Okonie na spławik

/ 6 odpowiedzi

Witam

Ostatnio miałem przyjemność złowić kilka bardzo ładnych okoni na spławik. Zastosowałem zanęta która okazała się bardzo skuteczna , a  na haczyku zawitała dżdżownica z poczwarką. 

Skład zanety:

poczwarki 2/3 całości

siekane dżdżo 1/3

atraktory typu ochotka, krew , coś na drapieżnika:D

troszkę zanęty krylowej

Pytnie : Czy łowiliście na taki miks ?? Jakie były rezultaty ??

Zapraszam również do obejrzenia  filmu z wyprawy, komentowania lub zobaczenia w praniu jak to wszystko działało.

https://youtu.be/jPZQWTD8tUg

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jakub Woś

Bardzo ładne okonie, film instruktażowy też niczego sobie. Małe korekty typu wyjaśnienie co to ta poczwarka? Na filmie widać ale po samym słowie poczwarka to można sobie wiele na wyobrażać. No i ta "rasówka" - nie ma czegoś takiego. Jak wyeliminujesz te drobne potknięcia będzie świetny materiał. Czekam na kolejne flmy (2015/12/17 22:37)

luxxxis

Ja kiedyś po kilkunastu sandaczowych nockach z rzędu-pustych,wpadłem na pomysł aby je zanęcić i spinningować potem w niewielkiej odległości od tego miejsca.Zmiksowałem z 30 uklei,dałem do tego glinę i garść suszonej krwi,zanęciłem....
Sandał nie podszedł żaden:) ale co rzut pasiak ok 30cm wywijał na kiju,jak tylko się rozwidniło oczywiście...
(2015/12/18 08:26)

Jedziemynaryby

Dziękuje i takie własnie słowa dobrej krytyki mi chodzi .  Rosówka tez w domu sie połapałem że coś nie tak. Bywam bardzo chaotyczny i  bardzo mi pomaga kiedy ktoś mi coś podpowie. Dzięks. (2015/12/21 00:03)

Jedziemynaryby

No okonia można spokojnie nęcić , zakombinować jeszcze można z żywcem albo trupkiem, może jeszcze większe by były.
Teraz będę kombinował z nęceniem szczupaka, próbowaliście ?? (2015/12/21 00:05)

TheBill

Zanęciwszy drobnicę i szczupaka zanęcisz (2015/12/21 00:29)

Jedziemynaryby

Kolejny wypad to będzie koszyczek na drobnicę i koszyczek na szczupa :D

Myślalem o takim miksie :
siekane szprotki , puszka tuńczyka , zaneta halibutowa , suszona krew, robale siekane
jakies rybne zapachy 
atraktory na drapieżnika

Zmontuje może coś to się okaże   (2015/12/21 17:28)