Zaloguj się do konta

Okoń pod lodem na odwilży

utworzono: 2012/02/21 17:27
marcelvvv

witam kolegów.Jest zima.mamy w tym roku lód,więc możemy poszaleć i poszukać okonia.Mam pytania i myśle,że ktoś z większym doświadczeniem udzieli kilku wskazówek.gdzie szukać okonia gdy przyjdzie odwilż?na co go wtedy łowić?pomóżcie koledzy,bo chce uskutecznić do maksimum  swoje połowy okonia
[2012-02-21 17:27]

Adi123

Witam , myślę że taka ilość okonia wystarczy !!Niech ktos inny teraz coś złapię dopóki te okonie tam jeszcze są .(Jak w ogóle jeszcze są) [2012-02-21 17:42]

stan-ż

Szok, tragedia, nieporozumienie. Nie wiadiomo co komentować. Umiejętności i znajomość łowiska przez wędkarza, czy totalną bezmyślność, pazernoś i nie wiem jeszcze co.... [2012-02-21 17:56]

Draq

Ja tyle okonia przez wszystkie moje sezony nie zabrałem do domu... sumienie i etyka by mi na to nie pozwoliło... szkoda gadać
[2012-02-21 17:57]

Robert1911

to chyba prowokacja jest a takie wątki miały być usuwane [2012-02-21 18:04]

Iras1975

witam kolegów.Jest zima.mamy w tym roku lód,więc możemy poszaleć i poszukać okonia.Mam pytania i myśle,że ktoś z większym doświadczeniem udzieli kilku wskazówek.gdzie szukać okonia gdy przyjdzie odwilż?na co go wtedy łowić?pomóżcie koledzy,bo chce uskutecznić do maksimum  swoje połowy okonia


Niezły połów. Chyba powinieneś szukać tam gdzie jeszcze nie łowiłeś, albo poszukać okoni na innej głębokości (w toni) nie zmieniając łowiska. [2012-02-21 18:04]

sandacz21

Poszalałeś za dużo.Wykorzystałeś limit połowu na dwie zimy.
[2012-02-21 18:49]

marcelvvv

nie jest ich wcale tak duzo,a  czemu je bralem?proste jest u nas w jeziorku go tak duzo ze jest juz szkodnikiem i kazdy kto  tu lowi to dobrze wie.a chodzi mi o to ze  chce wiedziec jak i gdzie sie lowi okonia bo u nas bierze zawsze ale jak jade gdzies to nic trafic nie moge. i nie moge zrozumiec oburzenia niektorych
[2012-02-21 18:55]

argul

tylko nie narzekaj później że niema okoni w twoim łowisku masakra
[2012-02-21 19:33]

Majster 81

Gratulacje piękne rybki , piękny połów szkoda , że u mnie tak nie biorą byłoby co robić , ach byłoby zabawy co nie miara . Pozdrawiam
[2012-02-21 19:33]

Pitbul

Jedna uwaga. To nie okoń jest szkodnikiem tylko gospodarz wody, który prowadzi "racjonalną gospodarkę". Poza gatunkami obcymi (japoniec, karp, sumik, itd) w żadnej wodzie, żaden gatunek rodzimy nie jest szkodnikiem. Przekonasz się jak wyłowicie już wszystkie okonki.By nie dokładać się do masakry rad nie udzielę :(T. [2012-02-21 19:42]

jarekk

Po kiego te okonie w wannie ? Kąpiesz się z rybami ? Przecież są bardzo ostre i można się pokłuć. [2012-02-21 20:46]

Po kiego te okonie w wannie ? Kąpiesz się z rybami ? Przecież są bardzo ostre i można się pokłuć.


...oj tam, oj tam, przecie to sado-maso...

[2012-02-21 20:59]

Sniper64

Cześć:)
Ale skrobania..:) Pozdrawiam
[2012-02-21 21:12]

...Witaj! Dla niektórych to czysta przyjemność;-)))))

A poważnie, sam lubię schrupać rybkę, ale.... gdzie zdrowy rozsądek...na pewno nie w tej wannie:/

Pozdrawiam!!!

