Zaloguj się do konta

Okonie na Wiśle - jak łowić

utworzono: 2011/06/25 11:05
piotrbokserorg

Czy ktoś z Was łowi z powodzeniem okonie na Wiśle w okolicach Warszawy?? W moim przypadku okoń jest przyłowem, gdy nastawiam się na okonie nigdy nic nie łowię. Może zdradzicie w jaki sposób łowić garbusy i w jakich miejscach ich szukać...

[2011-06-25 11:05]

gtsphinx

Witaj.

Ja garbusów wyszukuję zazwyczaj w strefach przybrzeżnych i raczej na spokojnej wodzie.

Na Wiśle będą to więc porty, starorzecza, klatki między główkami itp.

Okonie w tych miejscach czesto przebywają w towarzystwie zatopionych gałęzi oraz krzaczków. Ja na żyłke główną o śr. 0.16mm zakładam malutkie żółte riperki często z jaskrawymi główkami. Te paproszki prowadzę wzdłuż brzegu mijając podwodne zaczepy. Jak nie bierze na paproszki to zakładam obrotówki ale nie większe niż nr 2. Przynęte staram się prowadzić jak najwolniej wtedy kiedy okonki nie chcą brać i są leniwe.

Pozdrawiam

[2011-06-25 11:43]

jurek

Najlepiej łowić o świcie lub przed zmrokiem . Przynęty mogą być na boczny trok z twisterem lub woblerem ( ja łowiłem na woblery Bonito z jedna kotwiczka na boczny trok i złowiłem wiele dużych okoni w tym 2 o masie ponad 2 kg , zabrakło mi zaledwie 20 gram do pobicia rekordu Polski ......... Co do woblerów Bonito , to polecam producenta i blogera tego portalu . ..www.wobek82.wedkuje.pl ...... , a bardzo dobrego kolegę wędkarza z Warszawy --jest na tym portalu i na 2-gim Portal Wędkarski WTV ---- jest On pod tym samym nickiem  " łysy-wąż "
 Na tym portalu ... www.łysy wąż.wedkuje.pl

[2011-06-25 11:51]

jurek

Najlepiej łowić o świcie lub przed zmrokiem . Przynęty mogą być na boczny trok z twisterem lub woblerem ( ja łowiłem na woblery Bonito z jedną kotwiczką na boczny trok i złowiłem wiele dużych okoni w tym 2 sztuki  o masie ponad 2 kg , zabrakło mi zaledwie 20 gram do pobicia rekordu Polski ......... Co do woblerów Bonito , to polecam producenta i blogera tego portalu . ..www.wobek82.wedkuje.pl ...... , a bardzo dobrego kolegę wędkarza z Warszawy --jest na tym portalu i na 2-gim Portal Wędkarski WTV ---- jest On pod tym samym nickiem  " łysy-wąż "
 Na tym portalu ... www.łysy wąż.wedkuje.pl

[2011-06-25 11:52]

chleb

Nad ranem lub wieczorem wręcz w nocy. Kij nie teleskop. Robaki czerwone i białe i zanęta.
[2011-06-25 12:27]

michal0210

Dokładnie okoni szukaj na spokojnych wodach pomiędzy główkami przy drzewach powalonych w wodzie. Najlepiej małe twisterki na Odrze najlepiej sprawdzają się białe.
[2011-06-25 13:21]

gary134

Ja ostatnio połapałem ładnego okonia na Wiśle na kopyto białe 7cm. Okoń szalał jak głupi mimo, że chodziłem za szczupakiem to sczupłego miałem jednego pistoleta a okoni kilka w tym chyba 4 powyżej 30cm i jeden 40cm. Z tym, że ja byłem w okolicach Kiezmarka i łapałem zaraz przy samych głowkach w czasie kiedy słońce już powoli chowało się za horyzontem [2011-06-25 20:21]