Okoń na blaszkę

/ 7 odpowiedzi
Cześć :)
Mam pytanie. Jest to mój pierwszy sezon podlodowy. Wczoraj łowiłem na spławik na robale i łapałem okonki i jazgarze. Inni łowili na blachy, brały duże okonie, czasami i szczupak uderzył. Polecali mi takie blachy: http://allegro.pl/rosyjska-blaszka-podlodowa-k1-i1359325708.html
mniej więcej. Czy zdają one egzamin w łowieniu okoni? Czy może inny blaszki są lepsze? Jakie?
ramzes1660


te blaszki sa bardzo dobre, jednak ja preferuje zdecydowanie błystki z ruchoma kotwiczką, różnego rodzaju moje ulubione to zzłote z domieskzmai czerwieni lub hologramami które błyszcza i odbijaja sie w wodzie, wsyztsko zalezy od łowiska, ale proponuje żebys oprócz poleacanyhc błystek sprawił też sobie kilka według własnego uznania , wybierz sie do sklepu i kup kilka które wydadzą Ci sie interesujące moze własnie one będa najbardizje łowne:P Pozdro (2010/12/20 16:22)

dany21


Nie polecam Ci tych blaszek, są to blaszki chińskiej produkcji które można kupić w Centrum Chińskim po 80gr. Mój kolega właśnie po tyle kupił, wyciąga na nie okonie ale mi te blaszki się one nie podobają, tępe haczyki, nie estetyczne wykonanie. Jak już odwiedziłeś allegro to przejrzyj całą ofertę jest tam dużo ciekawszych blaszek. (2010/12/20 16:55)

Draq


Ja takich blaszek nie mam tylko podobne. Ogolnie sie pytam czy blaszki w kolorystyce złota, srebra i miedzi są dobre. Słyszałem, że lepiej jak blacha ma na stałe haki przyczepione.

http://allegro.pl/3-blaszka-szarpak-mormyszka-podlodowa-mormyszki-i1368307132.html
http://allegro.pl/blystka-blaszka-podlodowa-2-zlota-i1372422612.html (2010/12/20 17:07)

dany21


Okoń jak jest głodny to atakuje wszystko co zabłyśnie w wodzie czyli kolory srebra, miedzi i złota są dobre. Ja do swoich blaszek doczepiam kawałki czerwonej włóczki, czerwony kolor prowokuje okonia. To czy haki są na stałe czy luźno doczepione to już zależy od tego jak nauczysz się łowić i wtedy dopasujesz je do siebie. Ogólnie dla mnie nie ma różnicy jak jest osadzony hak, okoń łapczywie atakuje i zawsze się zatnie. (2010/12/20 17:26)

MarcinN1992


trochę się podłącze pod temat :)
jak długo może potrwać przy takiej pogodzie okres dobrych brań (tzw. pierwszy lód)?
jakiej wielkości blaszek używacie ?
jakiej średnicy żyłki stosujecie?
łowicie aktywnie ( jak po 5-10min nic nie bierze przenosicie się dalej), czy raczej obławiacie każdy przerębel bardzo dokładnie?
od razu chciałbym zaznaczyć ze populacja okonia na moich łowiskach nie jest zbyt duża, jest wręcz mała i na dodatek okonie poniżej 15cm to prawdziwa rzadkość, znacznie częściej wyciąga sie takie 20-25cm a okazy dochodzą do 40stki. Moim łowiskiem jest głęboka rzeczka (w dołkach nawet do 4m) o wolnym nurcie, drugim łowiskiem jest starorzecze (połączone na stałe z tą rzeka) o głębokości na dnie rynny do 2,5m). Waszym zdaniem gdzie zacząć sezon (na rzece czy starorzeczu)?

z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam:) (2010/12/20 17:54)

Draq


Jakiś metr za trzciną możesz spróbować na okonia sie zastawić, bo w trzcinie siedzą. Blaszki 3-5cm. Żyłka 0,08-0,12. Ja macham z 50 razy w jednej dziurze, jak pusto to wiercę następną trochę dalej, i tak w kółko.  (2010/12/20 18:43)

MarcinN1992


Stosuje ktoś z Was zele o zapachu np ochotka do mormyszek i blaszek pod lodowych ?
znajomy mówił ze okoń bierze spod lodu nie zależnie od pory, tylko w zależności od pogody i ciśnienia, zgodzicie się z tym ?
w jakich warunkach mieliście najwięcej brań?
z góry dziękuje za odpowiedzi

pozdrawiam :) (2010/12/22 17:51)