Okoń i szczupak na spinning

/ 6 odpowiedzi
witam wszystkich kolegów po kiju .
w piątek 2 listopada wybieram się na zbiornik zaporowy z chęcią złowienia ładnego okonia i jakiegoś szczupaka . nie mam woderów więc wzdłuż trzcin mogę łowić tylko z paru pomostów .
teraz pytanie jakich przynęt mam używać by złowić fajnego garbusa 25cm + lub szczupaka czy waszym zdaniem dobre będą różne blachy obrotowe i gumy w barwie perłowej .(łowisko dość płytkie głębokość waha się między 50cm a 2 m . i gdzie mam łowić 
dla zainteresowanych w tym jeziorze występuje ogromna liczba bialorybu takich jak lin,karp,wzdręga,amur,ploć,leszcz,karaś,tołpygaoraz drapierznikiokoń,szczupak,sandacz,sum,węgorz
grisza-78

Jeśli nie masz możliwości łowienia z łódki to popatrz najpierw, czy jeszcze przy brzegu trzymają się ławice małej, białej ryby.Jeśli tak,to będzie dla ciebie duże ułatwienie,jeśli nie, to po prostu musisz szukać. O tej porze jeśli trafisz na ławicę okoni,to możesz spodziewać się wielu emocji,zwłaszcza na obrzeżach ławicy.Co do szczupaka, to należy na pewno obserwować linię brzegową i to, co dzieje się na pograniczu roślinności wynurzonej,a otwartej wody.Po za tym wszelkie podwodne górki,dołki,powalone drzewa itd mogą być ciekawe.Cóż tu więcej można pomóc.Po prostu szukaj. A co do przynęt to musiałbym godzinę pisać co może być łowne.Życzę udanej wyprawy! (2012/10/29 17:40)

grisza-78

A jednak słówko na temat twoich przynęt. Moim zdaniem łowne i w sumie sam używam podobnych.Perłowe kopytka 5-7-9 cm na główkach o różnej gramaturze, obrotówki srebrne,złote,miedziane w tym okresie o nr 3,4 no i nie zapominaj o wahadłach,są czasem bardziej skuteczne,niż można sobie to wyobrazić. Pozdrawiam. (2012/10/29 17:43)

kolejorz16

dzieki za pomoc niestety u mnie nad zbiornikiem środa jest zakaz połowu z łodzi .
będe próbował mam nadzieje że coś uda mi sie upolować bo jade z takim kolesiem co jak z nim łowie to nigdy nic mi nie weźmie :). A jemu tak  (2012/10/29 19:14)

garbik23145

Ostatnio u mnie na starorzeczy łowiłem okonki do 27 cm za przynętę używałem kopytka 4-3cm
z solidna główka co 2 rzut i rybka kolor brzuch czerwony boki niebieskie grzbiet biały. (2012/10/29 20:38)

egzekutor

ja ostatnio używałem jaskarawego żółtego lunatika i woblera szczupak 16 cm plus alga 3 złapane 6 szczupaków powyzej 65 cm (2012/10/29 22:44)

kolejorz16

dziekuje za pomoc mam nadzieje że jutro cos złapie . (2012/11/01 16:12)