Ogólnopolska petycja do PZW

/ 170 odpowiedzi / 3 zdjęć
JKarp


Czym innym jest o czym mówisz a czym innym to co powiedział urzędnik ;-)
SSR powinno zostać i być ale powinno działać na zupełnie innych zasadach i uprawnieniach.JK (2013/11/29 15:08)

u?ytkownik221


Kristoph1 dlaczego ty wypisujesz takie głupoty?

Naucz się czytać ze zrozumieniem...

Zadałem tylko pytanie, mógłbyś odpowiedzieć czasem, mam nadzieję że czytasz ze zrozumieniem.

Podkreśliłem tekst na czerwono jakie jest podejście do zakładania SSR. Nie pisałem wszystkiego bo szkoda słów te 2 teksty mówiły wszystko.
No i jak chcesz założyć SSR, jak na zebraniu jest tylko zarząd i parę osób (3 członków)?.
Kto ma być w tej SSR? Członkowie zarządu? Przecież oni już mają jakieś obowiązki. Chcesz by jeszcze więcej za fri robili?
Co, z tych 3 członków ma być w SSR? Ciut za mało, by sklecić z tego SSR, tym bardziej że 2 z nich nie ma zamiaru w tym uczestniczyć.
By złożyć wniosek do starostwa o powołaniu SSR. Trzeba też przedstawić im plan działań takiej straży (np.; wskazać jaki obszar jeden czy więcej powiatów), szkic struktury (jakie masz zaplecze ludzi chętnych do członkostwa, i z jaką jednostką PSR chcecie współpracować). W jakim zakresie chcecie działać.
W starostwie rozpatrują ten wniosek, biorąc pod uwagę wasze wskazówki i przepisy o SSR. I uchwałą powołują do życia SSR.
Ale jak ty chcesz ją powołać, jak nie ma osób chętnych do wstąpienia w strukturę SSR, i osoby która by to nadzorowała jako komendant SSR?

Ps.
Dobrze że choć masz wrażenie że czytasz ze zrozumieniem. Bo ty tylko próbujesz ze mnie zrobić jakieś pośmiewisko. Szukasz jakiegoś potknięcia w moich wypowiedziach.

Powiedz sam co jedna osoba może zrobić, jak reszta ma wszystko to w dupie?
Bo są członkami w PZW by w zamian za opłacenie składek z wykorzystaniem wszystkich zniżek, chcą mieć dostęp do jak największej liczby łowisk itd. Żaden nie ma zamiaru nic zrobić społecznie (Bo nie rozumie że jak zadba o łowisko na którym wędkuje, to też będzie to z korzyścią dla niego).
Mają problem nawet raz w roku wstawić się na zebraniu w kole. A przecież tam jest ustalany; "plan pracy oraz projektu preliminarza budżetowego na rok" np.; 2014r. (czyli wykonanie jakiś prac na rzecz koła i łowisk), są składane i przegłosowywane "Wolne wnioski", a jak przejdą to są wdrażane w życie i są częścią
planu pracy oraz projektu preliminarza budżetowego na kolejny rok kalendarzowy.


Powiem Ci jedno, sam masz problem. Bo jak byś chciał coś zmienić w PZW i zadziałać, to na tym forum szukał byś sprzymierzeńców, a nie robił se wrogów przez bezpodstawne pomówienia. I jak chodzisz na zebrania (o ile chodzisz) już byś miał pewne informacje, które dużo mogą zmienić i przygotować władze do nadchodzących zmian i szkoleń.



Odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz co się do ciebie mówi czy pisze, już wcześniej napisałem że nie ma możliwości by się odbyło jakiekolwiek zebranie w moim kole bez mego udziału gdyż poniekąd sam je organizuję z racji pełnionej funkcji w swoim kole. Następna sprawa nie masz pojęcia jak zorganizować SSR, na jakich zasadach działa, kto ją powołuje itd, jak zresztą na wiele innych tematów związanych czy to z PZW czy w innych kwestiach. Przez kilka lat nie potrafiłeś nic zrobić ze swym stowarzyszeniem, o którym prawie nikt nie wie w twoim mieście. Twoje macierzyste koło dystansuje się od ciebie, nie odpowiedziałeś dlaczego. I choć rozpisujesz się tu na forum jaka z ciebie energiczna osoba to praktycznie prócz pisania nic nie zrobiłeś, ja w odróżnieniu do ciebie mam wiele sukcesów w działalności społecznej związanej z wędkarstwem PZW i nie muszę ci niczego udowadniać. Jeszcze jedno jak nie masz żadnych argumentów potwierdzających twoje racje atakujesz innych, że nie czytają zrozumieniem, dla mnie się wydaje że jest całkiem odwrotnie. (2013/11/29 16:51)

u?ytkownik16322


Skończcie już wreszcie z tymi pierdułami. Qrwa  to już jakaś paranoja.
Julian (2013/11/29 17:35)

Artur z Ketrzyna





Powiem Ci jedno, sam masz problem. Bo jak byś chciał coś zmienić w PZW i zadziałać, to na tym forum szukał byś sprzymierzeńców, a nie robił se wrogów przez bezpodstawne pomówienia. I jak chodzisz na zebrania (o ile chodzisz) już byś miał pewne informacje, które dużo mogą zmienić i przygotować władze do nadchodzących zmian i szkoleń.



Odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz co się do ciebie mówi czy pisze, już wcześniej napisałem że nie ma możliwości by się odbyło jakiekolwiek zebranie w moim kole bez mego udziału gdyż poniekąd sam je organizuję z racji pełnionej funkcji w swoim kole. Następna sprawa nie masz pojęcia jak zorganizować SSR, na jakich zasadach działa, kto ją powołuje itd, jak zresztą na wiele innych tematów związanych czy to z PZW czy w innych kwestiach. Przez kilka lat nie potrafiłeś nic zrobić ze swym stowarzyszeniem, o którym prawie nikt nie wie w twoim mieście. Twoje macierzyste koło dystansuje się od ciebie, nie odpowiedziałeś dlaczego. I choć rozpisujesz się tu na forum jaka z ciebie energiczna osoba to praktycznie prócz pisania nic nie zrobiłeś, ja w odróżnieniu do ciebie mam wiele sukcesów w działalności społecznej związanej z wędkarstwem PZW i nie muszę ci niczego udowadniać. Jeszcze jedno jak nie masz żadnych argumentów potwierdzających twoje racje atakujesz innych, że nie czytają zrozumieniem, dla mnie się wydaje że jest całkiem odwrotnie.

Organizować zebranie, a mieć informacje z okręgu, co do ich planów. To 2 różne rzeczy. (rozumiesz te zdanie?)
To podkreśla twoją inteligencje. I rozumienie tego co czytasz.
Mam cie w d... i nie chce mi się z tobą dyskutować. Bo to tak jak by z d...m rozmawiać.
Dobranoc panu. (2013/11/29 17:42)

ryukon1975


Skończcie już wreszcie z tymi pierdułami. Qrwa  to już jakaś paranoja.
Julian


 

 

 

Paranoją jest że władze państwa oddały wody pod "władzę" pzw, środek Europy a ja zamiast ryb siaty kłusownicze wyjmuję. Zarząd danego koła weźmie pieczę nad sadzawką 10 ha z hodowlą a prawdziwe wody giną pod władzą kłusowników i ogólnego ogłupienia.

