Okoń na martwą rybkę i jej części

/ 4 odpowiedzi
Witam. Czy polując wieczorami z gruntu na węgorza /sandacza zdarzają się Wam brania okoni na martwą rybkę, ogonek, czy filet? Mi od roku notorycznie i to na różnych łowiskach. Okonie od 20 do 40 cm. Nigdzie się z czymś takim nie spotkałem, ani w wędkarskiej literaturze, ani w opowieściach znad wody..

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban


Okonie traktowane są jako typowe wzrokowce ale czasami możemy się zdziwić co do utartych opinii co do gatunku ryby. Pamiętam swoją lipcową zasiadkę na leszcze z przed kilkudziesięciu lat kiedy około jedenastej w nocy przy pełni szczupaki burzyły wodę. Każda ryba ma swoj węch bardziej lub mniej rozwinięty więc uważam, że okonie też mogą się tym zmysłem kierować. Biorąc pod uwagę łowienie z pod lodu okoni na przynęty naturalne (ja tyko czytam bo tak nie łowię) utwierdza mnie w tym przekonaniu, że pora doby dla głodnego i aktywnego drapieżnika nie ma znaczenia. (2020/07/18 11:22)

Majster 81


Pawle to jest norma, okoń nie gardzi martwą rybką, jej częściam. Mnie też się trafiają i to o różnych porach. (2020/07/18 12:47)

pstrag222


He he skoro drpaiezniki lubią pellet nie koniecznie rybny lub kulki. To czemu nie mogą brać na filety lub trupki przecież to mięso jak każde inne. Okonie czy bolenie to częste przy lowy jeśli można je tak określić w nocnym trupkowanie. (2020/07/18 19:20)