Oklejanie woblera

/ 7 odpowiedzi
Witam. Mam parę pytań.
1.Czy istnieją naklejki na woblery ? Gdzie mogę ich nabyć ?
2.Jak malować woblery pędzlem i jakich farb do tego używać ?
3.Jak został wykonany ten wobler? (zdjęcie poniżej)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jakub Woś

To chyba Wobler z Roztocza Piotra Mołdocha. Wydaje mi się że oklejony prawdziwą łuską okonia. (2015/04/19 17:13)

Artur z Ketrzyna

To chyba Wobler z Roztocza Piotra Mołdocha. Wydaje mi się że oklejony prawdziwą łuską okonia.

Też tak myślę że oklejony zdjętą skórą z ryby.
Takie cacka widziadłem na filmie WMH.

No chyba że to doskonały malunek. Dzisiejsza technika, pozwala bardzo realnie odtworzyć naturalne wzory. (2015/04/19 18:12)

adrian-kulka

Dziękuję. A wie ktoś może jak spreparować rybią skórę ?
A i jeszcze jedno czy istnieją naklejki na woblery ? (2015/04/19 19:58)

gruby12345

odpowiedz na pierwsze pyt naklejki na woblery istnieja to tak zwana kalkomania i większość osób bawiących się w to same je robi na kompie i drukarce pod dany wzor i wielkość woblera .

pyt 2 można malować pędzelkami potrzeba ich kilka a nawet kilkadziesiat rozne wielkości i kształty a farbki najlepiej akrylowe  bo nie wchodzą w reakcje z lakierami jest tego w pip na allegro do tego potrzeba dużej wprawy by stworzyć cos pięknego np. jak kolega Roman Sidlo który jest naprawdę dobry w te klocki .

pyt3 Z tym oklejaniem rybia skora to lepiej sobie darować z tym jest do cholery roboty i trzeba niec duza wprawe i spory staz w struganiu wobkow żeby to ogarnąć ale próbuj jak nie spróbujesz to się nie przekonasz . Pozdrawiam

(2015/04/23 21:54)

alxxx

woblery można również malować aerografem....mój najłowniejszy wobler jakiego miałem był malowany  malutkim pędzlem w niezbyt piękny sposób ale po mimo tego był bardzo skuteczny....kolory które miał to zielony grzbiet i żółto czerwony brzuch niestety go straciłem....nie wiem czy praca czy też kolory były tak skuteczne na szczupaki,w każdym bądz razie połowy mówiły same za siebie.... (2015/04/24 20:58)