Okoń - rekord

/ 20 odpowiedzi / 2 zdjęć
W WW wiadomosci wedkarskie podaja o rekordzie okonia  dzial wiadomosci pt: Rekord Polski:okoń 2,69 kg !-Olbrzym z gryfińskiego kanału.Na portalu www.moczykije .pl widnieje rekord okon 4,65 kg na Wiśle -Włocławek .1 -ktory rekord jest  aktualny?2 -co wy byście zrobili z taką rybą?3 - dotyczy okonia 2,69 kg.Czy nie drazni Was fakt ze ryba została złapana w czasie tarła pełna ikry i niestety nie wróciła do wody?Jestem ciekawy waszych opinni.Ja swoja znam.
Wedkarstwomazowieckie


W WW wiadomosci wedkarskie podaja o rekordzie okonia  dzial wiadomosci pt: Rekord Polski:okoń 2,69 kg !-Olbrzym z gryfińskiego kanału.Na portalu www.moczykije .pl widnieje rekord okon 4,65 kg na Wiśle -Włocławek .1 -ktory rekord jest  aktualny?2 -co wy byście zrobili z taką rybą?3 - dotyczy okonia 2,69 kg.Czy nie drazni Was fakt ze ryba została złapana w czasie tarła pełna ikry i niestety nie wróciła do wody?Jestem ciekawy waszych opinni.Ja swoja znam.



Dla mnie tylko szkoda tego okonia,powinno się go wypuścić i tyle.Ale okonie tak czy siak będzie się łowiło w lutym czy marcu wtedy kiedy mają tarło czy ikrę,okon jest jak karaś czy płoć nie ma okresu i tyle bo nie potrzebny,gdyby dali okres ochronny na okonia to po kilku latach by musieli nakazać tępienie okonia,na naszych terenach okoń do dzisiaj jest uważany za szkodnika za to ze wolno rośnie,wyjada sporo ikry i narybku innych ryb. (2014/04/15 20:52)

Draq


W WW wiadomosci wedkarskie podaja o rekordzie okonia  dzial wiadomosci pt: Rekord Polski:okoń 2,69 kg !-Olbrzym z gryfińskiego kanału.Na portalu www.moczykije .pl widnieje rekord okon 4,65 kg na Wiśle -Włocławek .1 -ktory rekord jest  aktualny?
2 -co wy byście zrobili z taką rybą?
3 - dotyczy okonia 2,69 kg.Czy nie drazni Was fakt ze ryba została złapana w czasie tarła pełna ikry i niestety nie wróciła do wody?
Jestem ciekawy waszych opinni.Ja swoja znam.

On nawet w Polsce nie był złapany, z tego co pamiętam to ten okoń waży 2,5kg. (2014/04/15 21:24)

darek-salamon


Ok takie kolegi zdanie ,szanuje ,nadmienie  ze okaz takiego okonia byl badany przez ichtiologow  i na osiagniecie wymiaru 50 cm potrzebowal okolo 40 lat.Druga rzecz ze male rybki zywia sie planktonem.Okon jak i szczupak są kanibalami więc pozeraja sie wzajemnie ,czy moze jest zarybiane mniejsza ilościa innych ryb dlatego w Twoim regionie dominuje okon zla gospodarka rybacka. Jest kilka innych  ryb zjadajacych ikrę.Chodzi o etykę,czy myśliwy też zabija zwierzyne przed wydaniem potomstwa? Coraz wiecej jest wpisow na forach ze coraz rzadziej lapane sa tak duze okazy.To jak to jest? Mamy okonia za duzo i trzeba go tępić? (2014/04/15 21:36)

darek-salamon


W WW wiadomosci wedkarskie podaja o rekordzie okonia  dzial wiadomosci pt: Rekord Polski:okoń 2,69 kg !-Olbrzym z gryfińskiego kanału.Na portalu www.moczykije .pl widnieje rekord okon 4,65 kg na Wiśle -Włocławek .1 -ktory rekord jest  aktualny?
2 -co wy byście zrobili z taką rybą?
3 - dotyczy okonia 2,69 kg.Czy nie drazni Was fakt ze ryba została złapana w czasie tarła pełna ikry i niestety nie wróciła do wody?
Jestem ciekawy waszych opinni.Ja swoja znam.

On nawet w Polsce nie był złapany, z tego co pamiętam to ten okoń waży 2,5kg.

