Ogólnopolska petycja do PZW

/ 170 odpowiedzi / 3 zdjęć
u?ytkownik16322


Rozumiem że tą petycją kolega chce wprowadzić dwie kategorie wędkarzy tych lepszych sportowców i tych gorszych  ( mięsiarzy )  . No w takim razie to ja jestem też mięsiarzem bo będąc na Mazurach złowiłem i zabrałem parę karasi które następnie usmażyłem i spożyłem w oparach alkoholu i dymu tytoniowego w towarzystwie takich samych przestępców jak ja.
Ps. A tak na serio. Dopóki nie zlikwiduje się wszelkich połowów sieciowych na naszych wodach
wszystkie te pomysły uważam za durne a całą akcję za czczą pisaninę.
Julian (2013/11/23 16:47)

u?ytkownik146092


Wprowadzić dodatkowy cennik za ryby(zabrane z łowiska) opłata za kilo lub sztukę(zależne od gatunku wziętej ryby).
Na koniec roku płacimy za ryby zabrane ,a PZW przeznacza te pieniądze na dodatkowe zarybienia. (2013/11/23 19:18)

Artur z Ketrzyna


Wprowadzić dodatkowy cennik za ryby(zabrane z łowiska) opłata za kilo lub sztukę(zależne od gatunku wziętej ryby).
Na koniec roku płacimy za ryby zabrane ,a PZW przeznacza te pieniądze na dodatkowe zarybienia.



A czemu odrazu rybakowi na miejscu płacimy a ZG Warszawa za nasz dżina pije.
Naprawdę proszę modera o usuniecie tego wątku. Bo zaraz posypia się nie cenzuralne słowa.
Bo nie dość że rybak rybę wyłowi a ZG kasę liczy za to , to my jeszcze mamy im daninę płacić...
Bo za mało....
Co z tego ze ryby nie zabierzesz. Rybak na mączkę beże nawet takie 5 cm.
A kłusol resztę wybierze. (2013/11/23 20:04)

u?ytkownik146092


Można zarybiać te zbiorniki gdzie nie ma rybaków lub łowiska no kilowe :)
Zarybiać tarlakami nie jakimiś rybkami bo to jest robione od x lat i przynosi tylko wielkie nic
strata pieniędzy (Naszych Pieniędzy!!!) (2013/11/23 21:02)

u?ytkownik16322


Niektórzy z kolegów proponują nam taki wędkarski podatek Belki . Płacimy przecież za zarybianie i
ochronę wód . A pożniej jeszcze raz za zabrane ryby. To na komercji ja nie płacę za zarybianie i
ochronę wód to jest już wkalkulowane w cenę wjazdu na łowisko. A przecież My płacimy składki.
A co będzie jeżeli taki ,, sportowiec " jednak zechce zabrać rybę do domu. Zaprawdę dziwne macie pomysły koledzy. Żyjecie w jakimś wirtualnym świecie . Weżcie na otrzeżwienie. U mnie jak
kolega Janusz wspomniał łupią zalew siatami aż miło. Tylko jak była parę lat temu była przyducha nie było komu śniętych ryb wyławiać. Panom prywaciarzom nie kalkulowało się. I wtedy wyszło te całe k.....estwo.  Faktycznie Janusz pora zamykać wątek bo zaraz joby polecą
Julian (2013/11/23 21:04)

u?ytkownik146092


Przecież to co płacimy to jest jałmużna ,każdy z Nas zostawia w wodzie tyle ołowiu i robi w środowisku wodnym takie spustoszenie że te pieniądze to się tak mają jak pięść do oka.
Ps :Ciekawe ile sprzedało się ołowiu(wykorzystanego w wędkarstwie) w Polsce przez ostatnie 20  lat(to prawie wszystko jest już w wodzie), ile będzie kosztować ochrona środowiska po Nas? (2013/11/23 21:22)

Artur z Ketrzyna


Przecież to co płacimy to jest jałmużna ,każdy z Nas zostawia w wodzie tyle ołowiu i robi w środowisku wodnym takie spustoszenie że te pieniądze to się tak mają jak pięść do oka.
Ps :Ciekawe ile sprzedało się ołowiu(wykorzystanego w wędkarstwie) w Polsce przez ostatnie 20  lat(to prawie wszystko jest już w wodzie), ile będzie kosztować ochrona środowiska po Nas?

