Zaloguj się do konta

Okoń vs. haczyk kotwiczka

utworzono: 2012/07/25 10:40
Krul-Mateusz

Okoń ryba znana z łowienia jej metodą spinningową oraz na spławik z użyciem czerwonego robaka. Nie raz wybrałem się z kolegami nad pobliskie jezioro, łowiliśmy na zmianę raz na kuku raz na czerwonego. Wszyscy wiedzą, że jak okoń znajdzie się na haczyku to mogą być problemy. Ostatnio parę razy wraz z kolegami złowiliśmy małe okonki. Czy moglibyście mi poradzić jak wyciągnąć takiej rybie haczyk? oczywiście potrafię to robić ale co jeśli połknie go tak głęboko że nie go nie widać, posiadam wyhaczacz ale jest to dla mnie bardzo trudne. Niestety koledzy mieli takie przypadki, że musieli zabić rybę bo haczyk tkwił głęboko wewnątrz okonia. Nie wyobrażam sobie jak bym złapał okonia na kotwiczkę - dla mnie to by była pewna śmierć ryby :( [2012-07-25 10:40]

boblo1974

Witaj . Rozwiązanie jest bardzo proste , jeżeli okoń połknie głęboko haczyk należy przeciąć przypon jak najbliżej pyszczka . W ten sposób daje się mu 50% szans na przeżycie , niestety prawie każda interwencja ( CHIRURGICZNA ) kończy się śmiercią rybki !!! 
[2012-07-24 21:31]

oko proroka

kotwiczka jest troche większa i szersza ,okoń zazwyczaj nie połyka jej głęboko plus dochodzi to że np blaszka cały czas jest w ruchy i w wielu przypadkach okoń zachaczony jest tylko za skraj pyszczka [2012-07-25 10:20]

juniorek98

Kup wyczepiacz  . Kosztuje w sklepie 2 zł a jest bardzo przydatny i niezastąpiony
[2012-07-25 21:01]

Krul-Mateusz

Oto mój wyhaczacz kupiony bardzo dawno temu przez mojego tatę, służy do dziś. Jest świetny używam go wraz z kolegami. Oni też mają swoje ale wolą mój bo jest lepszy. Lecz jak chwyci mały głupi okonek to czasami nawet i on nie daje sobie rady. To pewnie przez moje umiejętności. Był raz przypadek, że haczyka nie było kompletnie widać. I w tedy kolega musiał "dednąć" rybke. Kosztował 3.50zł w wędkarskim w Pobiedziskach (Koło Poznania) Lecz jak się o niego wczoraj pytałem (koledzy są gotowi dać 15zł za taki) to mi odpowiedziano, że jest to stary model i już takich nie produkują. [2012-07-26 15:13]