(2013/11/29 17:45)

Artur z Ketrzyna


Skończcie już wreszcie z tymi pierdułami. Qrwa  to już jakaś paranoja.
Julian

Sory. Ale koleś ma problem. Ja to kończę. Ale ten zaraz znowu zacznie, w innym wątku. On mnie kocha inaczej, ale ja nie odwzajemniam.... (2013/11/29 17:45)

JKarp


Julian wiesz w sumie to może i są pierdoły. W każdym razie gdyby były to pierdoły dotyczące łowienia na różowe haczyki bo ryby w nocy widzą takie haczyki pewnie siedziałbym i śmiałbym się do rozpuku.Jednak nie jest to w moim stylu i guście nie reagowanie na nieprawdę pisaną i podawaną jako prawda absolutna na dokładkę zarzucanie, że nie czytam ze zrozumieniem, że nie rozumiem tego co czytam itd. Zwróć uwagę, że nie tylko ja tak myślę.
JK (2013/11/29 17:48)

Artur z Ketrzyna


Julian wiesz w sumie to może i są pierdoły. W każdym razie gdyby były to pierdoły dotyczące łowienia na różowe haczyki bo ryby w nocy widzą takie haczyki pewnie siedziałbym i śmiałbym się do rozpuku.Jednak nie jest to w moim stylu i guście nie reagowanie na nieprawdę pisaną i podawaną jako prawda absolutna na dokładkę zarzucanie, że nie czytam ze zrozumieniem, że nie rozumiem tego co czytam itd. Zwróć uwagę, że nie tylko ja tak myślę.
JK

No faktycznie Ty i ten K1.
Ty w porównaniu do niego masz sporo racji w pewnych tematach. Jak i nawet nie raz skorzystałem z twojej wiedzy. Ale ten to myśli że taki genius bo z dzieciakami konkursy wędkarskie kręci...
No i nawet ostatnio coś mi doradziłeś. I wczoraj otrzymałem przesyłkę.
Dzięki.
(2013/11/29 18:01)

Artur z Ketrzyna


Czym innym jest o czym mówisz a czym innym to co powiedział urzędnik ;-)
SSR powinno zostać i być ale powinno działać na zupełnie innych zasadach i uprawnieniach.JK

Wykreśl sobie tylko " dzierżoniowski " a wstaw właściwy powiat i województwo.


Nie napisałem, że pytał się też czy chcecie też na innym powiecie mieć uprawienia. Tytał i wspominał coś tam. Bodajże o wniosku dodatkowym do innego starostwa.
Ale co tu debatować. U mnie nie ma chętnych by taki organ tu powołać, nie mówiąc by w nim być bo za frii.
Nawet jeśli czegoś do końca nie wiesz. To w urzędzie ludzie ci pomogą i wytłumaczą.
W karzdym starostwie jest osoba odpowiedzialna za organizacje pozarządowe. Ma do dyspozycji prawnika z urzędu. Tak więc pomoże wszystko dopiąć do ostatniego guzika.
Akurat ten pan w moim to naprawdę życzliwa osoba. (2013/11/29 18:21)

JKarp


Artur nie odczytaj tego jako złośliwość lub czepianie się ale SSR działa tylko na terenie swojego powiatu. Czasem ustala się porozumienia dotyczące wód leżacych na granicy powiatu, Bo wyobraź sobie, że idzie patrol SSR a tu gość zmyka do powiatu obok bo wie, ze za np za tym mostkiem itp kończy się powiat i jurysdykcja tej SSR.Wiem, że grono wiernych fanów uśmiecha się bo i tak by poszli za tym uciekinierem ale jeśli nie byłoby porozumienia działali by tylko jak zwykli wędkarze dbający o stan wód.
JK (2013/11/29 18:54)

u?ytkownik16322


Czy Wy koledzy nie widzicie że ta cała ,, polemika " stała się parodią jakiejkolwiek rzeczowej dyskusji. Pojawiają się co raz to nowe wątki i tak to trwa samo w sobie. A oprócz tego jak widzę
jest kilku kolegów którzy siebie ( delikatnie mówiąc ) nie lubią i za wszelką cenę jeden drugiemu chce udowodnić kto ma rację.
Ps.Ten post dawno się wyrwał z pod kontroli i zaczyna żyć swoim własnym życiem.
Jeżeli ,,twórca " tego TEMATU chciał skłócić wszystkich ze sobą oraz wkurzyć parę osób ( nie ukrywam że w tym mnie ) to gratuluję sukcesu.
Julian (2013/11/29 18:58)

u?ytkownik164339


Artur.... proszę już się więcej nie kompromintuj - już chyba wszyscy na tym forum wiedzą o Twoim nagabywaniu do frekfencji na " popijawach " wewnętrznych kół pzw , jak i na listach członków Twoich petycji :) - Powiedz jednym zdaniem - co udało Ci się na chwilę obecną zrobić ??? (2013/11/29 18:59)