Jak zostawiasz ołów to użyj grubszej żyłki, lub naucz się wędkować.
Poczytaj kolego dobrze ile i na co idzie z naszych Sładek. Zanim będziesz mówił o jałmużnie. Bo chciał byś taka jałmużnę zarabiać jaka dostają w ZG w biurach...
W operacie na 550 ha wody masz zadeklarowaną kwotę zarybieniową 5-6 tys zł.
Zejdź na ziemie.
Poczytaj prasę, wywiady z członkami PZW.
Ja będę płacił składki wyższe bo mało zarybiają. A Prezes ZG Warszawa wyśle rybaków bo ryba karłowacieje. (2013/11/23 21:35)

u?ytkownik146092


W operacie na 550 ha wody masz zadeklarowaną kwotę zarybieniową 5-6 tys zł.
Zejdź na ziemie.

-No tu Mnie zmiażdżyłeś te kwoty to lipa.
Widać że Iluminaci mają się dobrze.

Co do sposobów i technik wędkarskich nie potrzebuję porady, radzę sobie i na bezrybiu ;) (2013/11/23 21:52)

wirefree


Dzieciaki z nudow i wszechobecnej glupoty wymyslaja rozne bzdury. Ta akcja to propozycja segregacji na tych dobrych i zlych wedkarzy, do niedawna w RPA nazywalo sie toto segregacja rasowa.   Bo my bedziemy mieli swoj burdelik z okazami i kazdy se bedzie mogl ciagnac te kilka szczupakow ile bedzie chcial . Prawda jest taka ze jak facet nie potrafi wyrwac dziewczyny to idzie do burdelu tutaj chyba jest podobna sytuacja z tymi co nie potrafia ryb lowic. Juz abstrachujac od tego ze rybacy sioatami wylawiaja co sie da. A na moje pismo do pzw zeby po wiosennych wylewach odlowic ryby z wysychajacych dolkow zalewowych nikt sie nie odezwal nawet.
To jest poprostu zenada wszystkie te pseudoakcje naganiane przez telewizje i ekooszolomow  (2013/11/24 10:02)

JKarp


O sobie mówisz ?Bo ja nigdzie chodzić nie muszę a ostatni karp był na mojej wędce 8 listopada i to bynajmniej zarybieniowy.
Ja tam dzieciakiem nie jestem bo 50+ pozwala na podejmowanie decyzji bez pomocy wszechobecnych wiedzących lepiej dla mojego dobra.
Czy nie można zrozumieć, że jeden woli matkę a drugi córkę?Czy zauważyłeś, żeby jakiś karpiarz rozpisywał się o jedynej słusznej zasadzie Złów i Wypuść? Żeby założył temat np " Dlaczego zabierasz ryby " - bo ja nie zauważyłem. Raczej ja zauważam od czasu do czasu wpisy z jedyną słuszną teorią że jak łowię to mogę zabrać. Nie dzielę na dobrych i złych - dzielę na normalnych i tych co za wszelką cenę chcą pokazać, że i tak mają rację. JK (2013/11/24 11:00)

u?ytkownik16322


Ponieważ dorwała mnie choroba zawodowa każdego wędkarza ,, korzonki " siedzę w domu i klepię w klawiaturę. Jak zwykle Janusz masz rację co ci wszyscy spece od poprawiania przyrody do tego biednego karpia się prz.......olili . Gatunek obcy, a japoniec, tęczak, sumik karłowaty , rak amerykański etc. Nie jesteśmy Australią ani Stanami gdzie on się wyciera i stanowi faktycznie zagrożenie. Ale spróbuj jeden z drugim zanęcić i złapać takiego rzecznego dzikusa . To jest jazda. W sekundę potrafi parę merów żyłki wysnuć z kołowrotka i nic na siłę . To jest ryba która uczy pokory ( nie mylić z tymi głupkami jakimi zarybiają komercję)
Z poważaniem Julian (2013/11/24 11:34)

JKarp


Fotka z zasiadki - warunki pogodowe były jakie były.I jest to woda PZW jak mówiłem.
JK (2013/11/24 11:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


W operacie na 550 ha wody masz zadeklarowaną kwotę zarybieniową 5-6 tys zł.
Zejdź na ziemie.

-No tu Mnie zmiażdżyłeś te kwoty to lipa.
Widać że Iluminaci mają się dobrze.

Co do sposobów i technik wędkarskich nie potrzebuję porady, radzę sobie i na bezrybiu ;)

Zmiażdżyć cię bardziej?
Już kiedyś tu cytowałem te kwoty
Ale dla ciebie skróconą (bez rodzaju narybku) wersję napiszę (przepiszę dane z operatu)
"...powierzchnia zasadniczego obwodu...wynosi ok. - 544 ha
Deklarowane, średnie roczne zarybienia obwodu:
Szczupak .... - 1440 zł
Sandacz ..... - 1513 zł.
Sum .... - 285 zł
Karp .... - 1209 zł
Razem 4447 zł
""Łączna wartość w operacie średnich rocznych zarybień obwodu.... wynosi 5000zł.
Różnica między kwotami 5000 zł i 4447 zł powinna być przeznaczona, zgodnie z zapisami w rodzajach 13.3.1 oraz 13.3.2, na zarybienie linem."

tam gdzie masz kropki skróciłem tekst.


