Zaloguj się do konta

OKOŃ- Wasze skuteczne rady jak łowić.

utworzono: 2011/05/30 21:58
Adam01

Witam wszyskich wędkarzy(wędkarki). Potrzebyje info o okoniach-jak rozpoznać brzeg przy którym są, na co i kiedy(pora dnia).
[2011-05-30 21:58]

adrianek19921

witaj,ja skutecznie łowię okonie gdy świeci słonko,na obrotóweczkę od rozmiaru 00 do 3.Okonie w tedy fajnie biją ponieważ blaszką super się świeci:)Możesz również zastosować ławicę tj. 2 twisterki lub 3 związane na jednej głownej żyłceJednak ja uważam że blaszka obrotowa jest bardziej skuteczna.Pozdrawiam. [2011-05-30 22:04]

adrianek19921

a i szukaj okonia na płytkich plażach o kamienistym dnie.Zdarza się również okoń na spadach o zarośniętym dnie.Okoń lubi też przebywać nie daleko trzcin i moczarki [2011-05-30 22:09]

Adam01

Tak kształtuje sie dno jednego z brzegów jeziora nad którym będe łowił. Czy tu gdzieś mogą być okonie?
[2011-05-30 22:17]

gaudi xxxx

Okoń zawsze lepiej bierze przy lekkim wietrze-wybieraj miejsca w które,,bije,,fala spowodowana wlaśnie wiatrem.Woda w takich miejscach wypłukuje z brzegu rózne,,drobinki,,-za nimi przypływa drobnica a to sie równa dobrym połowom i okonia i szczupaka.Jako przynęty stosuj cykady spinmadu,obrotówki i to minimum 3 z jakimś czerwonym akcentem,do tego kilka mannsów,,predator,,z czerwonym ogonkiem i masz wszystko...i nie zgodze się z przedmówcą iż okon dobrze bierze gdy świeci słońce!!!ZDECYDOWANIE...najlepszy jest wczesny świt,jak tylko slonce mocniej przygrzeje nie połowisz grubych ,,okoni,,-np w maju najlepsze brania mam od 5rano do około 6rano-potem sie urywa,czasami dobrze biorą też wieczorem gdy slonce zaczyna sie już chować.O prowadzeniu przynęty nie będę Ci pisał,bo jest takich postow na tym forum multum,tylko sobie je odszukaj,pozdrawiam
[2011-05-31 10:19]

Perch91

Ja łowię okonie na gumy od 3-8cm,czasem lubię tez założyć obrotówkę.Zawsze staram sie sprowokować rybę do ataku,podbijam przynętę na rożne sposoby najczęściej na 2 razy 1 delikatny drugi troszkę mocniejszy jakby guma wchodziła po schodach  brania najczęściej mam przy drugim podbiciu lub zaraz po opadnięciu gumy.Po tym co narysowales wydaje mi sie ze okonie beda wychodzily z tego 2,5metrowego spadu na płyciznę z której będą atakowały drobnice a jezeli guma mocno haczyła by o to zielsko to zmien ją na lżejsza albo spróbuj na troka połowić.Z reszta pójdziesz tam parę razy to sam będziesz wiedział najlepiej co robić.Miłej zabawy,Pozdrawiam
[2011-05-31 12:00]

arbeiten100

Ja jestem wędkarzem od 3 lat i na spinning jeszcze nie próbowałem łowić. Do połowów okoni wykorzystuję spławikówkę. Zakładam czerwonego robaczka lub rosówkę i brania są. Mogę powiedzieć, że okoń bierze jak "głupi" ( podczas tarła). Dosłownie rzut i branie. Pozdrawiam
[2011-05-31 12:26]

bartoszix2002

na spina
[2011-05-31 18:26]