[2012-02-21 21:23]

aal82

"Nie liczy się ilość tylko jakość".Później się każdy dziwi dlaczego niemożna wyciągnąć takich garbusów 40cm, jak kiedy on ma rosnąć jak jest takie przebranie ryby.Czy trzeba wszystko co ma oczy i ogon  zaraz brać.Szkoda,że to do niektórych nie dociera ile taki duży okoń lat rośnie i ile ma przeszkód żeby taki mógł  urosnąć.
[2012-02-21 21:36]

89krzysztof

nie przejmuj się tymi zazdrośnikami, którzy nie potrafią złowić ryby i potem krzyczą, że to przez takich, którzy za dużo zabierają. Gratulacje połowu, okazały jak mało kiedy. Z okoniem jest tak, że jeśli trafisz na dziurę to możesz ciągnąć i ciągnąć. Nie ma jednego określonego miejsca w którym on siedzi.  [2012-02-21 21:43]

galek1

Kolego za kilka lat, jak będziecie łowić płotki jak palec i leszczyki wielkości żyletki nie tłumaczcie sobie że drapieżnika to kłusole, wydry i czaple wyłapały.
[2012-02-21 22:17]

 
89krzysztof
nie przejmuj się tymi zazdrośnikami, którzy nie potrafią złowić ryby i potem krzyczą, że to przez takich, którzy za dużo zabierają. Gratulacje połowu, okazały jak mało kiedy. 
Z okoniem jest tak, że jeśli trafisz na dziurę to możesz ciągnąć i ciągnąć. Nie ma jednego określonego miejsca w którym on siedzi. 


…-po pierwsze nikt tu Chłopie nie krzyczy…
…po drugie nikt nie zazdrości, miałem w tym roku większe sztuki i się tym nie chwalę, co mam w wannie. U mnie w wannie pływa jedna „rybka”, do „schrupania” tylko dla mnie:-))))
…po trzecie nie sztuka złowić okonia w tej ilości przed tarłem, kiedy, jak go zlokalizujesz, wali jak oszalały.
…po czwarte…szczerze, gratuluję połowu, tylko, po co brać wszystko co się wyciągnie.
…po piąte, więcej szacunku dla ryb, szczególnie przed tarłem. Wystarczyłoby, Ci na kolację 6-10 sztuk., a reszta…prosta matma…-… naliczyłem w wannie ok. 70szt * 30000szt jaj ( tyle składa samica) =2100000szt narybku, z czego przeżyje ok. 5%=105000szt…. i tyle właśnie pływa w wannie…!!!
…po szóste, spróbuj tyle złowić po tarle, w lipcu, lub sierpniu…
Pozdrawiam!


[2012-02-21 23:49]

Majster 81

W jakim celu Koledzy te przepychanki słowne ? Złapał zabrał miał prawo , regulamin nie zabrania, więc po co te jatki .Kolega wyżej napisał , że  przed tarłem biorą jak oszalałe nie do końca tak jest , a złapać latem co to ma wspólnego z połowami podlodowymi ? Więc po co wypisywać jaki to łowca nie jest , że jest taki czy taki ... po co ? Zostawmy pewne spostrzeżenia dla siebie NIE OBRAŻAJMY NIE WYLICZAJMY . Pozdrawiam
[2012-02-22 06:54]

perwer

Polecam żeby autor wątku z kolega Pimizera założyłi stronkę : Dużo żreć ryb i narybku .pl.
Tam będziecie mogli wymieniać sie spostrzeżeniami ile narybku i ryb idzie wytłuc  w jeden dzień. Jak w rybach wielkości palca dostac sie przez ości do mięsa i jak skrobać wanne okoni ,żeby cały tydzień potem rybą nie śmierdzieć. Możecie polecać zamrażalki które mieszczą dziesiątki kilogramów ryb i jak najlepiej przyrządzić kawior z ikry okonia. Jakie ryby lubia najlepiej koty i polecić łowiska gdzie jeszcze rybe można dobić. Moim zdaniem stronka miała by duże powodzenie i pełny sukces,na takiej stronce mógł by autor z powodzeniem dostac porade ,jak do takiej wanny dobić drugą,a najlepiej z 4 worki po ziemniakach.
Smacznego i dużo ości w gardle życzę i gratuluje ładnego połowu ,bo naprawdę jest sztuką okonia z pod lodu złapać.
[2012-02-22 08:09]

