Zaloguj się do konta

Okolice jeziora Wągrowiec Wielkopolska

utworzono: 2011/02/09 23:04
Draq

Witam.  Czy jest jakiś wędkarz który łowi w okolicach Wągrowca, dokładnie na jęziorach:
Durowskie
Kobyleckie
Rygielskie/Kaliskie
Grylewskie
Chciałbym się dowiedzieć jak tam z rybostanem. Głównie interesuje mnie gdzie na okonia lub sandacza mogę się zastawić na jednym z tych jezior. Jeśli ktoś tam łowi to chętnie dowiedziałbym się jakie gatunki występują w tych jeziorach.
[2011-02-09 23:04]

nitass

hmmm OKOŃ napewno JEZIORO RYGIELSKIE NAPEWNO CZESZEWSKIE ALE Z LODZI wedkuje tam naprawde ladne jeziora ale przetrzepane przez spółke "MAJ" ale sa jeszcze rybki [2011-03-26 21:22]

schark

W okolicach Wągrowca gdzie złowić ładną płoć leszcza a może do skoków warto się wybrać?
Pozdrawiam!
[2012-05-06 03:39]

Draq

Płoć na Durowie, chyba największa w okolicy :) Tylko nie na białe, a na pszenicę.
[2012-05-11 16:07]

schark

Na durowie to cierzko o rybkę myśle raczej o jakims jeziorku pzw ,ostatnio ciekawe rzeczy o rzece węłnie słyszałem tylko w samym wągrowcu to pewnie nic niema bo nikt nic nie pisze.
myślałem o wyprawie na rogozninskie jezioro jeszcze tam nigdy nie łowiłem jak ktoś coś wie to prosze o opinie tego jeziora z góry dziekuje .Pozdrawiam.

[2012-05-12 18:29]

fredy1

Witam. jestem nowy na forum, ale tak mnie temat zaciekawił, że szok.

Mam kładkę w Durowie i powiem szczerze, że jeżdzę od ponad miesiąca z wujkiem i tatą na przemian, każdy z nas nęci i jedyne co złapaliśmy we trójkę od półtora miecha to ukleje...Aż żal.

Dzisiaj pojechałem na Kobylec od strony Krosna (od łąki), fala jak na morzu i przez 3h 2 brania.


Dołączam się do tematu - gdzie można połapać np leszcza, płoć, karasia, czy chociaż krapia dla przyjemności. Jakieś jezioro spółki "MAJ" jeszcze nam to oferuje ?? Czy wszystko prądem wybite ??

Podpowiedzcie koledzy w promieniu do 20km jakieś ciekawe jeziorko.

[2012-06-03 20:33]

Draq

Witaj :) Dzisiaj pływałem trochę łodzią po Durowskim za szczupakiem, ale bez rezultatów. Ogólnie to na Durowie ostatnio kicha z drapieżnikiem, póki co jeden wymiarowy szczupak. Płoć bierze. Takie po 20-25cm bez problemu po jednym zanęceniu pszenicą podchodzą. Trzeba poczekać aż woda przekwitnie i się nagrzeje bo jak sam widzisz jest brudna. Krąpie to wszędzie są plagą, zwłaszcza takie po 15cmtrów... Leszcza trochę na Kobylcu zostało podobno, ale ja tam ostatnio ładne leszcze to 2lata temu łowiłem. Jezioro Pawłowskie ciekawie wygląda ( w Pawłowie Żońskim). Woda czysta, podobno dużo lina i szczupaka tam mają, ale jak byłem rekreacyjnie tam bez wędki i rozmawiałem z wędkarzami to mówili, że rewelacji nie ma. Karasia raczej jest niewiele, podobno na Laskownicy skubią japońce od czasu do czasu. Może słabej zanęty używacie. Latem w zeszłym roku to ładnie leszcz podchodził i większy krąp. Ale to trzeba miejsca znać :)
[2012-06-03 23:11]

djcz

Jeśli jedziesz "powędkować":
Durowskie - ładne płocie tylko pszenica
Grylewskie - leszcz 25-40cm na białe robaki ale trzeba daleko rzucać
Czeszewskie - lepiej zaopatrzyć się w łódkę :(
Kobyleckie - więcej tam nie jadę :)
Łęgowskie - cięższy zestaw i walić na pół jeziorka bo przy brzegu płocie do 15cm
Rogozińskie - rzucaj przy czcinie. Kumpel ciągnął tam ostatnio piękne, mięsiste wzdręgi na kukurydze.
Kaliszańskie - był szczupak pare lat temu ojciec w jeden weekend przywiózł 4szt na blache z łódki jak jest teraz nie wiem. Z białej rybki głównie płoć 15-25cm karpiowatych tam nie dostałem :)

Jeśli jedziesz "na ryby" zapomnij o tych wodach. Rozejrzyj się po za obszar W-ca np. Margonin, Skoki, Rogoźno... Bliżej masz PZW np. Łęgowo Małe albo Żońskie(chyba). Tam z pewnością zarybiają :) Jeśli chcesz coś cięższego oczywiście Rybowo, później Antoniewo, j.Czarne, itd. Wszystko znajdziesz u wujka google. Korzystając z okazji pozdrawiam całą elitę wągrowieckiej spółki!
[2012-07-27 13:35]

Draq

A na Czeszewie z łódki można coś ładnego dostać? Tak się składa, że właśnie mam jedną małą łódkę i nie wiem gdzie postawić. Rybak widziałem, że ładnie szczupaki tam trzepie, nawet po 3-4kg. Tylko słyszałem, że problem z dojazdem jest.
[2012-10-01 22:30]

djcz

Nie byłem tam kope lat dlatego najlepiej będzie jeśli podskoczysz obczaić sobie osobiście. Wiem, że kiedyś był nie tylko problem z dojazdem to i ilość miejsc z brzegu była minimalna dlatego warto było zainwestować w łódeczkę bo wędkarzy nie było tam zbyt wielu. Ryba sobie rosła, białoryb był największy spośród okolicznych jezior. Ale tak było kiedyś. Musisz jechać i spróbuj osobiście bo okoliczni mieszkańcy nigdy prawdy ci nie powiedzą o swojej wodzie...
[2012-10-02 09:24]

Draq

Warto na Mały Bukowiec jechać z nastawieniem na szczupaka? Wiem, że to śmiesznie brzmi: Spółka Maj i szczupak ale już nie mam pomysłu. Na Durowie na żywca biorą takie po 30cm szczupaki... chociaż 2 tyg temu miałem kpl wymiarowych :D Coś ostatnio pogorszyły się brania w okolicy czy to tylko moje odczucie?
[2012-10-14 21:39]

majek1016

Ja byłem tam 3 razy i nigdy nie wróciłem bez ładnego leszcza:D [2013-08-08 21:51]