Zaloguj się do konta

Okonie 2017

utworzono: 2017/05/11 21:40
Iras1975

Wiesz jak jest.. są mistrzowie pióra i mistrzowie wędki. ;)
  [2017-06-15 14:30]

okoniowy_bartus

Dzisiaj ładnie połowiłem ; ) [2017-06-18 12:05]

okoniowy_bartus

[2017-06-18 12:05]

okoniowy_bartus

[2017-06-18 21:32]

pstrag222

Takie chude, czy tylko na zdjęciach tak wyglądają ? [2017-06-18 22:23]

okoniowy_bartus

Jak ten pierwszy, którego wstawiłem jest według Ciebie chudy to grubo widzę łowisz ;D inaczej wyglądają okonie teraz, jak są jeszcze stosunkowo niedawno po tarle i nabierają masy, a inaczej jesienią jak są grube i nabite ikrą. Myślę, że coś do mnie masz kolego, więc zajmij się lepiej sobą. [2017-06-18 23:29]

pstrag222

Ja ma coś do kogoś kogo nie znam ??? Sory , ale nie dla mnie takie zabawy.
Wole iśc na ryby niż przejmować się kimś z jakiegoś tam portalu :) Zadałem proste pytanie , bo na fotach wyglądają jakby nic nie jadły. :)
  [2017-06-19 14:41]

okoniowy_bartus

No to ja nie wiem, jakie Ty gruuube okonie łowisz o tej porze roku, może jakieś wstawisz chętnie zobaczę jak w tym roku idzie ; ) Dla mnie ładne rybki poławiam i tyle. ; ) (2017/06/18 12:05) - ten którego dodałem, jest wręcz kwadratowy ;) pozatym tak mnie negowałeś, że nie wierzysz w bajki, że okonie są wynędzniałe po tarle i tak nie żerują aktywnie. Każdy teraz takie łapie i nie ma co ich porównywać do ryb z jesieni ;D piszesz, któryś z kolei uszczypliwy komentarz związany z moim łowieniem, więc tak to wygląda, jakbyś coś do mnie czuł i stąd moje prośba żebyś zajął się sobą, jak nie skupiasz się zbytnio na łowieniu okoni. Ja Twoich japońców i linów nie komentuję, chyba że pozytywnie. pozdrawiam serdecznie ;)  [2017-06-19 20:34]

okoniowy_bartus

Łap 41cm z lodu z lutego tego roku. ten też chudy hehe ; ) [2017-06-19 20:43]

okoniowy_bartus

[2017-06-19 20:43]

pstrag222

A czemu nie ładne ? Fajnie popatrzeć , że nie wszędzie ludzie zjedli te ryby , jak to wygląda na moim ulubionym bajorze. :/
Jesli jakiś skusi się na methode , na pewno taka fota będzie.

Negowałem  i będe negował teorie o braku aktywności ryb ( wszelkich ryb) po tarle. Ot taki paradoks w świecie zwierząt nie jjesz nie żyjesz. A trzeba szukać czegoś co jest kaloryczne i nie trace dużo energii :) [2017-06-19 20:46]

okoniowy_bartus

Też nie szukam spruty, ale po prostu jakieś komentarze w moją stronę tak wyglądały. ; ) ale spoko piona. Np., że łowię na kilka ha. z łódki to bezsensu. Jak brzegi są niedostępne, to czemu nie. Wiele osób łowi na takich zbiornikach, jakiś bagnach tak samo. Pozatym takie 7-8ha, to nie jest tak, że przerzucisz to wzdłuż i wszerz z jednego miejsca.

Nie pisałem, że nic nie żre tylko, że jest osowiały i nie żeruję tak aktywnie (gania za dorbnicą) jak w innych miesiącach, co też rzutuję na tym, że trudno go złapać (szczególnie na spinning), a wręcz dobre efekty są awykonalne - pojedynczę większe sztuki trafiają się czasami, jak im ktoś pod ryja rzuci centralnie. Mam znajomego co łowi liny przykładowo, to też zauważył to, że lin ma przerwę, zresztą już niebawem będzie się tarł - ale nie znam się akurat na linach zbytnio ; ) O innych rybach się nie wypowiadam bo nie mam doświadczenia. Po prostu okonie są zajęte same sobą, a potem odchorowują i Ci to powie każdy, kto się tym tematem interesuje. Też wszystko zależy od temp. wody i w różnych regionach Polski, czy nawet na róznych łowiskach w tym samym obszarze, może to wyglądać różnie, w sensie okresy stagnacji brań ; )  [2017-06-19 21:59]

pstrag222

Łowię na dwóch wodach praktycznie .
7 i jakiś 6 hektarów. Niewyobrażam sobie abyktos tam pływał i nawet koło zrobiło takowy zakaz. Takie mam swoje zdanie na temat łowienia w tak małych zbiornikach. [2017-06-20 11:03]

U nas w Noteci już pod brzegami w wodzie 0,5m między trawskiem siedzi młodzież. Miałem przy trzcinkach na oborotówkę fajny strzał. Ale ogólnie bez rewelacji. Pozdrawiam i powiem, że bardzo fajnie ogląda sięfotki tych waszyck Okoni! :) [2017-06-20 14:13]

Przemas83

Ciężkie warunki dzisiaj na Wiśle , dość mocno wiejący wiatr( w złą stronę ;]) i wysoka temperatura odbierały motywację do polowania na rapy bardzo skutecznie.....na pocieszenie dostałem 3 okonki na miedzianą wirówkę która zalegała u mnie  od chyba 3 lat i nigdy nawet brania nie miałem....którą również straciłem na zaczepie;[ [2017-06-20 20:34]

Przemas83

Dzisiaj na Wiśle między kleniami trafił się okoń ;] [2017-07-08 15:04]

luxxxis

Dzisiaj na Wiśle między kleniami trafił się okoń ;]

? i na dodatek na "sprezentowanego" woblera :)  Strugał go mój przedobry kolega T.Sieński,łowca mega klenisk na Pasłęce. [2017-07-10 10:38]

Przemas83

Jak najwięcej takich kolegów Lux ;] , ten wobek z "tym" sterem zapier... jak ta lala między kamulcami. A właśnie Daniel jak mówiłeś na kamienie , bo zapomniałem a taka śmieszna nazwa nieznana w krzyżakolandi? [2017-07-10 16:45]

Przemas83

A ja dalej biegam po główkach po pracy na Wiśle i szukam kleni i boleni , ale dzisiaj były tylko okonie... [2017-07-11 18:53]

Przemas83

Jest jedna rzecz która wydaje się być tania w tym kraju;] to LPG! Bez auta w gazie pozostałoby mi łowić tylko w weekendy , a to już za mało.....i jeszcze ta Wisełka teraz ....... [2017-07-11 19:01]

luxxxis

Jak najwięcej takich kolegów Lux ;] , ten wobek z "tym" sterem zapier... jak ta lala między kamulcami. A właśnie Daniel jak mówiłeś na kamienie , bo zapomniałem a taka śmieszna nazwa nieznana w krzyżakolandi?

Kamienie? a czort wie...Z milion określeń mają,nie wpadnę za cholerę... [2017-07-13 17:13]

Przemas83

37 cm z Wisły , największy dzisiaj ;] [2017-07-13 21:58]

Przemas83

Na obrotówkę Viper od Dragona którą wiele razy chwaliłem na forum , tym razem w rozmiarze nr1.  Na wobki też biorą , tylko rapy gdzieś znikły, ani widu ani słychu nad rzeką...... [2017-07-13 22:03]

baloonstyle

@Przemas83 Rapy mają się świetnie na Wiśle :) Wczoraj jedenaście sztuk w tym jedna siedemdziesiątka, 2h nad wodą :)
Wiesz gdzie szukać moich połowów:)
Co do okoni to mogę ci podpowiedzieć jakie miejsca obławiać i połowisz oksów 45+ w dużej ilości, są w każdej przed nurtowej klatce :)

Co do boleni to pamiętaj: "W maju i czerwcu łowią wszyscy, potem tylko ci co mieszkają nad rzeką" :)

O oksy to na PW jak będziesz chciał :) [2017-07-17 10:05]

Przemas83

Między kleniami , najczęściej tego formatu oksy pobierają wobki. Są wszędzie , na napływie w przelewie , przy nasadach główek..... a co to przed nurtowa klatka? [2017-07-22 07:37]