Adam01

Okoń zawsze lepiej bierze przy lekkim wietrze-wybieraj miejsca w które,,bije,,fala spowodowana wlaśnie wiatrem.Woda w takich miejscach wypłukuje z brzegu rózne,,drobinki,,-za nimi przypływa drobnica a to sie równa dobrym połowom i okonia i szczupaka.Jako przynęty stosuj cykady spinmadu,obrotówki i to minimum 3 z jakimś czerwonym akcentem,do tego kilka mannsów,,predator,,z czerwonym ogonkiem i masz wszystko...i nie zgodze się z przedmówcą iż okon dobrze bierze gdy świeci słońce!!!ZDECYDOWANIE...najlepszy jest wczesny świt,jak tylko slonce mocniej przygrzeje nie połowisz grubych ,,okoni,,-np w maju najlepsze brania mam od 5rano do około 6rano-potem sie urywa,czasami dobrze biorą też wieczorem gdy slonce zaczyna sie już chować.O prowadzeniu przynęty nie będę Ci pisał,bo jest takich postow na tym forum multum,tylko sobie je odszukaj,pozdrawiam

Dodałem ten temat aby pogłębić swą wiedzę o okoniach. Wcześniej złowiłem sztukę 30+ i złowiłem ją W POŁDNIE GORĄCEGO LIPCOWEGO DNIA NA GŁĘBOKOŚCI 0,5M. I muszę się z tb nie zgodzić co do łowienia okoni o 5 rano. W każdym razie wole południe.
[2011-05-31 20:16]

Adam01

Dodałem ten temat aby pogłębić swą wiedzę o okoniach. Wcześniej złowiłem sztukę 30+ i złowiłem ją W POŁDNIE GORĄCEGO LIPCOWEGO DNIA NA GŁĘBOKOŚCI 0,5M. I muszę się z tb nie zgodzić co do łowienia okoni o 5 rano. W każdym razie wole południe.
[2011-05-31 20:16]

Ostatnio na Skawie spining obserwacja  uciekającej drobnicy rzut za rzutem co drugi rzut trafiony same 17-28cm zabawa przednia na kijek 12gram ;)) polecam
[2011-05-31 20:46]

AmatorKUJPOM

Ja łowie okonki zazwyczaj na kopyta takie 3-5 cm.Ja osobiście łowie wcześnie rano tak 07:00 albo trochę później mój wuja łowi wieczorami i ma dobre brania.Jak łowiłem na grunt to przy trzcinie było pełno okonia.Mi się wydaje że będą żerować przy tym 2,5 metrowym spadzie ale nie jestem pewien ponieważ jestem początkujący.Dobrego brania życzę.
[2011-05-31 21:47]

kora93

Cześc okonie można łapac na wiele sposobów spining - tzn mała blaszka , wobler czy gumka. Okoń nie jest rybą wybrzydzającą weźmie tez na czerwonego robaka czasami na pinke lub białe . Zdarzyło mi się dokładnie 2 razy w mojej karierze wędkarskiej nawet złapac okonia na kukurydzę ostatnio nawet byłem przygotowany na karpia a holowałem około 10 minut bardzo duzego okonia na kukurydzę lecz odchaczył mi sie skubany przy brzegu. A więc życze połamania kija i wielkich okoni [2011-05-31 21:49]

kora93

Cześc okonie można łapac na wiele sposobów spining - tzn mała blaszka , wobler czy gumka. Okoń nie jest rybą wybrzydzającą weźmie tez na czerwonego robaka czasami na pinke lub białe . Zdarzyło mi się dokładnie 2 razy w mojej karierze wędkarskiej nawet złapac okonia na kukurydzę ostatnio nawet byłem przygotowany na karpia a holowałem około 10 minut bardzo duzego okonia na kukurydzę lecz odchaczył mi sie skubany przy brzegu. A więc życze połamania kija i wielkich okoni [2011-05-31 21:49]

adrianek19921

kolego zbiornik zbiornikowi nie równy,ja łowię garbusy do kilograma nawet o 12 w południe.Obrotówka i poszedł.Szukam okonia na płytkich plażyczkach z kamienistym dnem... [2011-06-01 07:42]

adrianek19921

Na pewno okoń będzie brał na tym płytkim i kamienistym dnie (40cm)
[2011-06-01 07:45]

zorro

polecam lekture;

Okoniowy zawrót głowy...

oraz

Zbiornik Pławniowice z przymróżeniem oka

milego czytania

[2011-06-01 11:47]