Romuald55


Powiem tak...85% opłacających składki płaci za złowione ryby stanowiące uzupełnienie domowej spiżarni.I na to nie ma siły.Ktoś kto myśli inaczej,buja w obłokach.
Jeżeli wyeliminujemy tych ludzi to będziemy płacić za możliwość wędkowania wielokrotność dzisiejszych składek.
Niestety,ci "mięsiarze" finansują nas,którzy łowią dla przyjemnośći i zdecydowana większość ryb wpuszczają do wody.
Takie są realia. (2013/11/29 19:07)

u?ytkownik221


Skończcie już wreszcie z tymi pierdułami. Qrwa  to już jakaś paranoja.
Julian

Sory. Ale koleś ma problem. Ja to kończę. Ale ten zaraz znowu zacznie, w innym wątku. On mnie kocha inaczej, ale ja nie odwzajemniam....

Nie jestem dla ciebie żaden "koleś", kolesi może masz w swoim stowarzyszeniu. (2013/11/29 19:17)

Romuald55


Ja przepraszam wszystkich Kolegów,którzy mogli poczuć się urażeni.Ja też czasem biorę ryby złowione.I też mogę być "mięsiarzem".
Moja wypowiedż przedstawiła realia wędkarstwa.
Takie one są!!!! (2013/11/29 19:48)

u?ytkownik16322


Ja również przepraszam niektórych panów że ośmieliłem się ich nazwać kolegami ( dawniej kolega po kiju ). Jeszcze raz szp. przepraszam więcej na tym forum głosu nie zabiorę.
Pan Julian lat 57 (2013/11/29 20:01)

Romuald55


Patrzmy Kolego julian na pewne rzeczy z przymrużeniem oka.Tak jest najlepiej. (2013/11/29 20:09)

pawelz


Powiem tak...85% opłacających składki płaci za złowione ryby stanowiące uzupełnienie domowej spiżarni.I na to nie ma siły.Ktoś kto myśli inaczej,buja w obłokach.
Jeżeli wyeliminujemy tych ludzi to będziemy płacić za możliwość wędkowania wielokrotność dzisiejszych składek.
Niestety,ci "mięsiarze" finansują nas,którzy łowią dla przyjemnośći i zdecydowana większość ryb wpuszczają do wody.
Takie są realia.

Raczej jest odwrotnie. To my starajac sie zabieraj jak najmniej lub wcale finansujemy zachcianki tych 85%. Bo nie powiesz mi ze taki gosc, placac skladke 200zl z czego do wody wrocilo kilkadziesiat procent nie wylowil ryb za wieksza kase. Wystarczy ze zabral w sezonie z 3-4 sandacze po 2-3 kg i juz mu sie zworocilo. Wszystko ponad to "czysty zysk". A poniewaz nic nie bierze sie z powietrza, ktos musial mu ta kolacje sfinansowac.
Gdybysmy wszyscy zachowywali sie tak jak Ci miesiarze, to i oni po jakims czasie musieliby przezucic sie na kurczaki. (2013/12/02 09:56)

JKarp


Taka mała ciekawostka:
http://www.pzw.org.pl/56/wiadomosci/87374/60/Wody%20g%C3%B3rskie%20z%20ksi%C4%99%C5%BCyca%20na%20ziemi%C4%99..

