Okonie 2017

/ 192 odpowiedzi / 92 zdjęć
okoniowy_bartus

Nie, ja nie startowalem ;p
wczesniej lowilem (2017/11/12 18:43)

okoniowy_bartus

Ale sporo fajnych oksów wpadło chłopakom ;) 
daje do materiał do myślenia ;)  (2017/11/12 18:44)

Przemas83

Podkręciły mnie te zdjęcia okoni i dzisiaj urządziłem sobie challange okoniowy nad urokliwą rzeczką zwaną Świętą. Rybki jak u kolegi wyżej bez okazów , same dłoniaki , ale wyglada na to że odkryłem dla siebie nowe łowisko, na które napewno bede jeździł na początku sezonu 2018 za oksami . Ponoć jazie też są więc kto wie;]  (2017/11/13 13:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis

Jak te paski wciągają... Na esoxy patrzeć mi się już nie chce,ale łokonki to jest to...Odkrywam siebie na nowo. (2017/11/14 19:21)

luxxxis

Itd...Wolę tropić cały dzień okonie-nawet gdy słabo gryzą niż buszować za esoxem,oj porobiło się porobiło...Starość?...Oby nie... (2017/11/14 19:25)

Przemas83

Siema Lux, oksy porobiły ;]?   To nie starość, z cwanymi okoniami jest trudniej , mimo że łowi się więcej to jednak kombinować trzeba dwa razy tyle co przy szczupcach. Ja mam takie wrażenie, ale może się mylę...pozdro!

(2017/11/14 20:28)

luxxxis

Siema Lux, oksy porobiły ;]?   To nie starość, z cwanymi okoniami jest trudniej , mimo że łowi się więcej to jednak kombinować trzeba dwa razy tyle co przy szczupcach. Ja mam takie wrażenie, ale może się mylę...pozdro!

Pewnie masz rację...Okoń pomimo występowania w każdej wodzie jest o niebo trudniejszym przeciwnikiem niż cętkowany głąb w tym samym roczniku.

(2017/11/15 16:30)

Przemas83

Lux pamiętasz jak opowiadałem Ci że średnio dwa razy do roku , trafiają mi się oksy czterdziestaki? Dzisiaj był taki dzień, pogoda pozwoliła mi zabrać rodzinkę nad wodę , nad jeziorko , ostatnio moje ulubione;] (2017/11/15 17:25)

Przemas83

Wędzony czterdziestak ;] (2017/11/16 11:56)

luxxxis

Kużwa ...co za kolory...Master ,ty je chyba szprajem jakimś "udoskonalasz" ,wybarwienie mega,jak z jakiś tropików czy cuś. (2017/11/16 12:59)

luxxxis

Lux pamiętasz jak opowiadałem Ci że średnio dwa razy do roku , trafiają mi się oksy czterdziestaki?

Tego nie pamiętam...ale pamiętam za to jak zastanawiałeś się nad przeszczepem organów płciowych od owczarka niemieckiego... :)
Skoro lubisz oksowanie to czemu nie przetarmosisz zalewu wierzy? brały ci w lecie gdy była nędza to teraz też będą.
  (2017/11/16 13:06)

Sith

MastertoN, piękny (czywiście nie Ty tylko okoń)... ;-) (2017/11/16 14:38)

Przemas83

Skoro lubisz oksowanie to czemu nie przetarmosisz zalewu wierzy?

A skąd ja wezmę terenówkę , żeby dojechać teraz nad zalew? Nawet opon na zimówki nie zmieniłem jeszcze ;]  (2017/11/16 14:44)

MastertoN

Warunki do tropików podobne zaczep na zaczepie w tej części jeziorka, woda przeźroczysta nie mam pojecia dla czego są tak ciemne :)) (2017/11/16 17:08)

barrakuda81

Pewnie przez dno które jest ciemne ale to nie jest pełne wyjaśnienie bo w wielu zbiornikach dno jest ciemne a okonie nie mają takich zajefajnych odcieni.Ja bym strzelał że woda mimo że czysta jest bogata w garbniki, być może gdzieś blisko jest las lub zbiornik jest zasilany rzeczką która przez las płynie i stąd te substancje w wodzie.Ryba się dostosowuje do otoczenia jak np. okonie które włażą w starorzecza z Wisły są wysrebrzone.To zresztą dotyczy wielu innych gatunków.Mimikra się chyba nazywa takie upodobnienie do otoczenia.siedzą sqrczybyki w patykach jak bassy:-) (2017/11/16 17:53)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja