Okoń na spining - spining okoń

/ 6 odpowiedzi
Mam Pytanie... W tym roku chcę zapolować na okonie. Kiedy można zacząć obławiać jeziora? Czy po zejściu lodu okoń będzie już żerował???
pati


witam okonie z powodzeniem łowi się cały rok wędkarze podlodowi mogą coś o tym powiedzieć Ja nie czekam dłużej jak tylko zejdzie lód odrazu melduje się nad wodą z wędką z bocznym trokiem (2009/03/04 16:00)

rysiek38


tez nie moge sie tego doczekac - mam cicha nadzieje ze do soboty lodzik odpusci ale potrzebny bylby cieply deszcz :-))) (2009/03/04 16:17)

MłodyWronki


Ale czy teraz po zejściu lodu mogę liczyć na jakieś efekty??? Jakie kolorki i jakie przynęty najlepiej zakładać??? Gdzie szukać okonia o tej porze??? (2009/03/04 20:20)

fuks44


KOLOR  PRZEDE WSZYSTKIM  CZERWONY I POMARAŃCZOWY

(2011/02/18 17:07)

SpinerZbok


KOLOR  PRZEDE WSZYSTKIM  CZERWONY I POMARAŃCZOWY



to zależy na jakiej wodzie łowisz (na niektórych wodach ryby lubią nietypowe kolory). W większości przypadków te kolory sromotnie przegrają z całą gamą odcieni bieli, zieleni i brązów, tak więc najważniejsze to mieć w pudełku różne barwy, bo nastawienie się na czerwień i pomarańcz na pewno nie przyniesie pełnego sukcesu (chyba, że jak pisałem wyżej jest to woda w której okonie lubią je szczególnie - a to na pewno wyjątki) (2011/02/18 17:17)

cytryn74


Smiało zaczynaj po zejściu lodu ja preferuje kolor biały z domieszką czerwonego ale fakt okoń zawsze zaskakuje i bierze jak i na co mu się spodoba. (2011/02/19 00:38)