Okonie z Soliny

/ 1 odpowiedzi
Witam. Czy ktoś udzieli mi informacji na temat Soliny i połowów okonia na spinning?
Dziku

Na pewno dobrze jest kiedy jest wysoka woda. Ryby wtedy wychodzą pod brzeg. Jeżeli uda Ci się namierzyć ławice uklei, to sukces gwarantowany. Jeżeli jednak trafisz na niski stan wody, co w obecnej chwili jest wysoce prawdopodobne, to pozostaje szukać ryb w pobliżu wszelkich gwałtownych uskoków dna, np na wyjściu zatoczek, w takich miejscach są czasem pionowe ściany i tam warto szukać garbusów. Ja kiedyś ładnie połowiłem niedaleko Zawozu przy ujściu takiej małej zatoczki gdzie dno obrywało się pionową ścianą z 5 metrów na 18 metrów, a okonie stały na głębokości 13-14 metrów do dna i atakowały bardo agresywnie 7 centymetrowe kopyta na 30 gramowych główkach. Nie przeszkadzała im nawet stalka. Po braniu z pyska wystawała tylko agrafka i były to ryby nie mniejsze niż 30cm. Generalnie Solina to trudna woda i ryb trzeba czasem szukać na abstrakcyjnych głębokościach - np. sandacze poniżej 20m. Radzę się uzbroić w ciężkie główki od 25 gram w górę i na pewno sporą ilość - zaczepów jest w brud. Dobrze jest mieć jakiś sprawdzony wyczepiacz np. Grom, pozwoli to na uratowanie przynajmniej części przynęt. (2015/06/30 16:04)