Panie stąpający w nie świadomości.
A jeśli chcesz skan tego zapisu. mogę wysłać na emeila z wymazana nazwą obwodu. oczywiście odpłatnie bo obecnie nie mam do skanu dostępu. Jak też sam możesz się postarać o operat obwodu który cie interesuje. Koszt ok 36 zł. (2013/11/24 13:21)

u?ytkownik146092


kol.Artur na jaki okres czasu PZW bierze pod opiekę wodę z takim  operatem na rok czy dziesięć lat?(co ile organizowany jest przetarg) na dany obwód. (2013/11/24 15:59)

Artur z Ketrzyna


kol.Artur na jaki okres czasu PZW bierze pod opiekę wodę z takim  operatem na rok czy dziesięć lat?(co ile organizowany jest przetarg) na dany obwód.

Różnie, bodajże od 5 do 10 lat.
To wszystko zależy od organizatora konkursu, którym jest właściciel wody.
(2013/11/24 16:22)

u?ytkownik146092


Czyli każdą wodę w konkursie można przejąć dając lepszą ofertę .Nie pozostaje nic innego jak zacząć się jednoczyć i przejmować wody ,średnio 20 osób może dać lepszą ofertę od PZW i zarządzać wodą przez najbliższe 5-10 lat . (2013/11/24 16:37)

Artur z Ketrzyna


Czyli każdą wodę w konkursie można przejąć dając lepszą ofertę .Nie pozostaje nic innego jak zacząć się jednoczyć i przejmować wody ,średnio 20 osób może dać lepszą ofertę od PZW i zarządzać wodą przez najbliższe 5-10 lat .

Tka tylko że obecny gospodarz ma prawo pierwszeństwa. No i nie tylko sama oferta się liczy ale wykształcenie (Rybackie lub rolne) staż jako uprawniony do rybactwa, no i opinia o jako uprawnionym.
Wystarczy że jedna osoba z zrzeszenia będzie miała takie doświadczenia i kompetencje, a już są punkty.
i kiedyś jeszcze wspominałem inna kwestię... która by przygotowała grunt pod konkurs... (2013/11/24 17:14)

u?ytkownik146092


http://mazurskiwedkarz.pl/dzierzawa-za-grosze/ (2013/11/24 18:15)

u?ytkownik146092


Dzierżawa 3ha zbiornika to koszt 0,50 dt żyta / ha X 3 =1,5t żyta X500-700zł
Czyli 3ha wody można posiadać już od 1500-2100zł rocznie.Taniocha tylko gdzie można wydzierżawić w gminie czy ANR? (2013/11/24 18:41)

89krzysztof


Nie czytałem wszystkich postów (niedzielne lenistwo), ale jak dla mnie bez sensu. Dlaczego ja, który lubię zabrać rybkę lub dwie mam płacić tyle samo co osoba, która zabiera każdą rybę, którą uda się jej złowić ?

Poza tym nie każde koło PZW ma własny akwen, a co dopiero taki, który mógłby być no kill ... (2013/11/24 19:05)

Artur z Ketrzyna


Dzierżawa 3ha zbiornika to koszt 0,50 dt żyta / ha X 3 =1,5t żyta X500-700zł
Czyli 3ha wody można posiadać już od 1500-2100zł rocznie.Taniocha tylko gdzie można wydzierżawić w gminie czy ANR?

DT Żyta = 105,1 zł
http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1335_PLK_HTML.htm

Tak więc 3 ha x (0,5 x 105 zł) = 157,5 zł
Oczywiście duże zbiorniki pow 100 ha 1ha/0,2dt żyta....
No i za wody pozaklasowe nie pobiera się opłat....
(2013/11/24 19:22)

u?ytkownik146092



Jeżeli dzierżawimy nie od RZGW nie ma operatu? (2013/11/24 20:42)

Artur z Ketrzyna



Jeżeli dzierżawimy nie od RZGW nie ma operatu?


Raczej jest. Tego ci nie powiem, ale raczej tak Bo o tym mówi rozporządzenie. Musiał bym przypomnieć se te całe przepisy.
Bo w nim zawarte są warunki użytkowania, czyli dbania o łowisko itd. (2013/11/24 21:44)