Zaloguj się do konta

Okoń - głębokość łowienia .

utworzono: 2011/02/05 18:26
edyta35

Witam wszystkich , mam pytanko na jakiej największej głębokosci łowiliscie okonie ? [2011-02-05 18:26]

nynek19

ja osobiscie ładnego okonia wyłowiłem na głębokości okolo 3-4 metry  łowiłem wtedy na spławik garbus miał około 35 cm ;) okonia możesz spotkać na różnej głębokości przy  powalonych drzewach itd ;)  [2011-02-05 18:46]

adrianek19921

Edytko zimą to okonia raczej na górce tak od 2-6 m szukaj. Czym cieplej tym okoń bliżej brzegu idzie.Ja gdy temperatura była dodatnia bądź 0 stopni łowiłem okonie od 2-3 m.Natomiast gdy była znaczny minus wtedy szukałem już go tak do 6,7 m.pozdrawiam;) [2011-02-05 18:54]

edyta35

Witam Adrianku!Podstawy łowienia okoni podlodowych myśle ,że znam, a mi głównie chodzi o to jak najgłebiej okoń przebywa i żeruje , również cię pozdrawiam . [2011-02-05 19:28]

niutek40

ja osobiscie ładnego okonia wyłowiłem na głębokości okolo 3-4 metry  łowiłem wtedy na spławik garbus miał około 35 cm ;) okonia możesz spotkać na różnej głębokości przy  powalonych drzewach itd ;) 


[2011-02-05 22:00]

niutek40

ja osobiscie ładnego okonia wyłowiłem na głębokości okolo 3-4 metry  łowiłem wtedy na spławik garbus miał około 35 cm ;) okonia możesz spotkać na różnej głębokości przy  powalonych drzewach itd ;) 

Przepraszam wyżej chciałem tak napisać , ale się poprawiam. Kolego na 4-ym wątku bierzesz udiał na jednym pytasz?na drugim doradzasz!!! 


[2011-02-05 22:12]

Wago

To pytanie moim skromnym zdaniem, kieruje pani do kolegów z okolicy, którzy znają swoją wodę. Na każdym jeziorze ryby zachowują się inaczej. Na moim ulubionym jeziorze okonie schoodzą podobnież do 15m i żerują a są dołki jeszcze głębsze ale ja osobiście tam brań nie miałem i się tam nie zapuszczam. Niektórzy twierdzą że to są najlepsze miejsca i okonie jak już tam wezmą to olbrzymy. Jak jednak wyrosłem z bajek i jak nie zobaczę to nie uwieżę. [2011-02-06 06:33]

adrianek19921

ja okonia głębiej niż 6-7 m nie szukam. I mam bardzo dobre wyniki [2011-02-06 10:00]

Grześ42

Generalnie z doswiadczenia wiem ze okoń to ryba ktora lubi sie przemieszczqac tak ze nie stoi on ciagle w jednym miejscu . W ubieglum roku łowiłem ok z gł.nawet o 10m w tym roku prózno bylo ich tam szukać wszystko zerowalo na płyciznach w ok 2-3 m. Mam na mysli ten sam zbiornik. Dobrze jak sie zna zbiornik i wie gdzie wystepuje merta ( moczarka) lub podwodne głazy lub górki w tych okolicach nalezy szukać okoni. W tym roku najwiecej zlowilem nad wlasnie moczarką a z kamieni nawet jednego .  Reasumujac okonia nalezy szukac ja za wedkowanie potrafie wywiercic do 200 przerębli . W tym roku w wekend nad jez szymbarkj bylem trzy dni w pierwszy dzien lowilem takie knotki o 10cm. Szukalem wlasnie na glebokiej wodzie . Na drugi dzien udalem sie wzdłuż brzegu w przeciwny koniec jeziora i trafilem na miejsce gdzie dostalem kilka sztuk w ok 40cm a generalnie wiekszosc to byly okonie po 25 cm.

[2011-02-13 17:05]

edyta35

Witam serdecznie ,tak właśnie oto Mi chodziło, bo Ja w tym roku łowiłam okonie nawet od 15-17 m i trafiały się  ładne sztuki od 20- 30 cm (30-stka to moja życiówka) ale takie jak palec również . A na 3-5 m też takie połowili . Ja łowie głównie na naszym  miejscowym jeziorze na górkach, ostrych spadach i rowach i zawsze powyżej 10 m . A miejsca na okonia poznałam od męża z którym na codzień wędkuje, chociaż często chodzę sama. [2011-02-13 19:03]

adrian88rr

Witam ja osobiscie lowie okonie na blatach obok podwodnych gorek jakies 8 - 12 m ale znam tez gleboczki dochodzace do 18-22 m i musze powiedziec ze wyniki takze  mialem niezle.. Widac wszystko zalezy od charakterystyki jeziora i od kaprysu ryby. Pozdrawiam
[2011-02-15 09:00]

edyta35

Witam ja osobiscie lowie okonie na blatach obok podwodnych gorek jakies 8 - 12 m ale znam tez gleboczki dochodzace do 18-22 m i musze powiedziec ze wyniki takze  mialem niezle.. Widac wszystko zalezy od charakterystyki jeziora i od kaprysu ryby. Pozdrawiam