krapiotr69

W jakim celu Koledzy te przepychanki słowne ? Złapał zabrał miał prawo , regulamin nie zabrania, więc po co te jatki .Kolega wyżej napisał , że  przed tarłem biorą jak oszalałe nie do końca tak jest , a złapać latem co to ma wspólnego z połowami podlodowymi ? Więc po co wypisywać jaki to łowca nie jest , że jest taki czy taki ... po co ? Zostawmy pewne spostrzeżenia dla siebie NIE OBRAŻAJMY NIE WYLICZAJMY . Pozdrawiam

Słusznie:)

[2012-02-22 09:14]

Wago

W tamtym sezonie miałem z lodu ze 40 takich które zabrałem. Potem miałem takie wyrzuty sumienia, że obecnej zimy postanowiłem ich nie łowić i wręcz omijam te jeziora gdzie potrafię je bez problemu namierzyć. Jednego przypadkowego i tak wypuściłem , ani z przerębla nie wyciągałem. Pomimo, że czterdziestak mógł być. Ta ikra Kolego zepsuje ci smak ryby. Może nie dosłownie, ale te komentarze mają tyle goryczy w sobie, że na pewno ci dosmaczą tą przesadną ucztę. Nie miej za złe innym tych wypowiedzi bo piszą to ludzie, którzy widać mają do czynienia z opustoszałymi jeziorami. Zyczę Tobie smacznego i dam ci tylko jedną radę. Zanim zaczniesz łowić okonie na innej wodzie, pomyśl czy nie byłoby z pożytkiem dla wszystkich po tarle przenieść odrobinę nadmiaru do mniej rybnych wód. O ile oczywiście ta ryba jest zdrowa. Pozdrawiam. [2012-02-22 10:47]

imfo




…-po pierwsze nikt tu Chłopie nie krzyczy…
…po drugie nikt nie zazdrości, miałem w tym roku większe sztuki i się tym nie chwalę, co mam w wannie. U mnie w wannie pływa jedna „rybka”, do „schrupania” tylko dla mnie:-))))
…po trzecie nie sztuka złowić okonia w tej ilości przed tarłem, kiedy, jak go zlokalizujesz, wali jak oszalały.
…po czwarte…szczerze, gratuluję połowu, tylko, po co brać wszystko co się wyciągnie.
…po piąte, więcej szacunku dla ryb, szczególnie przed tarłem. Wystarczyłoby, Ci na kolację 6-10 sztuk., a reszta…prosta matma…-… naliczyłem w wannie ok. 70szt * 30000szt jaj ( tyle składa samica) =2100000szt narybku, z czego przeżyje ok. 5%=105000szt…. i tyle właśnie pływa w wannie…!!!
…po szóste, spróbuj tyle złowić po tarle, w lipcu, lub sierpniu…
Pozdrawiam!



Nic dodać nic ująć. Pozdrawiam
[2012-02-22 11:16]

Pitbul

nie przejmuj się tymi zazdrośnikami, którzy nie potrafią złowić ryby i potem krzyczą, że to przez takich, którzy za dużo zabierają. Gratulacje połowu, okazały jak mało kiedy. Z okoniem jest tak, że jeśli trafisz na dziurę to możesz ciągnąć i ciągnąć. Nie ma jednego określonego miejsca w którym on siedzi. 

Krzysiu :)zaprawdę powiadam Ci - zazdrość mnie zżera potworna :)  [2012-02-22 15:22]

krapiotr69

Noooo..jest się czym pochwalić. Śliczne:)
[2012-02-22 16:30]