Zaloguj się do konta

Okoń wiosną - robaczek czy rosówka?

utworzono: 2014/04/26 13:15
pykuu

Witam! Jak wiemy pogoda teraz jest niezbyt sprzyjająca braniom okoni dlatego, że raz pada deszcz i chłodno, a drugim razem już są pogody letnie. I teraz mam do Was pytanie na takie wiosenne łowienie okoni na spławiczek w rzece, w spokojniejszych miejscach lepiej sprawdzi się duża rosówka czy zwykły kopany robaczek? Łowię dla sportu, więc chodzi mi o to by połowić, a nie nałapać kilkukilogramowych sztuk na patelnie. Chodzi ogólnie żeby skusić tego okonika do brania to lepiej próbować robaczka czy rosówkę?

Z góry bardzo dziękuję! ;)
[2014-04-26 13:15]

Jakub Woś

Czym się różni kopany robaczek od rosówki?
[2014-04-26 13:23]

pykuu

Może przede wszystkim rozmiarem? ;o
[2014-04-26 13:34]

jakubpor

JA bym ci proponował połapać na spinning a mianowicie na boczny trok może zahaczysz jakiegoś karpiokształtnego
[2014-04-26 14:05]

pykuu

Pomoże ktoś jeszcze oprócz jakiegoś kłusownika? ;/
[2014-04-26 15:52]

marcinas

Ja teraz łowię okonki na czerwonego nr 2.
[2014-04-26 20:57]

Tre-bor

Metoda bocznego troka nie ma nic wspólnego z kłusownictwem! Wręcz przeciwnie jest bardzo skuteczna na okonie i nie tylko. Można złapać tą metodą dużego garbusa.
Jak wiesz okoń jest drapieżnikiem. Można też zawiesić na haczyk małą uklejkę zamiast robaka i też są niezłe wyniki.
[2014-04-27 07:43]

Artur z Ketrzyna

Nie wiem może się spóźniłem bo moder usuną jakiś post. Ale jeśli chodzi o wypowiedź;
"JA bym ci proponował połapać na spinning a mianowicie na boczny trok może zahaczysz jakiegoś karpiokształtnego"

To kolega naprawdę nie wie co pisze.... I obraża kolegę który mu odpowiedział zgodnie z tym co uważa za najlepszy sposób połowu okonia wiosną. I nie ma tu nic wspólnego z kłusowaniem.
 Bo okoń po pierwsze nie ma okresu ochronnego. I jak by go miał to i metoda nie ważne jaka była by zakazana.

I nazwać etycznego wędkarza kłusownikiem to jak by potwarz i zniewaga. Może by przydało przeprosić kolegę?
I następnym razem przemyśleć zanim coś się napisze?
[2014-04-27 12:26]

kaban

Czym się różni kopany robaczek od rosówki?

Dla mnie to spora różnica bo u nas na wsi "kopany" to ten różowy (mało ruchawy-śmiech w domyśle) świetny wczesną wiosną ,a rosówka to grubaski zbierane nocą w skąpym świetle latarki. Boczny trok i spinning z użyciem nimf oraz paproszków też jest skuteczny ,a z tego co wiem to kłusownictwem nie jest.

[2014-04-27 12:35]

pykuu

Wybaczcie, te słowa z zahaczeniem czegoś skojarzyłem z kłusownikami, których teraz pełno, bo jak wiadomo teraz sporo ryb karpiowatych składa ikre i myślałem, że chodzi o jakieś zahaczanie za boki i tym podobne, przepraszam kolegę. U mnie raczej są słabe warunki do łowienia na boczny trok, bo dno jest muliste i jest sporo zaczepów, ale na paprochy często łowię i to z fajnymi wynikami, sądzicie że łowienie na paproszki będzie skuteczniejsze teraz niż robak czy rosówka? :P
[2014-04-27 12:42]

Sandacz445

Wg.mnie nie. Czasem paproszki okazują się nieskuteczne w danym dniu a robaczek tak i na odwrót. [2014-05-05 23:24]