Okoniowy spinning

/ 13 odpowiedzi

Witam

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje w miarę tanie wędzisko (może być Jaxon to też dobra firma),kołowrotek odpowiednia żyłka.Chcę kompletować stopniowo to wszystko bo wiadomo prawdziwy wędkarz nie kupuje wszystkiego od razu tylko przez całe życie w raz z wzrostem doświadczenia.Proszę o pomoc w doborze sprzętu i opinie waszych zestawów.Cena jaka mnie interesuje to 250 zł oczywiście całego zestawu.

PS.Jeśli miałby ktoś tanio na zbycie jakieś sprawne wędki,kołowrotki,żyłki lub przynęty takie okonkowe (najlepiej woj. Kuj-pom) to proszę o napisanie PW na ten profil. 

89krzysztof


Konger Arcus Spin UL 240 / 10 Shimano Catana 2500 FBMistrall Amundson Feeder 0.18 
Cena zestawu: 250zł Jak na magistra spinningu to dość dziwne tematy zakładasz.  (2012/08/05 13:07)

szogun1


Konger Arcus Spin UL 240 / 10 Shimano Catana 2500 FBMistrall Amundson Feeder 0.18 
Cena zestawu: 250zł Jak na magistra spinningu to dość dziwne tematy zakładasz. 

Czemu taka gruba zylka na okonie? 0.14 wystarczy (2012/08/05 17:22)

karolpolawiacz


kołowrotek jaxon astor
wędka konger carbo max 
żyłka jaxon eterniom  0.16 5 kg
około 170 190 zł  (2012/08/05 18:56)

pfalkor


Wedzisko - Konger Carbomaxx 240 / 15 g 
Kołowrotek - Konger carbomaxx 
Żyłka - 0,16 
Przynety - Paprochy , blaszki obrotowe (0-2) , woblerki (3-5cm)
Cena bez przynet to jakies 120 zł . @szogun żyłka grubsza w razie zaczepu .  (2012/08/05 19:29)

MgrSpinningu


89krzysztof

człowiek uczy się przez całe życie hehehehe a tak na serio to myślałem o tym kongerze i kolega też ma i go zachwala,ale ten kołowrotek to ma swoje dobre i złe opinie na internecie a żyłka to wolałbym góra 0,16 ale ogólnie to spoko.dzięki

pfalkor 

nom kijaszek też dobry ale pan krzysztof trochę lepszą propozycję przedstawił,kołowrotek nie wiem jak teraz ale kiedyś kołowrotki kongera nie były najlepsze może coś się zmieniło albo ja miałem jakieś felerne,przynęt trochę mam ale dziękuję

karolpolawiacz 

hmm z jaxon-em to trochę jak na loterii albo trafisz dobrze albo jakiś bubelek i na rybce życia pójdzie ci coś i pyk niema ;D ale też dziękuję 


pozdrawiam i życzę taaaakiej rybki no i oczywiście połamania kijka (nie na nodze tylko ;D)

(2012/08/05 21:00)

89krzysztof


Konger Arcus Spin UL 240 / 10 Shimano Catana 2500 FBMistrall Amundson Feeder 0.18 
Cena zestawu: 250zł Jak na magistra spinningu to dość dziwne tematy zakładasz. 

Czemu taka gruba zylka na okonie? 0.14 wystarczy



Bo chłopak raczej do bardziej doświadczonych nie należy, a w przypadku jakiegoś większego przyłowu dobrze by było, gdyby miał jakieś szanse na wyciągnięcie sporego okazu :)  (2012/08/05 21:59)

MgrSpinningu


89krzysztof

ale gdy jest zbyt duża średnica żyłki a zbyt mała waga przynęty to przynęta daleko nie leci a z tego co zauważyłem większe garbusy żerują dalej od brzegu ale też blisko zarośli.

A i mam jeszcze jedno (no może dwa ;D) pytanie:

Gdy łowie w stawie w którym jest bardzo dużo zielska to używać bocznego troka czy normalnie główkę jigową z gumą.A i do bocznego troka to używać laskę tyrolską czy łezkę ponieważ słyszałem że laska tyrolska zbiera więcej zielska.Proszę o odp.

(2012/08/05 22:59)

89krzysztof


A gdybyś tak pomyślał nad pytaniami które zadałeś, to jakie wnioski Ci się nasuną? Jeśli jest dużo zielska i obciążenie troka będzie wpadać w krzaki to lepiej zmienić technikę połowu, czyż nie ? Próbuj opadu.  (2012/08/06 07:12)

MgrSpinningu


89krzysztof 

popróbuję na opad.A i czy przy spinningu okoniowym mogę mieć plecionkę o małej średnicy czy tylko żyłka.

(2012/08/06 09:06)

89krzysztof


Jeśli chcesz łowić okonie to nie ma sensu kupować plecionki, żyłka dużo tańsza, a efekty będą porównywalne.  (2012/08/06 09:13)

MgrSpinningu


89krzysztof 

a mógłby mi Pan doradzić jaką obrotówkę wybrać nie chodzi mi oto jaki kolor bo wiem że to się ustala na łowisku wg pogody,przejrzystości wody,pory dnia,żerowania ale o pracę przynęt.

Zastanawiam się nad Mepps-em,DAM, może też mikado albo dragon 

a i mam takie pytanko czy jak mam obrotówkę powiedzmy trójkę i dam małą kotwiczkę to popsuje pracę przynęty czy będzie pracować tak samo ? Nigdy nie robiłem takich operacji więc pytam się. 

(2012/08/06 19:05)

szogun1


Dragonowskie cariny sa rewelacyjne meppsowskie black fury jak i aglie long Z mikado uzywam blasterow ale praktycznie tylko w rzekach poniewaz pracuja tylko przy szybkim prowadzeniu oczywiscie w wodzie stojacej bo w rzece prad napedza niezle paletke wiec i wolniej mozna je poprowadzic. Damowskie effzety to klasyka a szczegolnie srebrna w czerwone paski. Oczywiscie sa jeszcze rublexy i warto sprobowac tez naszych rodzimych rekodziel jak aszychminki prawdziwe dziela sztuki.  A wracajac do wedki ja polecam jaxona inspirala wklejki naprawde wspaniale wykonczona wedeczka za male pieniadze a i wiekszych ryb sie nie boi (2012/08/06 20:11)

MgrSpinningu


o Carinach słyszałem i czytałem są nie złe.Mepps (zwłaszcza Black Fury a Aglia super) i DAM klasyka.Mikado to nie wiem bo oglądałem tam na Alledrogo Rublexy słyszałem też dobre ponoć. (2012/08/06 21:10)