Zaloguj się do konta

Ograniczenia w Gospodarstwie Rybackim Szwaderki

utworzono: 2012/04/12 20:27
Szpulka28

Witam. Mam problem. Czy ktoś orientuje się jakie są ograniczenia ilościowe i wagowe na jeziorach przynależnych wyżej wymienionemu gospodarstwu? Udało mi się dotrzeć do regulaminu na 2012 rok gdzie cytuję: "LIMITY POŁOWU, WYMIARY ORAZ OKRESY OCHRONNEDla wszystkich gatunków złowionych ryb obowiązuje dobowy limit 4kg"Poniżej  tabelka z wymiarami ochronnymi dla boleni, linów, okoni, pstrągów potokowych, sandaczy, sieji, szczupaków i węgorzy i dla niektórych okresy ochronne.  Czy chodzi o to, że można złowić tylko 4kg ryb sumując wagi zarówno tych wyżej wymienionych oraz innych jak: płoć, leszcz, krąp? Nie ma ograniczenia ilościowego czy może obowiązuje to ogólne z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb plus , że te ryby złowione w sumie nie mogą ważyć więcej niż 4kg? Proszę niech mi ktoś kompetentny, kto zna się na tych przepisach, to wyjaśni bo już wychodzę z siebie. Rozpoczynam przygodę z wędką, jeszcze nie wyjechałam nad wodę a już się zirytowałam. [2012-04-12 20:27]

bodekk66

skoro zaczynasz wędkarstwo to złap sobie pierwszą i się ciesz z niej,a czy 4 kg to mało i obojetnie gdzie czy to pzw czy pgr-ryb ,zastanów się jeszcze może najlepiej znieś jakie kolwiek limity,chyba ci nie pomogłem tym wpisem [2012-04-12 22:51]

sarnina

A nie mozesz do nich zadzwonic i zapytac ? [2012-04-12 23:13]

Szpulka28

Już się wszystkiego dowiedziałam dzięki-ja cieszę się z każdej rybki ale chcę bardzo dobrze znać regulamin żeby nie popełniać błędów i po prostu wydało mi się te 4 kg to mało bo z wędkowaniem to są moje początki ale jeżeli chodzi o jeziora Szwaderek!!!  "skoro zaczynasz wędkarstwo  to złap sobie pierwszą i się ciesz z niej"-wydało mi się mało bo to nie będą moje pierwsze rybki i jak złapię jakąś większą podobną do moich poprzednich czytaj karp, lin, szczupak to można powiedzieć, że limit wyczerpany. I tylko dlatego napisałam "mało"-ze zwykłego zdziwienia.
Nie narzekam na mały limit a raczej na sposób poinformowania wędkarzy o zmianach w regulaminie ale to już mnie nie dotyczy:) znalazłam życzliwą osobę i informacje mi potrzebne.Pozdrawiam i dzięki za pomoc [2012-04-13 07:24]

JWpawel

Witam.

W tamtym roku było 5kg. teraz jest 4kg.
Tak przy okazji gdzie zamierzasz łowić. Na wszystkich jeziorach czy na którymś konkretnie?
Ja byłem w sobotę (14.04.) na jeż. Staw i niestety same płocie - chociaż ładne i krąpie z gruntu. Leszcza się nie udało, ale jedno branie miałem takie że żyłka 0,23 strzeliła jak nitka. Karp? Po tej akcji brania w tym miejscu się skończyły. Potem wszedł w łowisko kormoran i po wędkowaniu.

Pozdrawiam.
[2012-04-16 16:37]

misiekk35

To bardzo dobrze świadczy, że czytasz i przestrzegać będziesz regulaminu gospodarza łowiska bo to nie jest niestety obecnie regółą. Ale

   Polityka - skuteczna zresztą - gospodarza tych wód nie sprzyja niestety wędkarzom -tzn wyłapać wszystko /choćby w tarle/, by nam hobbystom niewiele pozostało.  Patrz niedawne wypowiedzi rybaka na tym forum o przewadze ekonomicznej odłowów sieciowych nad turystyką wędkarską. No zgodnie z prowadzoną tam "oświeconą" dla tubylczych rybaków te 4 kg rybek ciężko będzie ci złowić. Ba, złapanie paru płotek dzień cały może zająć. O innych gatunkach nie myśląc. Znajoma bufetowa z pewnego ośrodka nad Marózkiem opowiadała mi, że tamtejszy kontraktowy rybak oferował jej na lewo sanczyka 30cm w maju. Pogoniła, bo mąż to wędkarz.

   Ja znam Pluszne, Maróz, Łańskie, Niskie, Staw, Wysokie itd. Wyszabrowane, ale da się jeszcze rybaków czasami wkur.....ć łapiąc olbrzymie leszcze lub liny. NIe jest to proste.Trzeba poświęcić całe lato, by jesień i to niekoniecznie, przyniosła parę naprawdę pięknych sztuk.