Witam , zgadzam się z kolega adrian88rr ,to wszystko zależy jak w dany dzień ryba żeruje i wtedy mozna ją spotkać prawie wszędzie .
[2011-02-16 18:18]

adrianek19921

Witaj Edytko:) Byłem w tym tygodniu i wywnioskowałem tak że gdy słoneczko świeci u mnie garbuski trzymają się bliziutko brzegu,natomiast gdy jest pochmurno schodzą na górki tak do max 7 metrów.Ja zawsze okonia szukam tam gdzie występują muszelki:) i właśnie w tym roku zacząłem szukać przy muszelkach.Zawsze szukałem tam gdzie występują wodorosty.Ale w tym roku taki starszy Pan powiedział mi "młody poszukaj przy muszelkach mi trafiły się już 4 40centymetrowe okonie" I właśnie znalazłem takie fajne miejsce gdzie występują muszelki.Udało mi się parę ponad 30 cm wyciągnąć.Największy miał 33:) Aczkolwiek większe odpinały mi się:/
pozdrowienia:) [2011-02-16 19:00]

tomcix

ja na 6-7 m ale były ogromne [2011-02-17 11:38]

Yaro

Witam Pani Edytko! 

Z mojego doświadczenia Okonki można spotkać na różnej głębokości. Ja w najgłębszym miejscu jakim miałem okazję wędkować te piękne rybki na około 8-9 metrów.Chociaż spotkać można było też na głębokości 1,2 metra.Ale jakie piękne jest to uczucie gdy trafi się na łowisko okoni, gdy po każdym opuszczeniu blaszki wyciągamy jakiś okaz! Najwięcej z jednej przerębli udało Mi się wyciągnąć 30 sztuk.

Pozdrawiam i życzę sukcesów!!!

[2011-02-17 14:04]

szczepcio

Witam wszystkich , mam pytanko na jakiej największej głębokosci łowiliscie okonie ?


Ja łapałem nawet na 20m.
[2011-02-17 16:12]

knaga

Powiem krótko: Mam pod ( NOSEM ) wodę o głębokości około 13m. i złowiłem w niej okonia z ok. 12m. ale najczęściej łowiłem i łowię je w tej wodzie na głębokości od 0,5 - 4m.Niby zasadą jest łowienie w dni pochmurne na płytszej wodzie zaś w słoneczne na głębszej, Bzdura !!!!!!!!! Jak ŻERUJĄ to biorą zaraz po lekkim opuszczeniu przynęty pod lód, nawet tak że trzeba patrzeć na żyłkę opadającą, czy nie schodzi na bok podczas opadania zestawu, dopóki zestaw spadnie nieraz się zdziwimy że już coś TRZĘSIE wędką i siedzi GARBUSEK bo sam się zaciął i nie ważne jest czy pochmurno czy słonecznie. Ważne jest to czy mają w danym dniu chęć do żerowania. Podstawa na ZIMĘ to BAROMETR, ciśnienie stoi ze dwa,trzy dni i warto się wtedy wybrać na GARBUSKA.
[2011-02-20 00:03]

knaga

Dodam jeszcze że najlepsze efekty miałem przy ciśnieniu 1000-1010hPa podczas tzw. bystrej odwilży ale  takie warunki to można TRAFIĆ raz na kilka ZIM !!!!!!!!!! Jeśli chodzi o porę dnia to najlepiej wybrać się ze dwie godziny przed ZMIERZCHEM aż do całkowitego CIEMNA. Ważne jest żeby na LODZIE nie było TŁOKU. HAŁAS jest szkodliwy dla ludzi i RYB !!!!!!!!!!!!!!
[2011-02-20 00:18]

FRED80

Z tego co ja wiem to jest to uzależnione od wody .Czyli tam gdzie łowisz .Kazde łowisko jest inne tak samo jak ludzie ile łowisk tyle sposobów
[2011-02-21 16:33]

FRED80

to tak jak z ludzmi ile łowisk tyle sposobów na jednym płytka woda na drugim głęboka a na jeszcze innym pod powierzchnią
[2011-02-21 16:34]

FRED80

to nie ma znaczenia każde łowisko jest inne to jak z ludzmi ,ile łowisk tyle sposobów
[2011-02-21 16:36]

knaga

I tu Masz rację !!!!!!!! Powiem Wam tak: BYSTRA ODWILŻ to warunki rzadko występujące w Polsce: kilka dni MROZU, ciśnienie ok 1002hPa i nagle odwilż z tym że ciśnienie stoi w miejscu i później znowu po kilku dniach MRÓZ i jak się trafi w takie warunki to :SUKCES MUROWANY. Najlepiej właśnie się wybrać w czasie ODWILŻY,po środku, żyłka nie marznie, otwory czyste i : BIERZE RYBA !!!!!!!!!!! Pozdrawiam !!!!!!!!!!!
[2011-02-25 21:40]

edyta35

Witam , okonie brały dzisiaj dosyć intensywnie na 15- 20 m i były to różnej wielkości mimo pochmurnego dnia i wietrznej pogody czego nie mogę powiedzieć o dniu wczorajszym , pogoda słoneczna wprost wymarzona do wędkowania a brały mizernie chociaż  trafił się jeden 31cm .  [2011-02-27 22:18]