Ogólnopolska petycja do PZW

/ 170 odpowiedzi / 3 zdjęć
lynx


Z reguły pozwolenia wodno-prawne i co za tym idzie ustalane są na dziesięć lat, więc przez te dziesięć lat wpuszczane są ciągle te same ryby i w podobnych ilościach co było ustalone na początku. Z drugiej strony wielu kolegów wędkarzy ma gdzieś rejestry połowów i ich nie wypełnia, lub wypisuje głupoty, a z drugiej strony nie zawsze ktoś w okręgu przegląda owe rejestry. I jest jak jest.

U nas kiedyś było odwrotnie. Okręg zwrócił nam uwagę, że wyłowiliśmy dwa razy więcej ryb niż oni wpuscili, to skąd były ryby. Tyle nawpisywali.Hmm.. czyżby wszystkie ryby były z zarybień, nie było ryb w ogóle? to chyba tylko jakieś stawy zarybiane ku uciesze okolicznych wędkarzy wyrośniętym karpiem czy amurem, które są w mig wyławiane. W normalnych wodach żyją ryby nie tylko z zarybień, zarybienia to tylko maleńki procent tego co żyje w wodach.

Niby tak ale tez i odłów jest duży a to było dużo ponad rozsądek. Prewidywany stan + zarybienie - odłow < od wpisu, a przecież jeszcze coś powinno zostac. (2013/12/15 15:08)

bluehornet


Prośba do dwóch Kolegów Wędkarzy o zaprzestanie prawienia sobie wzajemnie " uprzejmości " .
(2013/12/15 15:17)

roberttt


Koledzy !!!

Zwracam się do Wędkarzy Pasjonatów,
widzę, że petycję podpisało już ponad 300 osób,
wspomóżmy słuszną akcję.

Należy pokazać w PZW, że ludzie sportowo podchodzący do tematu wędkowania i podnoszą ręce w proteście do całej obecnej sytuacji.

Należy mieć na uwadze, że druga grupa „wędkarzy” nie chce zmiany obecnej sytuacji co widać we wcześniejszych wpisach, miejmy nadzieję, że wkrótce będą marginesem naszej społeczności .

Ja podpisałem.
Trwało to kilkanaście sekund.


(2014/01/05 07:10)

u?ytkownik221


Zawołajcie tego wędkarza, on naprawi PZW :)))))))))))) (2014/03/06 15:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.