I chyba majstersztyk:" Szereg ograniczeń, które miały za zadanie „poprawę warunków połowów na wodach górskich" się nie sprawdziła. Zawyżone wymiary ochronne dla lipienia spowodowały, że rocznie zabiera się średnio 7 szt. Połowy z zasadą No KILL zapewne są znacznie większe ale nie dają żadnej podstawy do ponoszenia nakładów w wysokości 14400 rocznie na zakup materiału zarybieniowego." 

Po co zarybiać co roku 212 ha wód górskich 66600 szt. pstrąga i 12000 szt. lipienia skoro nie pozwalamy go następine wyławiać (zabierać)." 
JK

(2013/12/02 10:29)

pawelz


Wlasnie tacy goscie zasiadaja we wladzach okregu. Przeciez glupszego tekstu chyba nie bylo.
Wiecej na ten temat mozna poczytac na forum flyfishing.pl. (2013/12/02 11:26)

Romuald55


Sprawdzimy czy wędkarska brać przed zbliżającymi się Świętami kiedy to ryba jest podstawowym daniem,przestrzega prawa.Relacja wieczorem na moim blogu. (2013/12/02 13:45)

JKarp


Ale się przeliczył he he - myślał, że w taką pogodę może sobie pozwolić;-)JK (2013/12/02 20:50)

Artur z Ketrzyna


Powiem tak...85% opłacających składki płaci za złowione ryby stanowiące uzupełnienie domowej spiżarni.I na to nie ma siły.Ktoś kto myśli inaczej,buja w obłokach.
Jeżeli wyeliminujemy tych ludzi to będziemy płacić za możliwość wędkowania wielokrotność dzisiejszych składek.
Niestety,ci "mięsiarze" finansują nas,którzy łowią dla przyjemnośći i zdecydowana większość ryb wpuszczają do wody.
Takie są realia.

Raczej jest odwrotnie. To my starajac sie zabieraj jak najmniej lub wcale finansujemy zachcianki tych 85%. Bo nie powiesz mi ze taki gosc, placac skladke 200zl z czego do wody wrocilo kilkadziesiat procent nie wylowil ryb za wieksza kase. Wystarczy ze zabral w sezonie z 3-4 sandacze po 2-3 kg i juz mu sie zworocilo. Wszystko ponad to "czysty zysk". A poniewaz nic nie bierze sie z powietrza, ktos musial mu ta kolacje sfinansowac.
Gdybysmy wszyscy zachowywali sie tak jak Ci miesiarze, to i oni po jakims czasie musieliby przezucic sie na kurczaki.

Już cytowałem zapis z operatu, dlaczego tak niskie deklarowane kwoty zarybieniowe.
Zacytuje jeszce raz;
"Niskie wartości zarybień wynikają ze stwierdzonych bardzo dobrych warunków rozrodu naturalnego ryb fotofilnych..."
Do ryba sama się rozmnaża i rośnie. Tyle ża jak jej nie ma (bo wyłowiono), to i nie ma co się rozmnażać... itd...

Jak by nie było ze składek na zagospodarowanie wód są pokrywane miedzy innymi zarybienia i opłata roczna za łowiska.
Jak zmniejszysz liczbę sprzedanych zezwoleń. To będziesz musiał podnieść składkę by pokryć te koszty.
Do tego zwiększy się liczba osób łowiących bez zezwolenia. (bo ich nie będzie stać. Lub jak będą mieli być ukarani za to że zabrali parę ryb, to mogą być i ukarani za łowienie bez zezwolenia. Karę zapłacą raz na 3 lata. I bilans im się wyrówna, lub będą na plus.)

Takie są realia, wędkarze  zabierają ponad limit jak i nie wymiarowe. A przynajmniej 20-30 %.
20% wędkujących nie ma zezwoleń.
Nie ma kontroli i są łamania RAPR.
Nie ma kontroli, to jest i kłusownictwo. (2013/12/02 22:41)

kedzio


Kurde - cudownie! Dawajcie dalej!   :)))))) (2013/12/08 11:41)