Okonie 2017

/ 167 odpowiedzi / 82 zdjęć
Przemas83

Siema okoniowy, kup sobie byle co w gazie i twój problem z mobilnością zniknie......Do Luxsa masz tyle co ja w km więc koszty dojazdu w przeliczeniu na LPG nie takie straszne;] Może kiedyś nawet w trzech powalczymy...pozdro! (2017/09/24 17:18)

luxxxis

. Ja bym się bał wsyzstkiego zdradzać, bo wiem jacy ludzie są. Zresztą ja jestem strasznym introwertykiem, jeśli chodzi o wędkarstwo, Do wszystkiego dochodziłem sam i na ryby też zawsze chodziłem sam. Jakoś samotnik ze mnie straszny.

W tym szaleństwie jest metoda-w zdradzaniu miejscówek,nie zrozumie tego nikt kto nie doświadczy tego na własnej skórze.Odcinki potokowej rzeki gdzie pościągałem 2-3 kolegów,sprawdzonych C&R,są teraz "rybniejsze",robalarze się poddali nie mogąc nic złowić i ich tam nie widuję.Regularnie kłute potokowce nie są już łatwym celem dla robalarza-spinningista sobie poradzi-on-nie. Koledzy zresztą potwierdzają-to działa,łowimy te same ryby,kilku potokom nadaliśmy imiona "bumerang", "jędrek"," "szczepany" itd...
Doświadczenie pokazuje że na wodach z dużą presją,a taką mam na Kopanym,ryby są nieufne,są cwańsze i trzeba się naprodukować...Eliminuje to z marszu "betonowych dziadków"-ich szanse spadają na łeb,jak liście z drzewa,oni sobie JUŻ nie radzą.
Paru kolesi z C&r sprawi że maxem ich możliwości będzie złowienie paru śledzi,sztuki większe-zleją te chamskie zestawy z karasiami jak palec,te banalne biało czerwone gumy i prowadzenie na pałę.To dzieje się JUŻ,łowię ja i łowi dwóch ,trzech kolegów-dziadków ch...j strzela-obserwuję to regularnie.Wiem jak to brzmi,i wiem że ciężko to zrozumieć .
Poniżej masz okonka na zachetę,jesienią od takich ręce bolą :) (2017/09/25 08:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Przemas83

Powiało dzisiaj chłodnym wiatrem i okonie skubały. (2017/10/02 15:04)

Przemas83

I maluch , który miał być ładnym okoniem i spodobała mu się jaskółka.  (2017/10/02 15:10)

luxxxis

Wątek o pasiakach umiera więc trza działać...
Znudzony wypierdkami szczupaka wziąłem się dzisiaj za okonki,poprzeczkę postawiłem sobie wysoko bo nie wziąłem z sobą pudła z ich silikonowymi smakołykami.
Jaskóły,cykady,i takie tam zostały w domu-zamiast nich wziąłem pudło potokowo-trociowe-głównie woblery.
Pasiaki jednak są wyrozumiałe i jakoś takoś współpracowały,ze 20 podebrałem,kilka spadło,jeden,dwa roczniki (2017/10/12 17:25)

Sith

Piękny i pięknie zaprezentowany. Gratuluję Łukaszu. (2017/10/13 07:15)

luxxxis

Piękny i pięknie zaprezentowany. Gratuluję Łukaszu.

??? Martwię się Sith o Ciebie.... (2017/10/13 08:44)

Sith

Ojej, faktycznie, ależ faux pas, przepraszam Danielu... ;( (2017/10/13 12:24)

barrakuda81

Dziś 68 sztuk czyli wreszcie się dzieje.Nieśmiało sie zaczynało ale jest jak trzeba tylko pogoda ohydna - ten huragan to na pontonie pewnie by mnie zabił.Bez okazów ale takie rybki 20 - 30cm plus przyłów 5 szczupaczków z czego może jeden miał wymiar i nieduży jaź.W tym wietrze trzeba było znaleźc zaciszne miejsce żeby wogóle móc łowić ultra lekkim zestawem. (2017/10/13 13:51)

luxxxis

Mega,hiper,wyje....ne kolory płetw.
68 szt? toś się wyłowił do bólu :) gdy gryzą to zapomina się o wszystkim,ja tak mam,ostatni rzut trwa trzy godziny. (2017/10/15 19:46)

barrakuda81

Nooo...to jest ryba.Piękny. Gratulacje.Widzę że w krzaczorach siedział.Zatopione drzewa i krzaki to zawsze obiecujące miejsca. (2017/10/16 14:01)

barrakuda81

Okonie, okonki, okoniki - dziesiątki, setki... Intensywnie sie zrobiło bo już niemal wszędzie dobrze żerują i można się wyłowić za wszystkie czasy. Na szczęście na moich wodach panuje "moda na szczupaki" więc konkurencji jak na lekarstwo. Holują na żywca takie gówna jakie PZW łaskawie wpuszcza żeby się ludziom nad wodą jesienią nie nudziło a mało który ma więcej niż czterdzieści parę centymetrów:-) Na spinning też widze że takie tarmoszą...Miłej zabawy, mnie to nie kręci. Wolę się bawić okoniami bo każda ryba cieszy, nawet mała czy średnia. W sumie jak wpadnie na dzień kilkanaście trzydziestaków wśród armii mniejszych ryb to chyba nikt by się nie pogniewał w naszych realiach... (2017/10/18 15:16)

Banita

A no tak!!
https://www.youtube.com/watch?v=ZTnEpbSPBVo

(2017/10/18 21:30)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja