Okonie 2017

/ 203 odpowiedzi / 100 zdjęć
barrakuda81


Nikt się tu nie sprzeczał:) Każde zdanie się liczy.Wymiana poglądów zawsze daje do myślenia i o to chodzi.Pozdr. (2017/05/14 21:50)

pstrag222


Nigdy nie wierze w jakieś zastoje . Ryba może nie żerować dzień lub dwa ale nie wiecej . Chodzi , żeruje trzeba tylko znaleść miejsce , czas, przynęte. Ot cała filozofia niby prosta , a taka trudna . (2017/05/15 19:28)

okoniowy_bartus


Czytałeś może co pisałem ? Czy ja pisałem, że nie pobiera poakrmu WCALE ? (2017/05/15 19:43)

barrakuda81


Jutro wytarmoszę takiego gada pod 50 dych na wielką gumę bo będę udowadniał sam sobie swoją być może debilną tezę o dominacji dużej gumy w maju:-)Tyle teorii przerobiliśmy że czas na praktykę. (2017/05/15 21:07)

okoniowy_bartus


I tego Ci życzę z całego serca ; ) Tylko szkoda, że tak mało osób wstawia zdjęcia okoni z tego roku. Jestem w dość małej grupie, niestety.. To dość dziwne, bo okoniarstwo teraz zrobiło się modne, szczególnie w moich rewirach ; )

Barakuda, myśłałem nad tymi dużymi gumami w maju i chyba znalazłem odpowiedź. ; ) Dużo oksów wpada na większe przynęty w maju, bo większość spinningistów biega teraz po jeziorach za szczupakami i trafiają się jako przyłowy, przy obfitym czesaniu wody wzdłuż i wszerz ;) A tak poza tym, to strasznie dziwne stworzenia ;< raz 40stak weźmie na paprocha, innego razu na 10cm kajtka, a trzecim razem walnie w slajdera. Za to je chyba najbardziej lubię. Zmieni się jakiś element rozgrywki i nagle woda się otwiera. (2017/05/15 22:25)

barrakuda81


Z tymi przyłowami to na pewno tak jest.U mnie od tego się zaczęło.Jak woda da coś fajnego to się pochwalę:-) Teraz nawet nie robię zdjęc tym przeciętnym okoniom - znudziło mnie to.Kiedyś co lepsze fotki archiwizowałem ale to bez sensu.Jak się trafi konkret to będzie miał sesję. (2017/05/15 23:08)

Marek--


O u Ciebie już jesień przyszła :) Szybko (2017/05/16 07:42)

Sith


Pistolet :d
Nie ważne! Ważne że jest i wcale niebrzydki.
Co to za kijek, możesz zdradzić?   (2017/05/16 08:31)

erykom


Nie jesień tylko okonik złowiony na starorzeczu Odry, rzeka przepływa przez las a tam krajobraz jeszcze wygląda jakby to faktycznie była jesień, nie dość że dużo liści to i ponuro 😊 Zreszta juz niektóre zdjęcia ciężko mi rozróżnić bo podobnych mam dużo. Aleksander to Dragon Milenium 2,7 5-25 a okonik to przyłów oczywiście, zreszta w sumie 3 takie podobne złowiłem (2017/05/16 09:51)

luxxxis


Ja w temacie...U mnie póki co same knoty biorą,te "lepsiejsze" powinny tłuc za 2-3 tygodnie przy normalnej pogodzie. (2017/05/16 16:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


I tego Ci życzę z całego serca ; ) Tylko szkoda, że tak mało osób wstawia zdjęcia okoni z tego roku. Jestem w dość małej grupie, niestety.. To dość dziwne, bo okoniarstwo teraz zrobiło się modne....

Święte słowa,też to zauważyłem-nagonkę na pasiaki.
I wcale się nie dziwię bo te duże poprzeczkę trzymają wysoko,sportowa ryba jak diabli,wojownik najwyższych lotów ,no to ludzie się zarażają...
Mnie wzieło jesienią ub.r ,olałem esoxy całkowicie i świat w paski zobaczyłem,wielka frajda. (2017/05/16 16:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Iras1975


Jutro wytarmoszę takiego gada pod 50 dych na wielką gumę bo będę udowadniał sam sobie swoją być może debilną tezę o dominacji dużej gumy w maju:-)Tyle teorii przerobiliśmy że czas na praktykę.
 No czas najwyższy. :)

  (2017/05/16 18:35)

okoniowy_bartus


Dzisiaj UL, na zbiorniku retencyjnym na którym ponoć nie ma ryb ;D
Wiem, że wątek okoniowy, ale przy wyryfikacji rybostanu, miałem podejrzane puknięcia i założyłem micro jija i płocie trzeba powiedzieć są tam zajebiste ;)

  (2017/05/16 19:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

barrakuda81


O ,piękna płoteczka! Gratulacje. Beczałem że coś dziś wytarmoszę i ...nie wytarmosiłem. Opłynąłem co ciekawsze miejsca na swoim jeziorku i oprócz paru boleni chlapiących za drobnicą cisza...Ani drop shot ani duża guma nie dała okonia - ani k...a jednego! :-) Przywalił za to ładniejszy szczupak ale spadł z dozbrojki.Do tego parę sandaczowych pstryków - dobry prognostyk na czerwiec.Jednym słowem lipa.Wróciłem "na tarczy" ale się nie poddaje.Zmieniam wodę - spróbuję na innym zbiorniku a jak nie wypali to się zabieram za bolenie:-) (2017/05/16 20:12)

okoniowy_bartus


Zabierzesz się za bolenie stary i wtedy stary okoni nałapiesz haha ; ) (2017/05/17 00:16)

barrakuda81


Już nic mnie nie zdziwi:) (2017/05/17 09:25)

Krawcu7


To dzisiejszy 30stak przy kleniowaniu na malutkiego Bonito.. ryba jeszcze miała mlecz.. (2017/05/18 19:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Krawcu7


Przy kleniowaniu dzisiaj jeden,  niewielki okoń 25 cm. (2017/05/20 16:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ogtw


Dzisiaj UL, na zbiorniku retencyjnym na którym ponoć nie ma ryb ;D
Wiem, że wątek okoniowy, ale przy wyryfikacji rybostanu, miałem podejrzane puknięcia i założyłem micro jija i płocie trzeba powiedzieć są tam zajebiste ;)
Bartusiu ta twoja płoć jest całkiem podobna do mojej wzdręgi. (2017/05/20 18:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

barrakuda81


Cholera rzeczywiście podobne...:-)Teoria mówi że wzdręga nie powinna mieć czerwonej tęczówki oka ale ta sztuka chyba nie zna tej teorii...Jednak po pysku można powiedzieć że Bartkowa bestyjka to płoć wg mnie natomiast tu ryjek jest do góry i to charakterystyczne ciało.Fajne okonie Panowie.Ja okonia ze dwa tygodnie nie widziałem.Kosmici porwali całą populacje:-)) (2017/05/20 20:16)