Okonie - co robię źle?

/ 8 odpowiedzi
Witam, chciałbym zacząć sezon od złowienia paru garbusków, traktując to jako rozgrzewkę przed majowymi szczupakami. Od dwóch tygodni chodzę codziennie nad jezioro Białe w Chmielnie (woj. pomorskie) i próbuję swoich sił, lecz ciągle bezskutecznie. Łowie na obrotówki, małe woblerki, gumy z opadu od twisterków po 10-cio cm Lunatiki Dragona. Również próbuje na przynęt dropshotowych na głowce jigowej. Lecz żadna z tych metod nie daje efektu, przez dwa tygodnie ani jednego brania. Nic! Czy łowie w studni? Gdzie teraz "powinny" znajdować się okonie? Co robię źle?Pozdrawiam! :)
fredibb


 U mnie  podobnie, prawdopodobnie okoń jest na tarle - cierpliwości i wytrwałości. (2015/04/01 19:29)

Rubinho


Witam. U mnie okoń na starorzeczach przestał brać jakiś tydzień temu, zwyczajnie jak co roku poszedł na tarło i zacznie brać pewnie pod koniec kwietnia. Tak dzieje sie co roku w zależności od tego jaka zima i ile trzyma lód. Na wiosne przynajmniej ja nie łowie na przynęty większe jak 3-4cm. wiadomo jeziora to inna bajka ale warto zapisywać i obserwować co roku. Pozdrawiam (2015/04/01 20:42)

timskee0


Bardzo dziękuję za odpowiedzi, ale jutro i tak idę pomoczyć kija, i pojutrze, i za trzy dni.. nie dam im spokoju. :D Pozdrawiam serdecznie! :) (2015/04/01 23:22)

z@mela


U mnei też słabo z okoniami  tak jak koledzy  wyżej zauwazyli pewnie  odbywa tarło i zwyczajnie zmienil miejscówki.   
U mnie w jednym zbiorniku jest tak ze wiosna okonie  grupuja sie  w pytkiej czesci zbiornika gdzie nikt nie wędkuje i tam pozniej odbywaja tarło  i tak w polowie kwietnia juz można ladne garby lowic w typowych miejscówkach. (2015/04/01 23:59)

salmo 01


Jeśli łowisz na terenie PZW Słupsk to przypominam że okoń w marcu i kwietniu ma okres ochronny.  (2015/04/08 18:30)

florek13


U mnie (Mazowsze) też bieda, chociaż pojedyncze się trafiają. W standardowych miejscówkach rzeczywiście ich nie ma. Jedyne co w tym roku poskutkowało to dendrobena 4, no ale chodzi o to żeby ze spinem polatać, a nie z robalami. Poza tym na dendrobenę max 25 cm. Jedynego dużego - 35 cm. złowiłem na dropshotową gumę 10 cm na bocznym i tyle... Reszta maluchy.
Chyba trzeba poczekać i poszukać ich pod koniec kwietnia na płyciznach... (2015/04/10 12:52)

ogtw


Okonie mają pełne brzuchy i nie mają gdzie pomieścić jedzenia. dzisiaj byłem na rybach i okonki brały, ale na jedną pinkę. lada dzień będą się tarły. (2015/04/10 13:20)

u?ytkownik102837


Musisz obserwować łowisko a o tej porze podczas tarła go na pewno namierzysz. Ale nie namawiam cie broń boże żebyś je łapał w tym okresie a zabronić tego też nie mogę :( (2015/04/10 17:33)