   Ze szczupłym daruj sobie. Tam pływa zaledwie parę pistoletów i może /optymistycznie/ jeden przetrwa do następnego sezonu. Bywają okonie, ale te większe tylko na Plusznym.

   Szczupłego w sezonie połapiesz na pewno na Popluszu, ale to łowisko ciężkie - tylko z brzegu.

   Pytaj, bo okolice są mi znane.

[2012-04-19 00:48]

Szpulka28

No muszę przyznać, że ostatnio nie miałam czasu tu zajrzeć, bo całą majówkę spędziłam nad wodą. Posiedziałam trochę na Omulewie, Szkotowie, Borówku i na rzece w Waplewie. Udało mi się złowić jednego wymiarowego szczupaka a poza tym płocie, krąpie, leszcza. Przy holu małej płotki szczupak uderzył w nią. Po wyjęciu z wody krew puściła się wzdłuż śladów po zębiskach. Po drugim zarzucie straciłam holowaną rybkę razem z przyponem. Widać wygłodniałe chłopaki:)A poza tym to mnóstwo drobnicy. Szło się zdenerwować bo łapały przynętę w locie. 
Dziękuję bardzo za pomocne odpowiedzi. Będę się radzić w razie potrzeby.Pozdrawiam i udanych łowów życzę xD [2012-05-06 16:23]

zbynio 33

witam. mam kilka pytań odnośnie jezior; Gardyny, Kownatki, Szkotowo, Głowacz, Konty, ponieważ są to jeziora najbliżej usytuowane względem mojego miejsca zamieszkania. łowi ktoś na tych jeziorach?? jak z rybą w tych jeziorach?? co byście polecili?? proszę o odp.
[2013-09-22 12:44]

chibosz

Odnośnie GR Szwaderki to z roku na rok niszczą jeziora. W tym roku w kwietniu rybacy wpłynęli kilkakrotnie na zatokę tarłową zarówno szczupaka lina leszcza i przejechali ją niewodem zabierając przede wszystkim esoxa tuż po tarle ( tłumaczą ze pozyskiwali ikrę )Robiąc to niewodem zniszczyli zupełnie strukturę dna ( widzę to sondując zatokę )Poza tym szczupaczki < 50 cm strasznie poranione a złapać takiego >60 cm to sukces , co do nie dawna było normą. Mam nadzieję że ośrodek rządowy zrobi z rybakami porządek.Z uzyskanych informacji wyciągnęli piękne samice powyżej 10 kg. Łańsk zaczyna z roku na rok przypominać jezioro Pluszne - ciernik ryba dominująca. Nagłaśniajmy działania kłusowników rybaków  i także wędkarzy którzy przesadzają z wymiarami i ilością złowionych rybek. Co zostanie dla naszych dzieci?
Daniel [2014-05-14 21:13]

zbynio 33

Odnośnie GR Szwaderki to z roku na rok niszczą jeziora. W tym roku w kwietniu rybacy wpłynęli kilkakrotnie na zatokę tarłową zarówno szczupaka lina leszcza i przejechali ją niewodem zabierając przede wszystkim esoxa tuż po tarle ( tłumaczą ze pozyskiwali ikrę )
Robiąc to niewodem zniszczyli zupełnie strukturę dna ( widzę to sondując zatokę )
Poza tym szczupaczki < 50 cm strasznie poranione a złapać takiego >60 cm to sukces , co do nie dawna było normą. Mam nadzieję że ośrodek rządowy zrobi z rybakami porządek.
Z uzyskanych informacji wyciągnęli piękne samice powyżej 10 kg. Łańsk zaczyna z roku na rok przypominać jezioro Pluszne - ciernik ryba dominująca. Nagłaśniajmy działania kłusowników rybaków  i także wędkarzy którzy przesadzają z wymiarami i ilością złowionych rybek. Co zostanie dla naszych dzieci?


Daniel

Już sam sprawdziłem.... Dobrze napisane...
[2015-11-19 17:29]

zbysiek4

Witam koledzy zapraszam nie tylko do narzekania ale i również do działania i wysłania maili po wędkowaniu z wnioskami oraz postulatami jakie Was bolą takich jak rybostanu wód brak kładek i pomostów brak podjazdu na jezioro brak śmietników itp do takich instytucji jak wydział ochrony środowiska mail mailto: GS@POWIAT-OLSZTYNSKI.PL
Jak i również do WODY POLSKIE KTÓRE DZIERŻAWI WW WODY zz-olsztyn@wody.gov.pl

REAGUJMY ..... [2021-01-29 13:51]