Zaloguj się do konta

Okoń na rosówkę, czyli moja zmora na rybach

utworzono: 2010/08/11 21:20
adamoso123

Chciałem się zapyta co robi ,żeby na rosówce nie wieszał się co chwile okoń który jest taki wielki jak połowa tej rosówki. To jest bardzo denerwujące. Łowiąc na rosówkę spodziewam się złowic każdą rybę byle nie okonia 13 cm!!! Kto mi coś poradzi ??!!
[2010-08-11 21:20]

Zmień łowisko!
[2010-08-11 21:23]

popieram

[2010-08-11 21:29]

wojtek23

lub przynętę
[2010-08-12 03:59]

ryukon1975

Na mojej rzece łowienie na czerwone robaki i rosówki jest możliwe tylko w określonych warunkach.Przy niskim stanie wody i rano czy wieczorem branie na te przynęty jest co 30 sekund ale jest to kiełb,okoń lub inna drobnica.Jak chcę złowić brzanę lub klenia zakładam groch lub ser-czyli zmiana przynęty.
[2010-08-12 07:03]

 

Tak jak koledzy Ci pisali zmiana łowiska to dobra rada ale nie koniecznie bo w kolejnym miejscu może być to samo . Ja łowię na Odrze i połowić na rosówkę w dzień mogę tylko w kilku miejscach a mówię tu o kilku rynnach i dołach gdzie rzeka przekracza 5 m głębokości . Tam drobnica się nie zapuszcza , chociaż i tam sporadycznie czasem skubnie . Normalnie tak w dzień , w miejscach gdzie łowię na feeder , tyczkę czy i inne na 1-3 m gruntu nie ma mowy o zakładaniu rosówy , kilka godzin i całe wiaderko by Ci zeżarły . Polecam łowienie na rosówki w nocy jak maluchy chowają się w krzakach .

[2010-08-12 10:04]

qendo

Przecież okoń to piękna ryba, a może trafi się jakiś rekordowy okaz.

Zmień przynętę/łowisko
[2010-08-12 11:34]

adamoso123

Dzięki. Spróbuję na kukurydzę albo na trupka. Może ktoś doradzić jak zakładać uklejkę na sandacza?? Jaki hak i jak przewlec ?? [2010-08-12 12:28]

piotras1237

Ukleje możesz podczepić za pyszczek lub ogon ale sandacz może ją ściągnąć ja zawsze stale bez haka przewlekam igłą od ogona przez tułów rybki aż do na tyle,że agrafka stalki wyjdzie obok pyszczka rybki wtedy podpinam hak albo kotwice.
[2012-10-28 12:56]

pstrag222

Ja by się na Twoim miejscu nie zrażał okoniowym drobiazgiem tylko poszukał innego miejsca , tam gdzie braknie drobiazgu.
Rosówka to najlepsza przynęta na wielkie ryby
[2013-01-22 16:21]

Oj drodzy Panowie, nie doradzajcie wszystkim zmiany łowiska. Bo ja też używam rosówek wiosną na lina i też zdarzają się przyłowy okonka, a miejsca nie zmienię, przynęty też nie bo jest ona stanowczo najskuteczniejsza. Bo raz że to nic nie da, pasiaczki też będą się wieszać a dwa nie wszędzie podchodzą liny, tym bardziej jak się ma zanęcone, przygotowane miejsce. Niestety jest to normalne i w pewnych warunkach trzeba to przełknąć, jak gorzką pigułkę. Jedynie można założyć większą rosówę albo dwie mniejsze. Lin sobie poradzi ale mikrookonek już niekoniecznie.

Ale zaznaczam dotyczy to tylko pewnych łowisk. Na innych często sprawa wygląda inaczej w szczególności w rzekach. Bo tam często wystarczy rzucić w głębszy dół i po okoniach:)
[2013-01-22 17:31]

Boolek

Okoń na takim łowisku nie jest taki zły na moim łowisku na martwej wiśle to bierze zazwyczaj tak zwana Babka sumik karłowaty czy coś takiego. Ponoć dobra ryba niestety jest jej za dużo po na całej rzece nie da się wytępić, ale jest tego taki plus iż jest więcej dużych okoni i jakiś sandacz
[2013-03-28 11:56]

JOPEK1971

Chciałem się zapyta co robi ,żeby na rosówce nie wieszał się co chwile okoń który jest taki wielki jak połowa tej rosówki. To jest bardzo denerwujące. Łowiąc na rosówkę spodziewam się złowic każdą rybę byle nie okonia 13 cm!!! Kto mi coś poradzi ??!!

Zmień łowisko.


[2013-03-28 12:46]

kuba7128

Mi na czerwone robaki to się wieszały takie małe bandziorki ale gdzy łowie na dużą rosówke i duży hak  to już troche większe od 20cm do nawet 30 

[2013-03-28 12:56]

damian54321

sprubuj założyć większy hak bo to mija się z celem łowić na dużą rasówkę i na haczyk np.10 [2013-03-29 19:51]

sprubuj założyć większy hak bo to mija się z celem łowić na dużą rasówkę i na haczyk np.10

Uwielbiam "znaffcuff"
Po pierwsze nie ma takiego czegoś jak rasówka, jest ROSÓWKA.
Po drugie życzę powodzenia w nakładaniu DUŻEJ rosówki na haczyczek nr 10. Wybacz ale przynęta ta gości na moich hakach od początku mojej kariery czyli blisko ćwierć wieku i w życiu by mi nie przyszo do głowy zakładać jej na takie maleństwo. Dlaczego? Bo spadnie przy wyrzucie a jak nie to ześlizgnie się podczas wicia się w wodzie. Sam do rosówek używam haków minimum nr 2 Ownera, bo innych nie używam.

Ale widać potrzeba klepania w klawiaturę jest większa niż twoja wiedza.
[2013-03-29 22:15]

jarco0

popieram :)
[2013-10-27 10:12]