Okonie przestały brać

/ 5 odpowiedzi
Witam mam prywatny staw, głębokość d 1.5-2,0 m. Na początku sezonu podlodowego łapałem na błystkę ładne okonie czasami szczupak się trafił, jednak od jakiegoś miesiąca ( gdy tem zaczęła się podnosić) nie mogę nic złowić, prześwidrowałem cały staw (brzegi, środek, płytkie i głębokie miejsca), zmieniałem błystki i nic. Jaka może być tego przyczyna ? Jak na to zaradzić? czekam na pomoc  
Dandol


Gdzieś przeczytałem że początek sezonu pod lodowego okoń woli większa blaszkę a w drugiej połowie mniejsze przynęty czyli mormyszki, chociaż to pewnie nie ma reguły. (2013/02/06 09:32)

Bernard51


Początek sezonu (pierwszy lód ) bardziej woda zasobna w tlen, będą brania dobre. Jeżeli sie lód utrzymie jak dawniejsze zimy koniec lutego kiedy słonce bardziej prześwieca przez lód (mniejszy kąt padania)okonik bedzie bral też lepiej. (2013/02/06 11:32)

rav74


Cześć. U mnie ostatnio, a mówię tutaj o ostatnich 3 tygodniach-7 razy na lodzie najlepiej sprawdził się pilker imitacja okonka, bardzo ładna kolorystyka super sprawa. Polecam. (2013/02/06 20:39)

rav74


Początek sezonu (pierwszy lód ) bardziej woda zasobna w tlen, będą brania dobre. Jeżeli sie lód utrzymie jak dawniejsze zimy koniec lutego kiedy słonce bardziej prześwieca przez lód (mniejszy kąt padania)okonik bedzie bral też lepiej.


Popieram tezę. Sprawdzone. (2013/02/06 20:40)

86daniel86


a jakiej wielkości ten pilker? może jakiś link? (2013/02/07 11:43)