Okonie 2017

/ 203 odpowiedzi / 100 zdjęć
Przemas83


Między kleniami , najczęściej tego formatu oksy pobierają wobki. Są wszędzie , na napływie w przelewie , przy nasadach główek..... a co to przed nurtowa klatka? (2017/07/22 07:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Uczę się castingu, więc na razie bez sukcesów, ale moja Partnerka już zaliczyła (2017/07/22 09:12)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

baloonstyle


@Przemas83 masz na PW :) (2017/07/24 08:03)

pstrag222


Pierwszy w życiu okoń na method feeder.
  (2017/07/28 13:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Krawcu7


Fajny Okonek. Ja póki co trochę drobnicy ale zbliża się czas na większe.. (2017/08/14 21:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Krawcu7


W ostatnim czasie mnóstwo drobnicy do 23 cm i dzisiaj przy kleniach dwa ' lepsze ' 26 i 30 cm.. (2017/08/26 16:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

barrakuda81


Już się chyba powoli zaczyna okres lepszego żerowania okoni.Wisła mi zrobiła na złość i przybrała gwałtownie odcinając mnie od latania za bolkami to rekreacyjnie wyskoczyłem na "jeziorko" z "ultralajtem" i na twisterki złowiłem może z 70 sztuk przez parę godzin.Z tym że były to maleńkie rybki - takie góra 18,20 cm ale dobry trening przed jesienią.Same brania były b. przyjemne.Czekam na te większe.Może już niebawem:-)Latem w upały była totalna stagnacja.Zresztą w upały wolę Wisłę a nie zarośnięte kałuże wyglądające jak wielki ,ciepły kapuśniak - martwica.Teraz już to kwestia tygodni a może nawet dni jeśli zrobi się porządnie chłodno ale póki co wyjątkowo nie tęsknię za tym:-) (2017/08/26 17:58)

Krawcu7


Co do letniej stagnacji zgadzam się w 100% , nagrzana woda sprawiła że okonie były ospale i niechętnie współpracowały i na dodatek brała sama drobnica do 23 cm ale wczoraj coś się ruszyło i dzisiaj kolejny z troszkę lepszych dał nadzieję ,że garby zaczynają ruszać na jesienne żarcie i oby tak trwało do późnej jesieni :) 28cm.. (2017/08/27 17:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


U mnie zaczeły tłuc już "wyścigowe" pasiaki,idzie chyba wczesna jesień-OBY...Jaskóła lunkera bądż cykada i kijem trząchają jak głupie.Fajnego straciłem z dłoni przy próbie podebrania,na oko 35plus ale chyba wyższy był niż dłuższy-taka paletka do pingponga. (2017/08/29 19:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


Poza okoniami biorą też kalmary,z łac-sztachetus urwigumos.
Ten dziabnął cykadę,hol na 3 kg plećce i takim samym fluo-masakryczny. (2017/08/29 20:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SlawekNikt


Kalmary to wredne stwory ;-) Ale, że na cykadę to się nie dziwię. (2017/08/30 06:42)

luxxxis


Kalmary to wredne stwory ;-) Ale, że na cykadę to się nie dziwię.

Teraz taki okres "cykadowy" bądż "jaskółkowy"... Tylko podwójne podbicie z nadgarstka tuż nad dnem,i to jeszcze "aptecznie" dokładnie ,równo musi być.Cykadą muszę skoki po 30 cm robić-jak się przyłożę to nałowię się w godzinę tymi okoniami do bólu.
Zauważyłem że o tej porze roku sam wabik schodzi na daaaaalszy plan,tylko wielkość i kolor trzeba zachować-jasne z 5cm,teraz prym wiedzie technika,sposób podania.
"Testowałem" tę teorię parę razy pomalowaną główką -na biało,bez gumy,jak dobrze podana-były brania normalnie jak z przynętą,tylko spadały bo celowały nie w hak a w główkę. (2017/08/30 10:02)

luxxxis


I kolejny wypadzik za mną...Wciąga ten light spin jak diabli. Pasiaczki dopisały,X klonów poniższego,kilka mniejszych,jakiś zdechlon esoxa...Na kiju 2-10 g,małym nano i plećce na 3kg zabawa przednia :) Dzisiaj rządziła mała jaskóła lunkera-dała największe,cykada przegrała sromotnie. (2017/08/30 21:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


Okonie uzależniają,dzisiaj w strugach deszczu wodowałem ponton i dawaj na pasiaki... Podebrałem 11szt i jednego straciłem,ale za to potwora...
Urwał skubaniec agrafkę z wolframu na 3kg -spinwala,to dobre druty więc nie może być mowy o jakiejś fuszerce.
Jak zapieprzył to kij zaraz do kręćka zagiął,pojeżdził,pomurował,wlazł pod badyl,wylazł i odjeżdzając urwał  gadzinę...Nawet gnojka nie widziałem tak ciagnął i trzymał się dna. (2017/09/02 17:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pstrag222


32cm walną na pinki wczasie łowienia płotek , na żywca (2017/09/08 15:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


Świat w paski dzisiaj widziałem...Biorą jak psy,tylko jakieś takie wyliniałe dzisiaj siadały (2017/09/09 14:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.