Okoń na obrotówkę - obrotówki na okonia

/ 45 odpowiedzi / 8 zdjęć
rav74

Witam Koledzy. Dla mnie największe sukcesy to z obrotówką DAM 4 Effzett 10g (czarna w żółte kropki) oraz Dragon VELTICA 1 (złota w paski czerwono-czarne). Doskonałe brania praktycznie tylko te dwie używam najczęściej, więc stąd ta opinia. Pozdrawiam. (2013/02/04 08:04)

Ernest755

Ja bym dodał obrotóweczkęz firmy spinnex nr3 taka niebiesko fioletowa okonie brały na zmianę ze szczupakami. (2013/11/25 00:52)

Sasek Wielki

Najbardziej łowne , od lewej: savage gear (idealna na rzeke , znakomicie pracuje nawet z pradem), daiwa ghoust (łapią się na nia nawet szczupaki ;) no i na końcu taki klasyk jaxon lotus. (2013/11/27 20:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

irek23

Witam Koledzy. Dla mnie największe sukcesy to z obrotówką DAM 4 Effzett 10g (czarna w żółte kropki) oraz Dragon VELTICA 1 (złota w paski czerwono-czarne). Doskonałe brania praktycznie tylko te dwie używam najczęściej, więc stąd ta opinia. Pozdrawiam.

Może jakieś potwierdzenie skuteczności tych przynet w postaci jakiejś fotki ładnego okonia. (2013/11/27 21:08)

Iras1975

Na te po bokach nałowiłem najwięcej okoni. Nie było okazów, ale błystki te skutecznie kusiły ryby do brania. Zdjęć z rybami nie mam, bo było to pod koniec lat 80-tych. (2013/11/27 22:01)

DelTor0

U mnie sprawdzaja sie seledynowe fluo lub jakies z seledynowym fluo akcentem. Ale pewnie dlatego ze woda bardzo metna. Kumpel ostatnio stwierdzil ze w zupie pomidorowej lowie :)

(2013/11/28 10:28)

piotrcarp

A to sa dwa pudelka co zawsze zabieram na okonia i pstraga (2013/11/28 12:13)

piotrcarp

Co nie znaczy ze te inne sa nie lowne bo sa rozne wody i humory ryb:) (2013/11/28 12:14)

Baldur

http://glangliwa.republika.pl/katalognowe.html
dobrych połowów :) (2014/01/25 12:35)

christofer

ja osobiście polecam Ci obrotówkę Dam Effzett nr 2 ze srebrna paletką w czerwone paski oraz Mepps Aglia 2 srebrna paletka (2014/03/16 21:52)

kon115

nikt z kolegow wczesnij nie wymienil mepsa xd moim zdaniem kiler na okoniePozdrawiam (2014/03/16 23:13)

przemyslaw-misi

hrt laguna 10g najlepie srebrno - czerwona (czyli stara dragon veltica) - bije na łep meppsa wirka, jaxona i inne... i łapią sie na nia okonie 12 cm do 40 cm i szczupole takie srednie. w tamtym sezonie miałem na nią z 40 kg okonii i 50 kg szczupłych. (2014/03/17 18:59)

unix

U mnie się sprawdzają Mepsy srebrne w czerwone kropki, czarne w żółte i Jaxon srebrne w zielone paski. (2014/03/17 19:26)

jerry123

A ja używam na okonie błystek wahadłowych własnej roboty, byłem w niedzielę na łowisku w Przylasku Rusieckim k/ Krakowa i powiem że wyjąłem z wody śliczne okonie. Braly na blaszki wielkości 5 cm pstrągowe, ale w sezonie często biorą na wielkości szczupakowe. Wszystkie wróciły do wody bo aż pękają od ikry. Przy tym siadały szczupaczki jeden za drugim, nie da się niestety uniknąć takich niechcianych przyłowów. Wirówki na pewno są dobre ale przy ich użyciu bardzo cierpi żyłka bo się skręca, trzeba ją często prostować. (2014/04/11 14:08)

piotrcarp

A ja używam na okonie błystek wahadłowych własnej roboty, byłem w niedzielę na łowisku w Przylasku Rusieckim k/ Krakowa i powiem że wyjąłem z wody śliczne okonie. Braly na blaszki wielkości 5 cm pstrągowe, ale w sezonie często biorą na wielkości szczupakowe. Wszystkie wróciły do wody bo aż pękają od ikry. Przy tym siadały szczupaczki jeden za drugim, nie da się niestety uniknąć takich niechcianych przyłowów. Wirówki na pewno są dobre ale przy ich użyciu bardzo cierpi żyłka bo się skręca, trzeba ją często prostować.

To moze wstawicz jakies fotki na jakie to cuda lowisz:) (2014/04/11 14:14)