Jest oficjalny rekord W.W. 2,69 kg kanał w Gyfinie. (2014/04/15 21:38)

Draq


Ten 2,69kg to jest aktualny(chodziło mi o ten 4,65kg), chociaż i tak twierdzę, że łowi się większe sztuki które po prostu nie są zgłaszane... bo wiadomo jaka byłby nawałnica pseudo wędkarzy gdyby wyszło na jaw gdzie złowiono okaz... (2014/04/15 21:43)

DelTor0


W WW wiadomosci wedkarskie podaja o rekordzie okonia  dzial wiadomosci pt: Rekord Polski:okoń 2,69 kg !-Olbrzym z gryfińskiego kanału.Na portalu www.moczykije .pl widnieje rekord okon 4,65 kg na Wiśle -Włocławek .1 -ktory rekord jest  aktualny?2 -co wy byście zrobili z taką rybą?3 - dotyczy okonia 2,69 kg.Czy nie drazni Was fakt ze ryba została złapana w czasie tarła pełna ikry i niestety nie wróciła do wody?Jestem ciekawy waszych opinni.Ja swoja znam.


Przeciez to sciema, temat juz byl przerabiany ze dwa miesiace temu. Na zdjeciu okon ma troche ponad 2kg i nie jest z Polski, tylko Skandynawii. A zdjecie 'zapozyczone' z fejsa goscia ktory ta rybe zlowil, zreszta ma podpisane ze ryba 53cm i lekko ponad 2kg. 

Ale dajecie sie w balona robic :D

(2014/04/15 22:00)

darek-salamon


Jakim cudem znalazł sie na stronach poczytnego pisma W.W. ?skoro wyraznie pisze ze jest z cieplych kanałow Gryfińskich_  i to jako rekord?To w koncu gazeta klamie?czyli co rekord z przed 25 lat dalej jest wazny?ktoś z kolegów umie wytłumaczyć ten fakt.Jaki jest aktualny rekord Polski okonia? (2014/04/15 23:35)

Jakub Woś


Jakim cudem znalazł sie na stronach poczytnego pisma W.W. ?skoro wyraznie pisze ze jest z cieplych kanałow Gryfińskich_  i to jako rekord?To w koncu gazeta klamie?czyli co rekord z przed 25 lat dalej jest wazny?ktoś z kolegów umie wytłumaczyć ten fakt.Jaki jest aktualny rekord Polski okonia?



Rekord Polski okonia to 2,69 z kanału w Gryfinie. Ten 4,65 to wielka ściema. Co z resztą zostało wyjaśnione na wspomnianym portalu moczykije. Wystarczyło lekko podnieść wzrok
http://www.moczykije.pl/content/view/359/ (2014/04/15 23:52)

darek-salamon


Ten 4,65 to wiemy ze sciema niby zlapany na wisle we Włocławku. (2014/04/16 11:04)

DelTor0


Ten 4,65 to wiemy ze sciema niby zlapany na wisle we Włocławku.


I wlasnie o tego wszystkim chodzi, ze sciema. Nie o tego 2.69

(2014/04/16 14:04)

darek-salamon


Tez to wiem  ze to sciema' ten 4,65 kg'czytajac duzo na te tematy pytanie zasadnicze było co Wy byście zrobili z taką rybą?Ichtiolodzy twierdza niezaprzeczalnie ze nie powinno zabijać sie takiej ryby ,lepiej jak juz zabic 5 małych a taką co daje takie dobre geny i sie rozmnaża nie należy uśmiercać.W kotnym stanie.Ryba ktora jest pięknym okazem to raz i w okresie rozmnażania.Co na to miłośnicy spiningu i okonia?Jak istnieje przyzwolenie tak zabijajmy to kto w przyszłości bedzie miał dane mieć takie okazy na wędce?Jak zostaną wyłapane.   Tym bardziej że okonie powoli rosną ,okaz złapany miał około 40 lat. (2014/04/16 14:55)

JOPEK1971


Ciekawostka.Największy okoń złowiony we włocławskich wodach (oficjalnie) został złowiony na zbiorniku zaporowym,ważył 3,4kg,był badany przez ichtiologów,miętus z pod tamy ważył 4,5kg,o leszczach i boleniach dwucyfrowych ze zbiornika zaporowego nie wspomnę.Ryby złowili niestety rybacy.  (2014/04/16 18:56)

DelTor0


Ciekawostka.Największy okoń złowiony we włocławskich wodach (oficjalnie) został złowiony na zbiorniku zaporowym,ważył 3,4kg,był badany przez ichtiologów,miętus z pod tamy ważył 4,5kg,o leszczach i boleniach dwucyfrowych ze zbiornika zaporowego nie wspomnę.Ryby złowili niestety rybacy. 


