Okoń w Warcie jak utrzymać rybę w danym miejscu

/ 10 odpowiedzi
Witam mam pytanie. Łowię nad rzeką wartą. Chce utrzymac okonia w danym miejscu,łowisku. Czym mam nęcić lub jak mam utrzymać okonia w tym miejscu co łowię. Pozdrawiam... 
Draq

Nie zanęcisz :) Okoń chodzi za drobnicą więc to Ty musisz chodzić za okoniem, a nie on za Tobą :) Czytałem artykuł, o drutach z folią aluminiową. Na druty zakładasz paski foli aluminiowej, zarzucasz to do wody i ściągasz w kierunku spławika, błyszcząca folia przyciąga okonie w okolice spławika. Ale za drapieżnikiem trzeba chodzić, chyba że będzie się cały czas stało w miejscu i czekało aż zacznie żerować akurat w tym miejscu. (2012/09/17 21:00)

rafal05

A gdyby sypać trochę zanęty luźnej,minimalnie dowilżanej aby ukleje i płocie się przyzwyczaiły do miejsca, o danej porze, może i drapieżnik by się utrzymał :) (2012/09/17 21:36)

andrzej3023

Warto Spróbować dzięki za rade. Jak ktoś wie jeszcze coś niech się podzieli informacją bardzo proszę. (2012/09/17 21:38)

Artur z Ketrzyna

Jak już kolega powiedział. Okoń jest drapieżnkiem który pływa za swoją zdobyczą. Owszem ma swoje żerowiska i je często odwiedza.
Okonia przyciąga zapach drobnicy, małży, robaków.
Okonia możesz zwabić tymi przynętami. Ja tak kiedyś z łódki robiłem jak wędkowałem z dziadkiem. Stawliśmy zawsze nad jedną z podwodnych górek. Do wody wrzucaliśmy kawałki zużytych robaków, jak też te które już się nie nadawały na haczyk. Dzięki tym zabiegom okonie trzymały się tej górki (patrolowały ją w poszukiwaniu swoich przysmaków). (2012/09/17 22:22)

krucyemen

Jest takie hasło okoń ale jak nęcić to robakami(białymi,czerwonymi) lub jakimś mięsem nwm. (2012/09/17 22:35)

krucyemen

W końcu do odważnych świat należy. Jak sam załapiesz czym nęcić to będziesz miał swój sposób i nikomu nie powiesz. (2012/09/17 22:37)

Lin1992

W czasopiśmie "Wędkarski Świat" nr.9/2012 piszą że aby zwabić okonie dobrze jest użyć zanęty pracującej zanęty płociowej koloru ciemnego z dodatkiem jokersa.Dalej piszą że okoniowe zanęty można mieszać z gliną lub ziemią. Okonie nie jedzą tej zanęty ale to bardzo ciekawskie stworzenia wiedz na pewno (jeśli są i żerują ) podpłyną sprawdzić co się dzieje a my już będziemy na nie czekali :) Sam nigdy jeszcze nie próbowałem tego sposobu ale na pewno kiedyś spróbuje. Życzę powodzenia i wielkich garbusów :) (2012/09/18 07:00)

amur tv

ciekawy wspis (2020/08/20 20:43)