Zaloguj się do konta

Ograniczenia wędkarstwa - Rozporządzenie MGMiŻŚ

utworzono: 2016/11/25 07:50
baloonstyle

Rozporządzenie które ponownie podcina skrzydła wędkarzom.

Artykuł i debata - Naciśnij tu [2016-11-25 07:50]

Blitz

Nie widzę tragedii w tym rozporządzeniu, chociaż nie podoba mi się zapis: "nie prowadzi się połowów wędką na obszarze morskich wód wewnętrznych, w granicach portów morskich od dnia 15 września do ostatniego dnia lutego"

Dla wyjaśnienia:
Morskie wody wewnętrzne:
-część Jeziora Nowowarpieńskiego i część Zalewu Szczecińskiego wraz ze Świną i Dziwną oraz Zalewem Kamieńskim, znajdująca się na wschód od granicy państwowej, między Rzecząpospolitą Polską, a Republiką Federalną Niemiec, oraz rzeka Odra, pomiędzy Zalewem Szczecińskim, a wodami portu Szczecin;
-część Zatoki Gdańskiej, zamknięta linią podstawową, biegnącą od punktu o współrzędnych 54°37′36″N 18°49′18″E (na Mierzei Helskiej) do punktu o współrzędnych 54°22′12″N 19°21′00″E (na Mierzei Wiślanej);
-część Zalewu Wiślanego, znajdująca się na południowy zachód od granicy państwowej między Rzecząpospolitą Polską, a Federacją Rosyjską na tym Zalewie;
-wody portów określone od strony morza, linią, łączącą najdalej wysunięte w morze stałe urządzenia portowe, stanowiące integralną część systemu portowego. [2016-11-25 08:51]

luxxxis

A ja widzę... Z dniem 15 września z wód Martwej Wisły i Zatok znikną wędkarze,zastąpią ich rybacy,oznacza to że nikt im już nie będzie przeszkadzał i na ręce patrzał.W tej chwili pomorskie wędkarstwo to belona,trotka z plaży,sandały z martwej,okonie z zalewu-po dupie dostaną wszyscy począwszy od sklepikarzy,restauratorów...Te ryby ściągały tu tłumy,oni gdzieś jedli,spali,tankowali,sporo imprez opiera się na nich-choćby Street Fishing,dnia zabrakło a byłby niemożliwy do realizacji.Bandzie dysydentów z pzw nie spodobało się że ludzie odchodzili i mając ich w dupie wykupywali -wody morskie,więc zastawili "wnyki" a jakiś durny ministerzyna podpisał.Tyle że nie wzięto pod uwagę wędkarzy... i wsadzono rekę w nocnik bo z tego co mi wiadomo to będzie się działo:) Tego nikt płazem nie puści i któryś tam urzędas zmuszony będzie do ciagnięcia własnej wątroby po lokalnych ulicach. [2016-11-26 16:34]

cierpliwy1

 Wsród wędkarskiej społeczności nigdy nie było zgrania (wystarczy zagłębićsię w posty na tym portalu) dlatego nikt wątroby nie będzie za sobą ciągnoł a szkoda.Pewnie kolega ma rację pisząc ,że PZW zrobiło wszystko aby wyłączono porty z możliwości amatorskiego łowienia ryb ,bo jak nie ma się czym zachęcić do wsępowania w szeregi członków  PZU ,to trzeba ich zmusić .Zawsze tak było i jak widać nic się nie zmieniło a koledzy ,którzy prtestowali 2 razy na ul Twardej pod zarządem PZW są stawiani przed sądami koleżeńskimy o czym pewnie społeczność wędkarska nie wie. [2016-12-06 09:50]

Romuald55

Jeżeli Kolego cierpliwy uważasz ,że PZW jest tak wszechmocne ,że aż minister ulega naciskom działaczy wędkarskich to obawiam się że żyjesz w świecie fantazji. [2016-12-06 15:53]

Artur z Ketrzyna

 Wsród wędkarskiej społeczności nigdy nie było zgrania (wystarczy zagłębićsię w posty na tym portalu) dlatego nikt wątroby nie będzie za sobą ciągnoł a szkoda.Pewnie kolega ma rację pisząc ,że PZW zrobiło wszystko aby wyłączono porty z możliwości amatorskiego łowienia ryb ,bo jak nie ma się czym zachęcić do wsępowania w szeregi członków  PZU ,to trzeba ich zmusić .Zawsze tak było i jak widać nic się nie zmieniło a koledzy ,którzy prtestowali 2 razy na ul Twardej pod zarządem PZW są stawiani przed sądami koleżeńskimy o czym pewnie społeczność wędkarska nie wie.

Ja nie byłem na Twardej a też byłem postawiony przed sądem koleżeńskim okręgu Olsztyńskiego.
Takie ich trik nastraszenia i pozbycia się niewygodnych im ludzi. A swojakom brudy pod dywan zamiatają.

Co do tego rozprowadzenia, w to wątpię że to będzie zamieszane. Jak już Obstawiał bym tak jak Luxxxis
Sprawka rybaków i opłacanych przez nich ichtiologów.
Tak to się robi. Pisze się pismo popierając je opinią ichtiologa przez siebie opłaconego. :-)
Tak robi i PZW by rybacy mogli odłowić nie wymiarowe ryby :-) [2016-12-06 17:43]

Kacper z Belchatowa

to co napisałęs jest straszne, ale niestety taka jest prawda :-( [2016-12-06 17:58]

Romuald55

Nie wydaje mi się,żeby minister wikłał się w jakieś rozgrywki rybaków czy ichtiologów.Raczej upatrywałbym jakichś dyrektyw unijnych urzędników. [2016-12-06 22:37]

cierpliwy1


  [2016-12-07 17:32]

cierpliwy1

Jeżeli Kolego cierpliwy uważasz ,że PZW jest tak wszechmocne ,że aż minister ulega naciskom działaczy wędkarskich to obawiam się że żyjesz w świecie fantazji.
Kolego Romualdzie, ja nigdzie nie napisałem ,że PZW jest wszechmocne ,ale przy dobrej motywacji takie rzeczy jak wprowadzenie zakazów można przeforsować zważywszy długoletnią współpracę pomiędzy PZW a RZGW.Ja Romualdzie miałem okazję troszkę poznać cwaniactwo jakie od lat panuje w PZW na szczeblu wyższym jak koło a nie wiem jakie są Twoje doświadczenia ,poza tym w porcie Płockim już ZO nie mając podstaw prawnych wprowadzili zakaz połowów i nawet PSR nałożyła sporo mandatów ,też nie mając podstawy prawnej .Dopiero kolega Walczak po kilku sprawach sądowych przywócił porządek ,ale za to PZW usunęło go ze stowarzyszenia i taka jest rzeczywistość kolego Romualdzie
  [2016-12-07 17:45]

LeoAmator

PZW dziad, dziada goni ,ręka, rękę myje.Najgorsze jest to ,że jak jedne dziady popadają z nadmiaru życia to na ich miejsce wlezo następni.
Z drugiej strony każdy pilnuje swego interesu,czyż nie, bo mu wolno. [2016-12-10 01:32]