Chetnie foty takich rybek bym obejzal, ale pewnie nikt nie porobil.
(2014/04/16 19:26)

darek-salamon


Mam informacje od moich kolegów że złapano kiedyś w sieci leszcza 10 kg gdzieś na pomorskim wodach też przez rybaków.Dziwne ze nikt zdjęć nie robi.A faktycznie taki leszcz padł w Angli na wedke 10.23 kg 20 kwietnia 2012 r. grarulacje dla rekordzisty.Miłosnicy tej ryby moga ja oglądać na -serwis wedkarski-www.narybki.net (2014/04/16 19:47)

Iras1975


Ciekawostka.Największy okoń złowiony we włocławskich wodach (oficjalnie) został złowiony na zbiorniku zaporowym,ważył 3,4kg,był badany przez ichtiologów,miętus z pod tamy ważył 4,5kg,o leszczach i boleniach dwucyfrowych ze zbiornika zaporowego nie wspomnę.Ryby złowili niestety rybacy. 



Chetnie foty takich rybek bym obejzal, ale pewnie nikt nie porobil.


No ba.. bo i po co? Fotografuje się tylko takie po 1-2kg a tych większych nie ma potrzeby uwieczniać na fotkach. ;)) 
Wczoraj rano doholowałem pod nogi okonia takiego ze 70cm i na oko +4kg, stałem po kolana w wodzie i nie wiedziałem jak go podebrać, wsadziłem wędkę pod pachę, wepchnąłem mu dwie dłonie do pyska i złapałem za język. Jak już gada miałem dobrze przytrzymanego, to naszła mnie ochota na zdjęcie i puściłem jedną ręką jego jęzor, żeby wyjąć aparat. Jakoś rozpiąłem kieszeń i wyjąłem cyfrówkę, ale rękę miałem od śliny okonia i wypadła mi do wody, gdy się po nią nachyliłem okoń zaczął się szamotać i po chwili się oswobodził i uciekł w głębiny. Na pamiątkę pozostał mi w dłoni jego język. Wielka szkoda.. 
;)


(2014/04/16 20:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Lipkor


O rety Iras !!! Dobrze, że ta bestia Ci rąk nie od żarła, jak Ty byś chłopie kija trzymał???

Pozdrowienia z nad Koronowskiego :) (2014/04/16 21:01)

Iras1975


O rety Iras !!! Dobrze, że ta bestia Ci rąk nie od żarła, jak Ty byś chłopie kija trzymał???

Pozdrowienia z nad Koronowskiego :)

Spokojnie, noszę odpowiednie ubranie, tylko czasem rdzewieje na deszczu. ;) Również pozdrawiam. (2014/04/16 21:19)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Ten 2,69kg to jest aktualny(chodziło mi o ten 4,65kg), chociaż i tak twierdzę, że łowi się większe sztuki które po prostu nie są zgłaszane... bo wiadomo jaka byłby nawałnica pseudo wędkarzy gdyby wyszło na jaw gdzie złowiono okaz...

I nie każdy kiedyś myślał o zgłaszaniu rekordów.
ojciec miał okonia 3,4 kg, na Niegocinie. Dziś tam trudno bu ktoś złowił takiego opd 1 kg, nawet o,5 to już okaz.
Niewody swoje zrobiły.
Pamiętam jak z dziadkiem pływaliśmy na podwodne górki i łowiło się takie sztuki ok 0,5 kg. Jak w jednym miejscu stało 5 łódek. To już na drugi dzień niewód jak kombajn z tej górki wszystko zdjął...
mój tylko 1,1. Foty nie mam, nie zachowała się...
obecnie trafiam takie do 0,6 kg (2014/04/16 21:26)

darek-salamon


Właśnie ,jeszcze my nie wypuszczajmy takich okazów za parę lat zostanie nam sieczka wędkarska i okoń po 5 cm.A to przykład namacalny jakie szkody robi karp tak kochany, polecam fachowe pismo  na stronie :Wedkarz Polski-INŻYNIERIA EKOSYSTEMU Prof.dr.hab.Andrzej Witkowski.Również czekam na rzeczowe Wasze spostrzeżenia. (2014/04/16 22:32)

Tusior


Najnowszy model bielizny termoaktywnej Brubeck, HIT 2014!!To było dobre Iras he he:P  (2014/04/17 09:42)