomysłodawce.A jak? Np.poprzez koła które mają przecież dane kontaktowe wszystkich członków a koszt takiego jednego powiadomienia to 0,06% składki więc chyba nie tak"źle".
Po drugie.
Nie ma fizycznie możliwości pełnego wyegzekwowania tego przepisu przy obecnym stanie jeśli chodzi o kontrole... Wszyscy wiemy o co chodzi i jak to obecnie wygląda...
Bez nakładu w tym kierunku i bez zmian przełożeń finansowych(więcej na strażników,mniej na świtę) cały ten projekt przyniesie całkiem odwrotny do zamierzonego skutek. (2011/12/07 20:39)

gaardian




Jak słysze od kogoś że karta sie musi zwrócić ,to raczej z takim kolegą do pogadania wspólnych tematów nie mam.
Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem rocznego limitu,chodź pewnie i tak nie uchroni przed wrzucaniem ryby w krzaki .Przymusowo wprowadził bym w woj.Katowickim obowiązek zamykania stawów na kilka dni po zarybieniu ....Wybicie ryby zarybieniowej w jeden ,dwa dni to porażka całego systemu w tym i poszczególnych kół.

Jeśli chodzi o czas po zarybieniu,całkowicie zgadzam się z Darkiem.Niech zamykaja zbiorniki żeby ryba mogła się rozejść po wodzie albo niech rozdają od razu na brzegu-mniej te ryby się namęczą. (2011/12/07 20:43)

Roxola


Członków w Twoim również kole 1340 x (1,50zł znaczek pocztowy + ok 0,50zł koperta i papier) = 2680zł

To jest mniej więcej 268kg karpia dla przykładu.

Już widzą minę wędkarzy.

Jeżeli zgłosisz taki wniosek na zebraniu i będzie przegłosowany to poproszę Cię również

o pomoc przy adresowaniu kopert.

Kolego Gaardian każda pomoc mile widziana.

(2011/12/08 12:06)

jurek


Olu zgadzam się z Tobą , trzeba przekonać wędkarzy by poszli na Walne Sprawozdawcze Zebranie Koła i zabrali głos i glosowali nad swoimi propozycjami , to zebranie raz w roku , to nasza najwyższa władza w PZW .......... pozdrawiam .

                   http://forum.wedkuje.pl/post/czy-warto-uczestniczyc-w-walnych-zebraniach-kola/375643/0#376045 (2011/12/08 12:27)

okoproroka


Kolega berthold nie pomyślał, że dlatego przez cały sezon nie może nic złowić

ponieważ do tej pory nie było takiego limitu?

Ta ryba jest, a raczej była i niektórzy wędkarze w rejestrze mają po 50szt sandaczy i więcej, nie wspomnę o innych gatunkach.





Tak, to jest jedyny powód. Nic innego się nie liczy tylko hasełko "nie jedz ryb" albo "wypuść zanim złowisz".

(2011/12/08 12:32)

u?ytkownik61983


Koleżanko Roxola, po co zaraz takie skrajne wyliczenia ? a gdyby przyjąć taki wariant jeden strażnik SSR + samochód +paliwo = rozwiezione wiadomości/ulotki, podejrzewam że jedno tankowanie by wystarczyło, i po co od razu iść na taka łatwiznę, nie dziwi fakt że potem tej kasy w kasie brakuje, trzeba zawsze szukać wyjść awaryjnych gdzie będą zminimalizowane wydatki :))

Pozdrawiam............

(2011/12/08 12:40)